- Čet Jan 22, 2026 2:58 pm
#286090
Inače uživam da ih gledam. Small ball, igraju baš srčano. Imam osećaj da im malo fali da se podignu na viši nivo. Da ima neko uz Fundića da se bije pod košem i još jedna četvorkica da Nikolić ne lipše svaku utakmicu, mislim da bi cela ekipa skočila.
Sad ovo protiv Splita je i Boldvin napustio ekipu. Na kecu je mahom igrao Uskoković uz Radovića. Fali bar 3 igrača da mogu da održe tako visok tempo. Šteta, baš šteta.
Karaburac napisao: ↑Uto Maj 06, 2025 9:23 pm Gledao sam poslednjih nekoliko utakmica Borca i moram da priznam da su mi znacajno simpaticniji nego sa pocetka sezone.Praktično sam pogodio kako će izgledati Borac ove sezone. Ostaje žal što su se nekih juniora prelako odrekli i što nije bilo sredstava za jedno kvalitetno pojačanje pod košem.
Startna petorka u kojoj Fundic i Nikolic sa 199cm igraju na pozicijama 5 i 4 mi je strasno zanimljiva. Fajterski pristup, puno preuzimanja, udvajanja, rotacija... I onda krene padanje kad se startna petorka umori.
Pavicevic kao rezervna petica svojom visinom potpuno promeni dotadasnju koncepciju igre Borca i onda krenu da padaju. Rezervna cetvorka prakticno ne postoji od kad Furnavicijus ne igra nego se tu spusti Fundic ili se podigne Josilo sa 3 i to vise nije to.
Gledajuci to sve, kao i juniore koju su bili drugi na zavrsnom turniru JLS mislim da bi Borac trebao da bude hrabar i da celokupnu prvu petorku juniora (Radovic vec dobija priliku) promovise u prvi tim.
Bozidar Curcic sigurno trenutno nije bolji igrac od Pavicevica, ali sa svojih 206cm je odlican atleta, pokretljiv, moze da opali i mislim da je spreman da bude treca petica da odradjuje 5 do 8 minuta na utakmici.
Jakov Tatic, mvp regularnog dela JLS je cetvorka koja mene stilom igre jako podseca na Nikolica. Undersize, sa puno energije, trcanja i dobrog osecaja za skok mislim da moze vec sad da uskoci u ulogu Pavla Nikolica nekih 5 do 10 minuta.
Na trojci je iskusni Josilo koji je pun pogodak prelaznog roka. Uz njega na 3 nekad uskoci Manojlovic koji pokriva i poziciju 2. Mislim da je relativno mladi Manojlovic fino iskoristio svoju priliku, a takodje mislim da bi se Ivkovic iz juniora sjajno uklopio u tu ulogu visokog beka, niskog krila sa svojom sjajnom defanzivom.
Na beku od kad Valinskas ne igra se smenjuju Manojlovic i Djordje Curcic, oboje mladi i po meni su obojica fino iskoristili svoje prilike. Tu bi jos mogao da legne Bugarcic iz juniora kao undersize dvojka sa svojih nekih 187cm.
Na pleju je omaleni Radovic po meni sasvim solidno menjao omalenog Baldvina i mislim da im je to jako dobra kombinacija koju bih zadrzao u narednoj sezoni.
Tako da bih ja na mestu Cacka probao da zadrzim skoro celu sadasnju ekipu. Rupe bih popunio juniorima. Probao da se oslobodim na petici Pavicevica i Jankovica (na kojeg se ocigledno ne racuna) i tu ulozio sve sto mi preostane u budzetu za jednu solidnu crnu undersize atleticnu peticu.
Sastav bi izgledao ovako:
1) Baldvin, Radovic
2) Curcic, Bugarcic
2/3) Manojlovic, Ivkovic
3) Josilo
4) Nikolic, Tatic
5) Fundic, undersize crnac, Curcic
Puno trcanja, puno rotacija, preuzimanja, pritisak na lopti, napad iz tranzicije, sirenje sutom. Mislim da bi ova ekipa imala jako dobru hemiju i da bi rasla u toku sezone.
Inače uživam da ih gledam. Small ball, igraju baš srčano. Imam osećaj da im malo fali da se podignu na viši nivo. Da ima neko uz Fundića da se bije pod košem i još jedna četvorkica da Nikolić ne lipše svaku utakmicu, mislim da bi cela ekipa skočila.
Sad ovo protiv Splita je i Boldvin napustio ekipu. Na kecu je mahom igrao Uskoković uz Radovića. Fali bar 3 igrača da mogu da održe tako visok tempo. Šteta, baš šteta.
I kad ne budes prvi ti...

