Teme vezane uz regionalnu ligu
Korisnikov avatar
By Zex88
Ti raspored i sve..Neralno je kakav raspored imamo ove sezone..
Jos jedna pobeda na misice..
Kobra polako ulazi u ritam..Kuzmic ponovo dobar..Dobra rola i Uskokovica..
A sad,ajd pomozi Boze sa duplim kolom..

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
By MileBL
Nisam gledao utakmicu, kakav je bio Cirbes, osjeti li se njegova prisutnost u reketu?

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Korisnikov avatar
By Zex88
Ne

Korisnikov avatar
By MileBL
Kuzmic je u sezonu usao odlicno pripremljen, to je glavni razlog njegove dobre igre, prosle godine se znatno brze umarao i trazio izmjene, o onoj sezoni posle nesrece ne treba ni trositi rijeci
Sad kad se Cirbes razigra nasa igra ce se svoditi samo na guraj loptu centru

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Korisnikov avatar
By Zex88
Nedostaje makar jedan koji zna u napadu..Holins je trebao biti taj,ali on izgleda kao Dioni..

Sve u svemu,ne moze se samo sa odbranom..

Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC
Holinsa treba oterati, a dovesti nekog beka sa poenima u rukama, ali ne nekog silovatelja kao sto je bio Lojd, vec nekoga kao Beron.
Korisnikov avatar
By Salvatore Guliano
Tacno ono sto sam pisao posle Albe je doslo na videlo, tim odlicno funkcionise kada su svi srafovi na mestu i kada svako radi ono sto zna, medjutim kada nema jednog srafa - Dzonija, odmah se oseti nedostatak poena i kreativnost u napadu. Nije ni Dzoni ne znam koliko kreativan i ne donosi 20 poena po utakmici, ali je siguran na lopti, ima iskustva, ima drskosti, voli tu ulogu nosioca, voli da preuzme odgovornost i zna da povuce ekipu, sto je sinoc svakako falilo.

Volters je bio i plej i prva napadacka opcija tima i decko je izneo dosta stvarno i odigrao je stvarno za njegove uslove odlicnu utakmicu, nije ga hteo sut za tri, ali zato nije ni silio kad je video da ga ne ide, pored toga je za dva sutirao 8/9 uz 2/2 sa bacanja, imao je 5 asistencija, ali i 4 izgubljene lopte, na kraju najefikasniji igrac na mecu sa 18 poena.

Kalinic je tu bio druga violina, mada njega sut za tri u zadnje 3-4 utakmice nikako ne ide, ali opet se vracamo na ono da nije Nikola napadacka prevaga u EL utakmicama, u nekim jeste kada ekipa nema igraca koji moze da ga cuva, sinoc 14 poena, bez promasaja sa penala i za dva i 1/5 za tri. Ali generalno Nikola, koliko god ga gotivio nije igrac koji napadacki pravi razliku na tom nivou.

Kuzmic je odlicno usao u mec, dao lakih 7-8 poena, imao 4 bacanja, imao ofanzivne skokove i slicno, a onda se izgubio ili su poceli bolje da ga brane, ali svakako covek nije koriscen u drugom poluvremenu, ni jedna lopta nije spustena na njega bila, sto je neshvatljivo s obzirom na to da igrate sa nedostatkom napadacke kreativnosti i na to u kakvoj se on formi nalazi trenutno.

Kada pogledate ta tri igraca ukupno su dala 42 poena od ukupno 62 koliko ste dali, recimo da su oni glavni nosioci, kao sto i jesu, ali onda dolazimo do toga da je prakticno ceo ostatak tima podbacio...

Dzabe vam onda tolika sirina, kad se npr. Lazic na kraju poluvremena cudi i ljuti dal na Kalinu sto mu je dao izlazni pas na tri samom kao duhu sa centralne pozicije nakon nekog zabijanja u reket i navlacenja protivnickih igraca...

Dolazimo do toga da je Davidovac u debelom kanalu zadnjih par utakmica i da je juce za 22 minuta imao 0 poena i svega 3 suta iz igre. Da je Dobric imao lose vece, da je Holins imao lose vece, ali ako bolje pogledamo njih dvojica su ukupno sutnuli iz igre 12 puta za 44 minuta i dali 11 poena, dakle fali im lopta, fale im akcije fale im poeni. Mitrovic je bio potpuno neutralisan i izgubio ulogu, ni u odbrani ni u napadu nije mogao nista Montejunasu, nije mogao do skoka, nije mogao da kreira sa posta, prakticno nije ni postojao na parketu, ali nije ni puno igrao svega 9 minuta. Cirbres je svakako daleko od bilo kakve forme, dao je juce 4 poena 2/2 iz igre, ali u odbrani je bio totalno nekoristan, pogotovo sto se njima razigrao Montejunas te nije mogao brzinom da mu parira. Lazic za 15 minuta 1/6 iz igre, Uskokovic za 10 minuta nije ni pogledao ka kosu, Simon svega 3 minuta, bez suta iz igre...

Kao sto vec rekoh vama fali tu jedan divljak, tj. igrac koji donosi prevagu u igri i sigurnih 10 poena na bilo kojoj poziciji, a nekako najlogicnije na 1-2, mada mozda ne bi bilo lose ni na 5 ili 4-5, jer Kuzmic se zna sta moze, Luka moze da pegla u nekim postavama i protiv ABA timova, al fali vam prvi centar sa 10ak poena u rukama, koji ce da skuplja igru i koji ce da izbaci neki povratni pas za otvorene ljude na sutu. Jeste pricao sam da Luka i Kuz odlicno deluju u tandemu, ali ocigledno ne protiv svake ekipe, jer i napadacki i odbrambeno ne mogu da pariraju jacim, skocnijim i brzim centrima.

Ceka vas Milano u cetvrtak, pa Mega u ponedeljak... Dobra stvar je sto je tek pocetak sezone i sto je takmicenje dosta izjednaceno, tako da ukoliko vas zaobidju maleri, kao sto do sada nisu, mozete oko nove godine biti u top formi.
Korisnikov avatar
By djokonda
Zvezda je izgubila jer je igrala sa praktično jednim bekom...ni Lazić ni Dobrić ni Holins nisu igrači koji mogu da kreiraju sa loptom u rukama, a Uskoković je neupotrebljiv za ovaj nivo košarke...kao što je SG istakao, falio je Džoni, u kakvom god izdanju. U rosteru, posle dva pleja, Kalinić je sledeći najbolji kreator iz pika, a to od njega nikada do sada nije traženo da bude. Ovakav Davidovac je neupotrebljiv, ideja da on igra leđima, bez obzira na razliku u visinu mi je neshvatljiva, imajući u vidu koliko ima visoko težište i slabe noge...takođe i Lazić sa ovakvim šutem iz kornera...o Simonoviću da ne govorim. Zvezda će imati problem sa ekipama koje u rosteru imaju old school petice, fazon Montejunas, jer Zvezdin nedostatak napadačkog talenta dozvoljava korišćenje takvih petica u većoj meri jer njihovi defanzivni limiti ne dolaze do izražaja...dobro je što jako malo EL ekipa ima takve igrače u roster-u. Krivo mi je i što će se Lazarevićeva minutaža sada smanjiti...čini mi se da igrači ne koriste dobro Lazarevićeva zidanja u reketu, posebno Volters...on što sam Zvezdu gledao do sada video sam nekoliko puta ga je Volters iskulirao i umesto pasa tražio da igra pik.
Korisnikov avatar
By Salvatore Guliano
Sto se tice Lazarevica, takodje ne razumem zbog cega nije koriscen i on juce kad vec nije islo... nista manje od Lazica ne bi doprineo ili Davidovca. Ja Lazarevica vidim kao malo atletski jacu verziju Kaline, decko je stvarno odlican i vrlo koristan za ovakav tim, te mi je nelogicno makar na 2 puta po 3 minuta koristiti ga pocetkom cetvrtina npr. Ovo sto je @djokonda naveo za nekonstatovanje od strane drugih igraca nisam primetio, primetio sam dobre kretnje bez lopte i utrcavanja, a da bi mogao da zida bolje od Dede to svakako se slazem. Jedan drugi problem koji sam uvideo kod njega je nedostatak samopouzdanja u sut sa poludistance ili je to bilo zbog Radonjicevog uticaja, ali u jednoj utakmici sam video kako stoji sam na prvom skakackom mestu i uopste ne gleda kos, vec striktno igraca koji izlazi iz kretnje i kako da se oslobodi lopte. Lazarevic je prosle godine u FMP-u igrao odlicnu kosarku, cak je i ruku namestio, te je uzimao po prosecno 3 suta izvan 6.75 i pogadjao nekih 36% sto je pre povreda bila misaona imenica za njega. Ove godine u ABA ligi on zapravo ima odlicne brojke 5/10 za dva i 3/5 za tri, uz 100% sa bacanja. Dakle ukupno 15 suteva je uzeo decko ma 5 utakmica, odnosno za 65 minuta igre. U EL je cak igrao i vise nego u ABA ligi na 5 utakmica, gde je u prve dve utakmice igrao preko 20 minuta, ukupno 77 minuta, uzeo decko ukupno 10 suteva i svi su bili za 2 i od toga dao je 7, dakle 70%, plus 2/2 sa bacanja. Poslednje dve utakmice u ABA ligi je imao samo los index -2 i -1 dok prosecno decko ima index 4.5 za oko 13 minuta u oba takmicenja...

Opet bih se vratio na ono da se ne koriste dobro igraci, da je nacin igre neprilagodjen ekipi koju imate,da bi drugacijom raspodelom uloga to moglo da bude mnogo bolje.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 23
Svaštara

Gde mi živimo? :idea: https://www.youtube.com[…]

Fudbal

Утакмицу између Будућности и Тимока је судио мој в[…]

KK Partizan 2021/22