Teme vezane uz regionalnu ligu
Korisnikov avatar
By Salvatore Guliano
Pred odlazak u Nemacku oglasili su se Zoc i Mur, obojica apostrofiraju agresivnost / odbranu kao glavnu snagu protivnika:

http://kkpartizan.rs/sr/vest/3107/gosto ... s-evrokupa

Kakav sabanizam, da ne kazem amaterizam, da eksluzivne intervjue i vesti, od kada je dosao presadjeni imaju portali kao sto je espreso, pa je tako danas intervju dao nas GM Zoran Savic.

Kompletan intervju je na sledecem linku:
https://www.espreso.co.rs/sport/kosarka ... peto-mesto

Nista specijalno zanimljivo nema u istom sto do sada nismo imali priliku da cujemo, ali bih izdvojio jednu recenicu, odnosno cinjenicu, oko koje se apsolutno slazem i koju sam vec od pocetka sezone, vise puta istakao:
"Ovde ima dosta posla. Mislim da smo trenutno na samo 30 odsto od onoga što možemo."
Korisnikov avatar
By milanezija
BogdanB napisao:Kvalitetan nas raspad na kraju

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka
Uzrokovan prebijanjem, da se ne lažemo
Korisnikov avatar
By milanezija
BogdanB napisao:Naravno, ali bice nam toga i ovde.

Biće ali ne verujem u ovoj meri. Jer su ovi došli do tačke da su svesni da im ništa ne sude i onda su tukli, svaki prenos lopte je bio faul
By Gira PFC
milanezija napisao: Sre Okt 20, 2021 12:41 am
BogdanB napisao:Naravno, ali bice nam toga i ovde.

Biće ali ne verujem u ovoj meri. Jer su ovi došli do tačke da su svesni da im ništa ne sude i onda su tukli, svaki prenos lopte je bio faul
Ja se ne sećam da sam nekad video očiglednije faulove, a da nisu suđeni i to u kontinuitetu (skoro cela četvrta četvrtina). :shock:
Čak je i komentator na Sport klubu u nekoliko navrata brojao faulove koji se prave, a sudije ne sviraju iste.
Ja inače ne volim da se vadim na sudije i da na njih svaljujem krivicu za loše igre ili poraze, ali ono sinoć je bilo baš preterano. Srećom, imali smo veliku zalihu, što nas je i opustilo i onda uz takav kriterijum suđenja i igru protivnika na nož, došli smo na kraju do svega jednocifrene pobede.
Međutim, ima dosta stvari za pohvalu, od sjajnog šuta, do vrlo borbene igre u većem delu meča. Naša inostrana pojačanja na bekovskim pozicijama podižu formu (Panter, Mur i Madar), dok se Aleksa Avramović još traži. Zagorac je već nekoliko mečeva konstantno dobar, a juče je i Dangubić bio dobar, jedino je Trifa podbacio.
Centri su malo škripali u prvom poluvremenu, ali su se posle podigli i poboljšali (mislim na Ledeja i Smajlagića). Balša je bio zato duže u igri i dosta je solidno odigrao.
Imao je i Hamburg svojih svetlih trenutaka, nekoliko interesantnih igrača. Njihova igra sa udvajanjima je više puta dovela do oduzimanja lopti našim momcima i do kontri i lakih poena. Gledajući broj ukradenih lopti (11:4) i broj grešaka (9:22) oni su nas u tim segmentima nadigrali. Srećom, naš sjajan procenat šuta i veći broj skokova dali su nama sigurnost i doveli do velike prednosti u većem delu meča.
Sve u svemu, interesantan meč, sa puno poena i lep za gledanje.
Korisnikov avatar
By Salvatore Guliano
Veoma dobra utakmica sinoc u Pioniru, veoma dobra energija i na terenu i na tribini. Svakako lepo je bilo gledati nas novi Partizan pred svojim navijacima u cuvenom Pioniru, nadajmo se da ce kolko dogodine ako ne i ranije Arena biti nas dom i pakleni teren, mada nikad se to nece moci porediti sa Pionirom, ali sta je tu je.

Igrali smo bez ikakvog problema sinoc, nije se osetilo ni na tren da pobeda moze da ode gostima i pored toga sto su i oni sastavljeni od par proslogodisnjih EL igraca. Prosto oni su klasicni tim iz Turske, tako godinama funkcionisu dosta para instant kvalitet i brzo menjanje ukoliko ne prodje i trenera i igrace i tera se dalje, nikog nije ni briga, lani su mozda i jaci tim imali, no nije to dobro skockano. S druge strane nasi momci sinoc skroz zrelo odigrali, sjajna timska igra, sjajna energija i u odbrani i u napadu. Igrali su konacno svi, minutaza podeljena medj 12 boraca, od cega je najmanje na parketu bio Trifa 9 minuta, a najvise Lidej 24 minuta, sto je odlicna vest. U listu strelaca se nisu upisali samo Glas, koji je imao ocajno sutersko vece 0/6 i Danga, koji je doduse uzeo svega jedan sut za 10 minuta na parketu.

Dakle s pola gasa pregazen jedan prosecan EK tim i to sa 26 razlike. Imali smo 55% za dva i 36% za tri, uz 21/26 sa bacanja, sto je vrlo bitan podatak. Ukupno 39 skokova, 17 asistencija i 5 ukradenih, ali i 11 izgubljenih.

Moj utisak veceri je Balsa koji se deluje mi polako prilagodjava seniorskoj kosarci, mada s druge strane nije imao bilo koga, jer je Elis leigtimni EK centar, mada u nekim postavkama moze biti 2. ili 3. opcija u EL. Deluje da kod Balse ima dosta prostora za napredak i da ce on tokom sezone jos dobiti i samopouzdanja.

Madar, kao sto rekoh pred prvo kolo EK je u zadnja tri kola eksplodirao, jer mu prosto mnogo vise prija EK kosarka od tvrde ABA lige, koliko god slabiji protivnici bili u prvih par kola. Protiv Hamburga solidan, protiv Krke MVP kola, sinoc sasvim dobra patija 12 poena 4/10 iz igre 2/2 sa penala, 3 asistencije i svega 2 izgubljene lopte. Moze on dosta jos za sada uglavnom igra u tandemu sa Murom, ali ima tu dosta opcija i mislim da bi u kombinaciji sa Avramom ili Panterom dosta bio bolji u nekim tezim utakmicama.

Avram mi je totalno cudo kako se podredio timu i koliko ne srlja, ne igra ono sto je igrao do sada i po cemu je bio prepoznatljiv, protiv Krke prakticno nije ni gledao na kos, sinoc je protiv ekipe koja nije preterano odbrambeno agresivna odigrao odlicno, a uzeo svega 4 suta iz igre, 4 asistencije, ukradena i 2 izgubljene... Svidja mi se ova njegova nova uloga, deluje mi da ce on biti Zeljkov novi Slukas.

Kuruc jos nije usao u ounu formu, mada je sinoc imao idealnu priliku, al opet sinoc on ni jednom nije sutnuo iz igre za 20 minuta, drugaciju ulogu mu nametnuli, sto je meni super zanimljivo i dobro.

Danga i Zagor za sada rade svoj posao na dovoljnom nivou i meni je to skroz ok. Panter prva violina, Zek kicma tima...

Mnogo mi je zanimljivo sto svi mogu da igraju bar 2 razlicite pozicije i da imaju par razlicitih uloga, te Mur i Avram igraju ono sto mozda nikad nisu igrali, Zek je glavni igrac sto nigde nije bio, Kuruc ne sutne za 20 minuta, dakle mnogo, mnogo potencijala tu ima i to ce tek da eksplodira kad bude trebalo. Ovako se gradi tim, ovako se stvara prava hemija, tako da smo napred momci!

Ceka nas za vikend Borac u Cacku, a onda stari duznik Huventud u Beogradu.

Ajmo mi!
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 26
KK Crvena Zvezda 2021/2022

Bilo je i vreme da se pobedi, sad dve pobede kuci […]

Svaštara

Plakanje [emoji38] https://uploads.tapatalk-cdn.co[…]