Teme o ostalim sportovima
Korisnikov avatar
By Valderama
Anjelijev emotivni i oproštajni istup. :D
-------------------------------------

"Na samom početku pobeđivali su veliki klubovi, od Bukurešta do Beograda. I to zato što su imali velike stadione i veliki broj prodatih ulaznica. Onda su došla TV prava i neke zemlje su se nametnule: Engleska, Francuska, Nemačka, Španija i Italije. Sve druge, od Holandije do Srbije, nestale su. Prosto, nisu pripadale zemljama sa velikim BDP-om koji je garantovao novac od TV prava. Sledeća tranzicija su globalni brendovi: oni garantuju prihode dovoljne da obezbede finansijsku stabilnost za celu fudbalsku piramidu. Da svi procvetamo. Zato smo osnovali Superligu", rekao je Italijan.

Predsednik Juventusa je fudbal uporedio sa popularnim video-igricama.

"Superliga je simulacija onoga što mladi ljudi rade na digitalnim platformama sa igrama kakve su Kol od Djuti ili Fortnajt, jer one su sada u centru pažnje mladih. A oni će u bliskoj budućnosti postati naši potrošači", kaže Anjeli i dodaje:

"Mladi žele velika takmičenja, događaje koji nisu tako usko vezani za pojam lokalnog na kome su generacije odrastale. Trećina navijača današnjice prati dva kluba, često čak i ne one iz Superlige, dok još 10 odsto prati najveće igrače, a ne klubove. Dve trećine prate fudbal više iz straha da će nešto propustiti, a najopasniji trend je taj što 40 odsto ljudi između 16 i 24 godine fudbal jednostavno ne interesuje. Svake nedelje ćemo navijačima pružati utakmice državnog prvenstva i novog takmičenja koje će moći da vrati mlađe generacije, jer one beže od fudbala kakav je sada. Mi smo u ogromnoj krizi kad govorimo o atraktivnosti fudbala za nove generacije. Zamislite dete uzrasta od 10 do 15 godina, a već celu sezonu stadionu zatvoreni. Ona će se zainteresovati za nešto drugo".
Korisnikov avatar
By BogdanB
Derbi u finalu kupa

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka

Korisnikov avatar
By Pavac
Celavi prepotenko i Sale Samrok prosli isti dan u finale kupa 8-) :dance: :twisted:
Korisnikov avatar
By Pavac
skeske napisao:Ko je celavi prepotenko?
Sef koji ne voli pickice :)

Korisnikov avatar
By BogdanB
Koji marko? Kraljevic?

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka

Korisnikov avatar
By Pavac
Ciganijo, stigao Dragovic

Uvek se setim ove situacije kada ga neko spomene, koliko se samo usrao tad.. :D

Korisnikov avatar
By skeske
I Prija ce uskoro.
Definitivno ozbiljna pojacanja... Sa pojacanjima na bekovima i mozda jedan centralni vezni, postajemo vrlo zajeban tim.
Korisnikov avatar
By Zex88
Krenulo je.. Zanima me ko zida stadion Graficara..

Slika

Zajecar

Slika

Slika
  • 1
  • 1828
  • 1829
  • 1830
  • 1831
  • 1832
  • 1833

Odlučila nas Igokea već na pola poluvremena.. Ne z[…]