Teme o ostalim sportovima
Korisnikov avatar
By milanezija
Bukvalno si opisao svako javno preduzeće ove države, manje ili više
Korisnikov avatar
By djokonda
milanezija napisao: Pon Feb 22, 2021 10:58 pm Bukvalno si opisao svako javno preduzeće ove države, manje ili više
Ja bih privatizovao skoro sva javna preduzeća, jer ovako kako je, troškove njihovog lošeg poslovanja plaćamo svi mi. Jedino ne treba privatizovati infrastrukturu (visokonaponsku elektromrežu, gasovode i sl.)...titove blizance ne smatram infrastrukturom.
Korisnikov avatar
By Valderama
Djokonda, ne preliva se sveopšta socijalna devijacija iz "Titovih blizanaca" na društvo, već izopačeni sistem vrednosti srpskog društva čini određene segmente ta dva naša najveća sportska kolektiva nakaznim.

Dakle, bolest se sa društva prenela na klubove, društvo je zarazilo "Titove blizance". Nisu zli klubovi pali sa marsa i iskvarili prepodobni srpski narod.

Pa nisu Zvezda i Partizan danas isto ono što su bili, lupam, tamo neke 1971. godine? Pa nisu Partizan i Zvezda 1971. bili ono što su predstavljali posleratne 1945. odmah po osnivanju?

Značenje klubova se kroz vreme menja, društvo ih oblikuje i čini uzornim sportskim kolektivima ili degeneričnim kružocima paraplitičke moći. Klubovi su žrtve, nisu generatori naše moralne erozije.
Korisnikov avatar
By djokonda
Valderama napisao: Pon Feb 22, 2021 11:13 pm Djokonda, ne preliva se sveopšta socijalna devijacija iz "Titovih blizanaca" na društvo, već izopačeni sistem vrednosti srpskog društva čini određene segmente ta dva naša najveća sportska kolektiva nakaznim.

Dakle, bolest se sa društva prenela na klubove, društvo je zarazilo "Titove blizance". Nisu zli klubovi pali sa marsa i iskvarili prepodobni srpski narod.

Pa nisu Zvezda i Partizan danas isto ono što su bili, lupam, tamo neke 1971. godine? Pa nisu Partizan i Zvezda 1971. bili ono što su predstavljali posleratne 1945. odmah po osnivanju?

Značenje klubova se kroz vreme menja, društvo ih oblikuje i čini uzornim sportskim kolektivima ili degeneričnim kružocima paraplitičke moći. Klubovi su žrtve, nisu generatori naše moralne erozije.
Ok, i zarad uspomene koju ljudi imaju prema tim klubovima i prema onome što su oni bili pre više od 30 godina treba prelaziti preko onoga šta su oni u poslednjih 30 godina. Jel postoji bilo koja druga društvena institucija prema kojoj ste toliko tolerantni? Ja iskreno mislim da bi gašenje ili privatizacija imali katarzično dejstvo na šire narodne mase...oslobađajuće...na kraju bi dovelo do toga da, npr. ljudi koji vole fudbal počnu da navijaju za klubove iz svoje sredine.

Ne postoje ni Zvezda ni Partizan odvojeno od ljudi, kao što nijedna društvena organizacija ne postoji odvojeno od ljudi...ta dva kluba su ogledalo društva uvek bila, ali su u ovom trenutku i sredstvo kontrole narodnih masa.
Korisnikov avatar
By Pavac
Djole Ivanovic postao cale, blizanci Nek' je sa srecom!

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
By Zex88
djokonda napisao:
Zex88 napisao: Sub Feb 20, 2021 8:54 am Mislim da je to toliko jednostavan pogled na svet i da je ozbiljno promašen fudbal..
Da sutra ugasiš oba kluba isto bi ti bilo..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
Ma jok, sve je ok, ništa ne treba menjati...ništa ja tu ne bi diro. Ako za ono šta rade navijačke grupe titovih blizanaca i uprave ta dva kluba imate opravdanje onda ne vidim kako imate pravo da prigovorite za bilo koju društvenu devijaciju...a priča da se to može iznutra menjati to je priča za ovce...ili će sve biti ovakvo kakvo je sada i gore ili će doći privatizacija i samim tim verovatan nestanak titovih blizanaca. Pazi, to su organizacije kojima je dozvoljeno da ne plaćaju porez, da ne vraćaju dugove, da lobiraju za kriminalce da se oslobađaju iz zatvora za teška krivična dela, da te iste kriminalce imaju u upravi, da se pravila o sukobu interesa ne primenjuju u njihovom slučaju, da maltreritaju svaki drugi sportski kolektiv koji se drzne da pokuša da ugrozi njihov položaj, da državne pare guraju u džepove individua...a zbog čega? Leba i igara...samo to...Srbi su jezivo glup narod...jezivo. Delije i Grobari služe za kontrolu dela društva koje bi bilo malo teže kontrolisati da tih navijačkih grupa nema, a tih navijačkih grupa nema bez titovih blizanaca...to je jedan jedini razlog zašto država baca pare u tu rupu bez dna koju predstavljaju titovi blizanci...to, kao i činjenica da kada bi se pojavio političar koji bi želeo to da reformiše, te navijačke grupe bi takav pritisak napravile, da bi bilo nebitno šta taj političar drugo radi...prosto bi politički trpeo zbog navijača...bukvalno mu ništa ne bi vredelo i da vrati Kosovo u Srbiju.
Ko kaže da ne treba ništa menjati?
Ja ovde tupim godinama protiv uprava, nakaradnog sistema, "navijača"..
Pa jel sam pisao ovde da duguje Zvezda ogromne pare za Ibrahima Tanka?
E to je onaj što niko ne zna ko je..
Jel nam sin direktora stadiona imao 10 godina ugovor?
Daleko sam ja od zaslepljenog navijača..

Lepo je Rama opisao..

Korisnikov avatar
By Pavac
Sve je to tacno, ali znas koliki je posao da se to sve sredi?
Kakav jedan kalcopoli, ovde je potrebno 10 kalcopolija.. a to cemo docekati nikad
Korisnikov avatar
By Zex88
Mislim da to može lako da se sredi ako hoćeš.. Problem je što niko neće da to sredi jer im odgovara tako..

Korisnikov avatar
By Pavac
Tesko ce to da ide ,,lako".. Previse se blata nakupilo. Klubovi kupuju ulazak u vise lige, politicari odredjuju sudije, Zvezda zatvara skoro 90% utakmica po sezoni ( zatvarali bi sve da nema Kosanovica, Neska, Metalca ) a zatvarao bi i Partizan ali se uprava popickala sa svima u ligi, pa vise nemamo ni klubove s kojima smo ,,dobri" kao u vreme Djure mutavog..
Prema pravilniku saveza, klubovi moraju da izmire svoje obaveze samo prema sudijama, trenerima, igracima, radnicima se duguju ozbilije pare.. Klinci se ucenjuju za papire, treneri u mladjim kat. zive od menadzerisanja i tatinih sinova, ne od plate iz kluba..
O terenima da ne govorim, po kakvim se sve njivama i dzombama igra.
20 klubova u LL, umesto 12,14, maks. 16..
Klubovi su postali paravani za pranje para, samo kroz Mitrovacki Radnicki od jesenas do sad je proslo minimum 50 igraca..

U blatu smo dovdi, sto kaze Cvarkov

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
By djokonda
Privatizacija, ali Zvezda i Partizan to nikada neće dozvoliti.
  • 1
  • 1806
  • 1807
  • 1808
  • 1809
  • 1810
  • 1812
NBA

Da ima šut ne bi bio zver

Svaštara

Da nema dzordana na njoj, bila bi 1500din [emoji38[…]

Iz navijackog ugla