Teme o mladim igračima i reprezentacijama
Korisnikov avatar
By djokonda
Đurišić izgledao opsovao Lukića tokom utakmice sa Letonijom i ovaj ga udaljio iz ekipe...zato ga nije bilo protiv Japana i Argentine. Jebeš mi mater ako rešenje nije da ukinemo ove mlađe reprezentativne kategorije...ovako se klinci samo nakupe frustracija pa se to kasnije odrazi i na njihov odnos prema seniorskoj reprezentaciji.
Ne razumem ove selektore...Đurišić je već sada očigledno mnogo bolji igrač od svih bekova na rosteru...e sad, ako ti se ne uklapa u koncepciju što ga uopšte vodiš? Što ga nije ostavio van roster-a kao što je npr. Manojlovića iz Zvezde (ne znam da li je i Radovanovića izostavio ili je ovaj bio sprečen). Ovako si ga poveo i držiš ga na klupi, a on svim tim koji igraju pre njega trpao 30 poena...bez potrebe pravi potencijalni problem. Bolje da je poveo Andrića, taj bi bio ok da sedi na klupi. Isto mi nije jasno šta glumi sa Belićem...dečko igra ozbiljne minute u seniorskoj košarci i pošteno odradi svaki minut a on ga koristi isključivo da odmori Jovića par minuta...nijedan minut nije probao da odigra sa Jovićem i Belićem na 4 i 3 nego na četiri koristi isključivo Škobalja i onog levata Petra Kovačevića.
Kod Lukića mi se takođe ne sviđa jer je rigidno podelio pozicije igračima i rotacije iako ima igrače koji mogu da igraju više pozicija...na prvom mestu Đurišića je, ono što je igrao, zakucao na pleja iako je ovaj dvojka (mada se meni svidelo što mu je dao da igra pleja) i neoporedivo je bolji i od Stefanovića i Todorovića...kao što rekoh, Belić i Jović su mu isključivo trojke i zbog toga Belića, koji mu je možda i drugi najbolji igrač na roster-u, uošte ne koristi.
Biće zanimljivo sa Francuzima koji su atletski frikovi i peglaju ozbiljnu odbranu i koji imaju igrače koji mogu Jovića da zaustave.
Korisnikov avatar
By Zex88
Nisam znao šta je razlog za Đurišića.. Meni je bezveze to što guli klupu.. Ovo je idealna prilika da se pokaže u svojoj generaciji na velikoj sceni..
Pogotovo ako dođe do hipotetičkog finala sa Amerima..

Što se tiče Jovića, igra odličan turnir, ali mi nekako deluje i pored dobrih brojki za 3 da mora još da radi na šutu..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Korisnikov avatar
By djokonda
Zex88 napisao: Sub Jul 10, 2021 12:50 pm Nisam znao šta je razlog za Đurišića.. Meni je bezveze to što guli klupu.. Ovo je idealna prilika da se pokaže u svojoj generaciji na velikoj sceni..
Pogotovo ako dođe do hipotetičkog finala sa Amerima..

Što se tiče Jovića, igra odličan turnir, ali mi nekako deluje i pored dobrih brojki za 3 da mora još da radi na šutu..

Jedino što je dobro je što nije Đurišićeva generacija, 2 godine je mlađi, moći će i 2023 da igra u19.
Odličan je Jović, na obe strane...mnogo mi se sviđa kako igra na ovom turniru...meni se, ako već treba da mu tražim zamerku, ne sviđa kako se koristi slabijom rukom...mislim da tu ima najviše prostora za napredak.
Korisnikov avatar
By Zex88
Mislim da će za Jovića strašno biti važna sledeća sezona u Aba.. Potencijalno možemo dobiti vrhunskog igrača i da bude deo te nove generacije (Pokuševski, Smailagić, Tristan)..
Za Đurišića je bitno što je on deo Miškove ekipe, zna on sa svojim pulenima, neće mu puno škoditi ova klupa.

Korisnikov avatar
By djokonda
Venjama…novi jednorog svetske košarke…bar dok povrede ne krenu. Upravo zbog njega mi je zanimljiv meč sa Francuzima, odnosno kako će se Jović snaći. Dečko je 2004.
Korisnikov avatar
By Lepus
Nije loše za sada. Sudije malo seruckaju ovim faulovima u napadu, tako su i vratili Francuze u igru.

Petrović igra dobru utakmicu za sada.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Korisnikov avatar
By djokonda
Ne kapiram Lukićev problem sa Belićem...dečko je uvek nešto napravio kada je ušao u igru. Četvorke, Škobalj i Kovačević su, uz ovog pleja Kovačevića, ubedljivo najgori u poslednje 3 utakmice i on i dalje ne pokušava sa Jovićem i Belićem na krilima.
Korisnikov avatar
By Lepus
Slažem se sa svim, osim da je Škobalj toliko loš. Jović mi je previše pasivan, od glavnog igrača ekipe očekujem veću inicijativu. Ima još četvrtina pa ćemo vidjeti.

Francuskog jednoroga nisam ni vidio u igri, kako sam kasnio na početak utakmice i drugog poluvremena.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

• 1
  • 328
  • 329
  • 330
  • 331
  • 332
  • 333
FIFA WORLD CUP QATAR 2022

Ovde @Zex88 :D Rama ako je preživeo nas i &Scaro[…]

De Kolo srusi Barsu sekund do kraja Cini mi se da […]

Fudbal