Teme vezane uz sve reprezentacije
Korisnikov avatar
By Salvatore Guliano
Larkin i Sengelija su dokaz da, caki najbolji EL igraci mogu da igraju za reprezentaciju, a tu su primeri poput Simonovica, Radanova, Simanica, Mahmutoglua, Ponjitke, Voroncevica...

Sto se nas tice, energija jeste bila nesto visa i bili smo malo ozbiljniji i cvrsci nego u subotu, ali opet nije to ni blizu neke prave energije koja se ocekuje od reprezentacije, tj. igraca kojima ovo treba da bude cast i privilegija, no bitna je pobeda. Kao sto rekoh ako se bude pravilno koristio, Djusa ce dati svoj doprinos, sto i bi i danas i onaj dan, jer ovo jeste prosto nivo kvaliteta na kojem on moze da donese prednost i da se oseca sposobno. Apic izdominirao apsolutno, steta sto mu nismo vise davali lopti... Avramovic tacno pokazuje da nije dovoljno kvalitetan za neki visi nivo takmicenja od Lige sampiona, jer pravi pocetnicke greske, par dobrih pa par banalnih gresaka i tako u krug, ali kao i za Danila, ovaj nivo moze da igra sa puno samopouzdanja. Pot i Peno, ne znam ko je u vecem kanalu, Borisa pokazuje zasto na njega niko ne moze da racuna u Zvezdi, dok cica Simon daje svetli primer kako se igra za repku. Radanov ono sto je igrao me nije nesto odusevio, tacno se vidi da mu treba sezona sa odresenim rukama, makar na ABA2 nivou... Sve u svemu bitno je da smo pobedili.

Zanimljivo da su u sezoni 2015. u KKPartizan igrali i Vilson i Pot i Andjusic...

Jos jedna tema koja se moze potegnuti je ta, ko od ovih momaka moze biti i na sirem spisku nase reprezentacije ako se ostvari plasman na prvenstvo... Moje iskreno misljenje je da niko od njih nije dovoljno dobar da bude ni u 20, a ne u 14 igraca za prvenstvo, a onda se poteze i pitanje motivacije. Sto se mene tice, pristup kao protiv Svajcarske je apsolutno sramotan i niko od njih ne zasluzuje ikakvu priliku, a sam poziv da predstavljas svoju drzavu treba da bude najveca motivacija, pogotovo za igrace ovog renomea, koji gotovo sigurno za prvi pravi tim reprezentacije nikad nece igrati... Ovo mu dodje kao one univerzitetske reprezentacije pre, samo sto ovde ima dosta ozbiljnih igraca.
Korisnikov avatar
By MileBL
Sengelija valjda ima neki aneks u ugovoru da ce igrati za reprezentaciju u kvalifikacijama, bilo je ta prica u medijima kad je presao u CSKA

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
By milanezija
MileBL napisao:Sengelija valjda ima neki aneks u ugovoru da ce igrati za reprezentaciju u kvalifikacijama, bilo je ta prica u medijima kad je presao u CSKA

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
Da da, ima. Mogli bi i neki nasi da se sete toga...

Turci pustaju sve igrace (vrv po nekom naredjenju)
Korisnikov avatar
By djokonda
Meni je Avramović ovde ubedljivo najbolji naš igrač i definitivno bi mi bio na širem spisku za A tim...on je danas polovinu svoje minutaže na parketu igrao pleja što mu nije primarna pozicija.

Jbg, Kravić ima dobre statistike u Španiji i kao pokretljiviji je od većine petica koje su nam bile na raspolaganju pa je zato bio tu, a Rebić je valjda tek pre 10-ak dana počeo da igra za Monako...mislim da je očigledna Igorova ideja kod pravljenja ekipa: 1. u napadu je planirao da se osloni na Anđušića i Avramovića i 2. njih dvojicu je želeo da okruži što boljim atletama...zato su na kecu bili Pot (fizički veoma jak plej) i Peno (dugačak sa dobrim rasponom ruku), Dangubić (najbolja atleta) i Jeremić (fizički jak - Lazić za veoma siromašne) na 3, Zagorac (kao pokretljiv) i Simanić na 4 (atleta), plus Simonović, i Kravić (pokretljiv i visok) i Apić (pokretljiv i fizički jak) na 5...tu mu je Novak došao kao još jedan kreativan igrač sa loptom u rukama, za slučaj da se nešto dogodi neplanirano sa prve dve opcije na 2, plus Radanov (verovatno da mu daju malo minuta ove godine u nedostatku kvalitetnih opcija koje se uklapaju u navedeni koncept). Mislim i da se ozbiljno računalo i na Petruševa ali jbg.
Korisnikov avatar
By Zex88
Gaja napisao:Jbt ja sam mislio da Kravic nema ni 25 kad on 30 sprcao u dupe i nista ne zna ko...
Ne znam kako Peno do sada nije zavrsio u ABA...
Apic all around partija, imao sam osecaj da ima 30 index kad ono samo 18.
Jel video neko nesto za Zagorca?

Ladno Sengelija igrao za Gruzijce.
Ja ne znam zašto on igra ispred Lukovića, Ristića, pa i Raška Katića ove prozore..

Čovek je blago rečeno netalentovan..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Korisnikov avatar
By djokonda
Zex88 napisao: Pon Nov 30, 2020 10:13 pm Ja ne znam zašto on igra ispred Lukovića, Ristića, pa i Raška Katića ove prozore..

Zato što bi sa Lukovićem, Ristićem pa i Raškom primili tri trojke u prva tri napada protiv obe ekipe...ajde ozbiljno koja korist od Lukovića protiv ekipe sa pet prangijaša?
Korisnikov avatar
By djokonda
MILOS OBILIC napisao: Pon Nov 30, 2020 10:56 pm Ma kakav Avramovic pre Bogdana, Nedovica ili Jaramaza
Širi spisak, širi...plus, Avramović je bolji scorer od Jaramaza, tako da u nekim varijantama, u zavisnosti od toga šta imamo na ostalim pozicijama, pre bi Avramovića nego Jaramaza...

Teo, Micić, Jović, Nedović, Bogdan, Gudurić, Jaramaz i Avramović - to je 8 bekova od kojih 5 sigurno, a možda i 6 treba da bude u 12...1-2 se povrede ili iz ko zna kog razloga ne budu na raspolaganju i eto ti možda i Avramović u 12.
Korisnikov avatar
By Zex88
djokonda napisao: Pon Nov 30, 2020 10:56 pm
Zex88 napisao: Pon Nov 30, 2020 10:13 pm Ja ne znam zašto on igra ispred Lukovića, Ristića, pa i Raška Katića ove prozore..

Zato što bi sa Lukovićem, Ristićem pa i Raškom primili tri trojke u prva tri napada protiv obe ekipe...ajde ozbiljno koja korist od Lukovića protiv ekipe sa pet prangijaša?
Ovako inace nismo primili te trojke? ;) Imao bi bolju untrasnju igru,bolju kontrolu skoka i obruca.. A i voleo bih da vidim kako bi oni branili Lukovica npr.. Nek se oni prilagodjavaju nama,nisu oni GSW..

EDIT: Naravno,ovde ne mislim da Lukovic cepa 30 minuta,ali mislim da bi viseo doneo nego Kravic..
Korisnikov avatar
By djokonda
Zex88 napisao: Pon Nov 30, 2020 11:05 pm
djokonda napisao: Pon Nov 30, 2020 10:56 pm

Ovako inace nismo primili te trojke? ;) Imao bi bolju untrasnju igru,bolju kontrolu skoka i obruca.. A i voleo bih da vidim kako bi oni branili Lukovica npr.. Nek se oni prilagodjavaju nama,nisu oni GSW..

EDIT: Naravno,ovde ne mislim da Lukovic cepa 30 minuta,ali mislim da bi viseo doneo nego Kravic..
Ti si stvarno ozbiljan za Lukovića? Kad i protiv koga je Luković bio opasnost na low post-u? Za njega je Apić bukvalno Šek. Plus, Luković je teška rupetina u odbrani pika u bilo kojoj opciji...Luković jedino u čemu je dobar je defanzivni skok i kontrola obruča, a to nam protiv Švajcaraca nije trebalo...niti smo imali problem sa njihovim ofanzivnim skokom niti su oni mnogo napadali obruč. Nas su Švajcarci uništili fantastičnim šutem, išlo ih je i pogodili su nekoliko trojki preko ruke i nekoliko sa 8 metara, a sa Lukovićem bi imali još čistije šuteve...bukvalno bi svaki napad mogli da sa njim na terenu da iskreiraju čist šut. Luković je igrač koji bukvalno ne sme da izađe iz reketa, što znači da protiv ekipa sa pet prangijaša, sa njim u petorci, igrao bi odbrani sa četvoricom protiv petorice napadača.
Ne branim Kravića, bio je očajan, ali meni je imalo smisla njegovo pozivanje...jbg, daje 10-ak poena po utakmici u najjačoj evropskoj košarkaškoj ligi...plus, za razliku od ostalih opcija na petici, poseduje pokretljivost. Posle obe utakmice i ja mislim da bi npr. Nikola Janković bio bolja opcija, ali to je biti general nakon bitke...opcije poput Lukovića i Ristića, protiv ovakvih protivnika, bez mogućnosti da se ekipa uigrava, mi nisu ozbiljne.

Naravno da ćemo mi njima da se prilagođavamo...oni su uigrana ekipa, koja dosta igra zajedno, a naši u ovom sastavu jedva da su imali 2-3 treninga. Mi kao neuigrana ekipa jedino što smo mogli je da u napadu pojednostavimo stvari i oslonimo se na individualni kvalitet, što je i urađeno, a u odbrani pokušamo da odgovorimo sa što više dobre 1 na 1 odbrane sa što više igrača koji takvom zadatku mogu da odgovore, jer za uigravanje neke timske odbrane nije bilo vremena i to je pokušano, ali 1 na 1 odbrana prosto nije bila dobra.
  • 1
  • 871
  • 872
  • 873
  • 874
  • 875
  • 885
KK Crvena zvezda 2020/2021

Traži sve pare za dve sezone i bonus za nacionalni[…]

Dabl dabl Kalinarija poeni i asistencija, bez prom[…]

Fudbal

Nadam se da Gobeljic nece igrati stopera veceras. […]