Teme vezane uz sve reprezentacije
Korisnikov avatar
By skeske
milanezija napisao: Sre Dec 15, 2021 12:55 pm Pa samo na Koprivici vidis napredak za ova 3 meseca
Definitivno se vidi napredak u prilagodjavanju seniorskoj kosarci. Sacekao bih kraj sezone i plejof utakmice za konacnu ocjenu napretka.
Korisnikov avatar
By djokonda
Salvatore Guliano napisao: Sre Dec 15, 2021 9:52 am Ako gledaš Micića kao veterana, što onda ne računaš i Jokića, pa oni su ista generacija :D

Teo je izuzetak, ali generalno smatram da plejevi u današnje vreme malo sporije sazrevaju i dobijaju slobodu i potrebne minute, koji su im neophodni za sticanje samopouzdanja. Eto primer Vase koji je tek u Tofašu dobio odrešene ruke, a sazreo potpuno u Žalgirisu, a igra seniorsku košarku od fazon 16 godine u Megi. Verujem da će neki od naših "otpisanih" talenata, kao što je i Vasa bio u trenutku odlaska iz Zvezde, procevetati u nekoj Poljskoj, Turskoj, Italiji... Te na zadnja vrata ući u reprezentaciju.

Može Poku biti vrhunska 4, a prednost visine može koristiti i na 3, nešto kao i Beli, s tim da je Poku u Olimpijakosu kod Blata igrao pleja, kao i Beli u Zvezdi kod Karija. Svakako može se koristiti možda u nekim varijantama i na 5, kao neko ko će da širi odbranu, jer svakako teške i jake petice gube mesto u modernoj košarci. Nisam ga gledao od prošle sezone, morao bih pogledati neku utakmicu da vidi da li je napredovao preko leta i na čemu je radio. Poku je svakako dosta mlad i odlična stvar je što je upao u ovakav OKC, gde samo mladi i igraju i imaju dosta slobode. Verujem da će i masu nabaciti, odnosno da će dodati malo više mišića, ali to polako ide, kao i u slučaju Jokića.

Jović vidim da ima baš dosta slobode i da je stvarno lepo napredovao i kroz sezonu, tako da i njega očekujem uskoro na vrhunskom niovu.

Balša Koprivica je takođe u priči, može on postati odličan igrač kroz koju godinu ima sve predispozicije za to.
Mislim da je za budućnost reprezentacije ključan razvoj Đurišića jer je on jedini vanserijski talenat na spoljnim pozicijama kojeg imamo...ako sve bude kako treba u njemu dobijamo spoljneg profila Dončić. Na 4-5 mislim da nema zime...kvalitet u generacijama od 2000-2004 je primarno u visokim.
Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC
Sonja Vasic i Nikola Jokic najbolji u 2021 godini. Posto nismo ni otisli na OI, onda prica da Jokic ne igra za reprezentaciju za mene ne vazi tako da je nagradu i zasluzio. Eventulano je mogao i Vasa Micic, mada on tek treba da se pokaze u reprezentaciji kao vodja.
Korisnikov avatar
By MileBL
Slusam izjave Jokica, izgleda mi kao niki lik koji nema vremena nizasta

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

• 1
  • 941
  • 942
  • 943
  • 944
  • 945
ABA fantasy

Čestitke Dijamantidisu na pobedi i puno sreće u da[…]