Teme vezane uz Evroligu, Evrokup, evropske lige... sve vezano uz evropsku košarku
Nije meni iznenadjenje ni imenjak ni Larkin, meni su iznanadjenje da djedovi jos uvijek mogu igrati tvrdo. Igraci poput Danstona i Singltona su dali ogroman doprinos iako su metuzalemi.
Ja da sam na Atamanovom mjestu, sada bih otisao. ovu generaciju nikad nece ponoviti a ovo im je vrhunac.
Realu treba remont, ali ne remont da dovode Abaldea, nego 2 ozbiljna imena, prvenstvenno na sg i f. To je to od Rudija, i Ljulj je pri kraju, tako da treba im remont. Pogodili su sa Jabuseleom na duze staze, Tavares je tu vjerovatno jso dugo, Dek se vratio, sve je to ok, ali trebaju im pojacanja.
Leikabelis i Čanak roknuli Žalgiris 3-1 u seriji 1/2 finala i sada idu na Ritas u finalu i mislim da mogu do trofeja. Odličan posao Čanka, u zadnje dve godine, stvarno veliki potencijal ima čovek, mnogo mi ga je žao što je tako lako istrošen kod nas nakon odlaska Trinkijerija iz KKP, a opet neverovatno mi je drago što je pokazao da može i što polako i sigurno gradi karijeru. Kod njega procvetao Gagatar ove sezone, tu mu je i Radičević, izbacili su ove sezone onog Grka koji kolko sam video već potpisao sa Panatom za sledeću godinu, skroz solidne rezultate pravi i razvija igrače... Ni u EK se nije obrukao, usrali su nas 30 razlike ko malu decu, na kraju ispali od Virtusa. Napred Čane!

Žalgiris u totalnom raspadu, prvo su jedva dobili Neptunas u majstorici, sad dobili samo prvu utakmicu i to pola koša razlike. Deluje mi da je druga promena trenera ove sezone bila loš potez uprave, ali opet doveli su selektora Litvanije za trenera, te sa te strane nije loša priča, ali su se rezultatski raspali. Čak su pred kraj sezone u EL dobro igrali, odnosno imali neke pobede, ali to je više jer protivnici nisu nešto igrali nego što je Žalgiris bio dobar. Po mom mišljenju samoubistvo je bilo otpuštanje Šilera na početku sezone i otpuštanje Mudijea, previše je to rano bilo da se tako lako prelomi. Selekcija ekipe je bila nešto lošija, mada ne možemo suditi sad Martinu jer je čovek otpušten posle manje od mesec dana rada, a opet verujem da je on imao jasnu viziju koga za šta želi da ima u timu i kako će to da funkcioniše. Posle još gori potezi u doselekciji, gde je bilo nekih igrača koji su prošli kroz klub i zadržali se tu mesec dana kao Dragić, igrači poput Gifaja, Vebstera, Strelnijeksa i Kvona nisu pojačanja koja mogu doneti nešto EL timu, pogotovo jer nije ni baza igrača jaka. Žofri je bio povređen više od pola sezone, Nebo se pokazao kao sasvim dobro pojačanje, ali dosta je bilo loše to na parketu cele sezone. Mišljenja sam da je trebao Martin ostati na klupi i da je trebalo sačekati ga još bar mesec dana, kako bi uigrao ekipu i posložio kockice, sigurno bi imali bolji skor nego što su imali na kraju sezone...
Jbt, šta Tavares čini Barsi. Niko u reket ne smije ni ući, a na suprotnoj strani ih sve zajedno unosi u koš.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Nakon brutalnog početka prelaznog roka gde je Makabi pokupovao praktično sve što valja od free agentsa, sada imamo nešto lakše situacije.

Makabi praktično zatvorio roster i skroz ga promenio, na mesto trenera doveden Oded Kataš, a na mesto savetnika Blat, tako da mislim da je Blat selektirao tim i da će on više biti mozak projekta. Glavna zvezda tima Vilbekin pušten u Fener, otišla i oba centra Žižić i Rejnolds, skockan nešto drugačiji malo više fizički tim...

1. Lorenco Braun, Vejd Boldvin
2. Hilijard, Holins, Dibarelomeo
3. Bronzi Kolson, Pnini
4. Martin, Koen, Sorkin
5. Nebo, Pojters

Ne bi me čudilo da se pojačaju još nekim na poziciji 4 npr.

S druge strane Radonjić koji je otišao u PAO takođe pravi remont. Otišao je kapiten Papapetru, što je ogroman problem i on je realno igrač kakav najviše odgovara Radonji, nešto što je Kalina bio u CZ.

1. Volters, Patris Li, Stefan Jović
2. Endruz, Sent Ros
3. Grigonis, Kalaitzakis
4. Derik Vilijams, Okaro Vajt
5. Papajanis

Pominje se dolazak i Petruševa, Kalaitzakisa starijeg iz NBA, a navodno je završen povratak Dina Mitoglua iz Olimpije. Zanimljiv tim ima Dejo i svakako ovo je neki novi izazov za njega, no videćemo kako će to izgledati. Deluje da mu se dovode igrači koji mu trebaju i koji odgovaraju njegovom stilu košarke. Li-Volters tandem na kecu za poželeti, Enruz i Grigonis kao šuteri, Papajanis klasični gorostas na centru odličan rim protektor, Ros i Vajt pit bulovi za odbranu, Vilijams i kalaitzakis da donesu neke poene sa krila... Sasvim solidan tim i za klasu bolji od onoga što je imao u CZ prošle godine.

Monako takođe ozbiljno ušao i u ovu sezonu produžili su Džejmsa, potpisali Lojda, Okoba i Brauna iz Uniksa.
MileBL napisao: Pon Jul 18, 2022 11:07 am Napisi nesto o instant projektu iz Beograda sa pozivnicom
Hoću, naravno, za to mi treba nešto više vremena :D ovo je bilo onako samo nabacano šta se dešava na transfer marketu za neupućene, sa osvrtom na Radonju i Ćelu Obradovića kao naše trenere, a Makabi je bukvalno bio atrakcija na početku prelaznog roka jer su svaki dan rokali po jedno pojačanje...
Real potpisao Hezonju, time je Hezonja postao još jedan od igrača iz Hrvatske koji je igrao i u Realu i u Barsi, pre njega je to uradio Tomić. Veliki potpis za Real, koji je apgrejdovao svoj tim u odnosu na prošlu godinu.
OTIŠLI:
Ertel
Tejlor
Tomkins

DOŠLI:
Ćaćo
Musa
Hezonja

Pojačali se maksimalno, svako od pojačanja im je za klasu bolje od onog koji je otišao.

Najveći potencijalni problem je odlazak Lasa, njega će zameniti pomoćnik koji je već godinama na klupi i u sistemu i koji ih je vodio kada je Laso bio bolestan i odsutan - Ćus Mateo.

Mnogo gotivim Real i ovaj njihov sistem, podsećaju me na Bajern u fudbalu.
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
ABA fantasy

Ugovor je produžen do kraja sezone, msm da tu obe&[…]