Teme vezane uz Evroligu, Evrokup, evropske lige... sve vezano uz evropsku košarku
Večeras drugo polufinale. Da igra Prepelic uopšte ne bih sumnjao u pobedu Valensije, ovako ne znam sta da mislim. Nema ko da pogodi trojku kod njih. Na izgled Virtus ima dobru ekipu, ali igraju katastrofalno. Ono što moram da napomenem, a mnogi sigurno nisu primetili, a to je igra Sengelija i ono sto on igra od kada je došao u Virtus je najobičniji otpad od igre. Onoliko nepoštovanje saigrača nisam video. On misli da njih cašcava time što igra za njih. Pa kakve su sve veličine igrale za Virtus on im nije ni do kolena.
Nekako uspevam da ispratim sve veceras..Odlican mec Olimpijakosa i Monaka..
Ozbiljan posao su uradili Obradovic i Trinkijeri ove sezone..
Mislim da ce F4 biti ludnica..
Jedva cekam..

Edit: Virtus usao u finale.. Nadam se da ce Teo uzeti i da se Virtus vrati tamo gde pripada..

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Sudije su izmasakrirale večeras Monako. Prođoše nažalost ovi cigani i ako sam bio svim srcem za jednu od najvećih legendi Zvezde Sašu Obradovića i Monako. Nije mi jasno zašto se raduju uopšte igrači Olimpijakosa. Idu na Efes u polufinale i imaju 1% šansu za pobedu.
Iskreno navijao sam za Olimpijakos, ali brate pokrale su sudije Monako. Muški su igrali momci iz Kneževine i nekako su bili konkretniji, nekako mi je Oli podbacio i ne vidim da ih išta može izvući protiv Efesa, pa čak ni podrška sa tribina BG Arene.
Navijam za Real u el klasiku, a u ovom drugom paru za Oli, generalno ako bude ovakvo finale voleo bih da osvoji Oli.

Što se Virtusa tiče, nekako mi čudno da je ovako lako izgubila Valensija, praktično bez ispaljenog metka, glavni igrači zatajili i to je to.
Navijam za Alimpija da zvekne i zalizanog Skariola i usere se u glupi Virtus.

Nego jel ste znali da Žalgiris nije najbolji tim u Litvaniji? Momci su uspeli da izgube u gostima od Neptunasa u plej ofu (1/4 finale) i sad je i tamo 1-1. Pre toga ih je u prvenstvu oduvao Čanak sa svojom ekspedicijom... Meni nekako deluje da neće uzeti titulu ove godine...
Uzeo Teo trofej..Drago minje zbog njega..I sto se Virtus vraca u EL..

Ali sto cerkica lici na Tea..Isti pogled imaju..

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Potpuno zaslužena pobeda Kindera, a Teo doktorska partija, bez kapi znoja Mvp. Svaka čast i Alimpiju i ekipi Burse na sezoni iz snova za njih. Voleo bih Bitima sledeće sezone kod nas. Jako podseća na Kalinića, sa boljim fizičkim predispozicijama.
Da se osvrnemo i na evroligu malo. Zvezda u usponu je Jokobaitis. Kakva je ovo sprdnja. Ne zbog toga što je loš igrač, veoma je talentovan, ali prosečne i ispod prosečne partije je pružao. Pa pre 2 sezone Garuba je bio zvezda u usponu. Kakva smejurija. Nije imao 3 poena po meču. I uporedis nekada Novica kao zvezdu u usponu i sta je radio sa par klasa boljim igračima nego danas ili Bogdana kada je dobio isto priznanje. Bogdan je "ubijao" sa 21-om godinom u evroligi, ništa mu niko nije mogao i već tada je bio ponajbolji bek u evroligi. Ove tkz mlade zvezde danas i par godina unazad su sprdnja od igrača. Ali najjače mi je bilo kad se Bogdan pojavio i kada su pričali da su u njegovoj generaciji bolji Abrines, Djentile, Furnije, Ponitka... A on bolji igrač par klasa od njih svih zajedno.
Jbg, kraj bajke za Bursu i Alimpija, da se ne lažemo ipak se nije moglo protiv suvog kvaliteta i iskustva koje imaju igrači Virtusa... samo da pogledaš ovu četvorku Šengelija, Heket, Teo, Belineli da ti se gaće skinu same od sebe, momci imaju i NBA iskustvo u ozbiljnim rolama, a tek EL...

Na kraju Teo back to back MVP EK.

Što se tiče Jokubaitasa, može se reći da i nije bilo druge opcije, dečko je prešao u Barsu iz Žalgirisa i za dve sezone od juniora Žalgirisa postao konkurentni plej u Barsi. Imao je sasvim solidnu sezonu za svoje godine, dobio dosta slobode i dosta napredovao, naravno ništa od toga ne bi bilo da trener nije Šaras kod njih, ali dobro... Konkurencija mu je možda eventualno mogao biti onaj mali Vembanjama iz Asvela ili tako neki.
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 39
ABA fantasy

Ugovor je produžen do kraja sezone, msm da tu obe&[…]