Teme vezane uz Evroligu, Evrokup, evropske lige... sve vezano uz evropsku košarku
Danas pocinje nova sezona Evrolige, zanimljivi transferi i tumbanja po timovima su se vrsili.

Moj licni favorit za ovu sezonu je Real Madrid, mislim da su uradili odlican posao na trzistu i da su se za klasu pojacali u odnosu na proslogodisnji sastav. Sada nemam vremena da pisem vise o njima, ali bice neki tekst vrlo verovatno uskoro.

Efes slovi za glavnog favorita po svima, medjutim, licno mislim da nemaju sirinu za odbranu titule, jedino pojacanje im je Petrusev, a ekipa je puna veterana i igraca koji neretko imaju probleme sa povredama. No, Ataman je tako odlucio i verujem da je mogao dovesti koga god je hteo, da je hteo, no odlucio se da zadrzi kompletan tim i proba da 3. sezonu za redom pokori Evropu.

CSKA i Barselona su opet tu mozda i najjaci po imenima, no nesto nije stimalo kod njih prosle godine, nekako su mi obe ekipe u istoj situaciji. Da li je vreme za Itudisa da ponovo osvoji EL jer je ekipa vec dve godine na okupu, pojacali su se gde treba, oporavio se Milutinov, slove za favorite, sto je i prirodno... Barsa je enigma, opet su se pojacali i oni dosta, ali prosle godine nisu delovali ubedljivo, doveo je Saras par specijalaca, mozda oni dignu nivo igre, neslavna epizoda sa Gasolom je bila vise marketing i ne znam koliko im se isplatila, ali ako Saras ne bude u finalu ove godine, mozda ga i smene.

Posle ova 4 tima idu Fener i Armani, koji su promenili par igraca, ali su se u nacelu pojacali, Fener i trenera promenio, tako da bice zanimljivo da se vidi koliko oni mogu...

Bajern se dosta pojacao, kao i Baskonija, oba tima su dosta promenili tim u odnosu na proslu godinu, ali ne odustaju od filozofija koje forsiraju njihovi treneri.

Grcki timovi su opet nesto muljali, svakako je najveca vest povlacenje Spanulisa i pocetak nove ere u Oliju, dok je PAO opet prakticno ceo roster zamenio.

Od Rusa tu su Uniks i Zenit, koji su se dosta ojacali letos, te mi se cini da potencijalno Pakvalova druzina moze da napravi opet dosta muke kao i inace svakome i mogu biti iznenadjenje.

Od ostalih izdvojio bih meni jedan od najdrazih klubova u zadnjih par godina Zalgiris, koji su prakticno opet ocerupali velikani i koji mora opet Sizipov posao, kao nekada KKP da radi, ali imaju odlicnog mladog i ambicioznog trenera Silera. Doveli su legitimnog NBA igraca Mudiea, koji je i igrao u Juti kod Martina, tako da verujem da ce kada se skockaju biti pretnja svakome u ligi.

Makabi, Asvel, Zvezda i Alba su sad vec standardno odradili prelazne rokove, no deluje da ove ekipe nece moci mnogo...

Monako koji se dosta pojacao, digli su lestvicu, mozda i dve u odnosu na proslu sezonu, po meni jedna od najsimpaticnijih timova sa Mitrovicem na klupi, no iskreno ne verujem da ce moci puno.

Svakako je sistem takav da ima dosta utakmica i da nije u kranjem slucaju ni bitno da li ce neka utakmica da se izgubi, a tu se otvaraju sanse slabijim timovima. Prosle godine je za plej of bilo dovoljno 20 pobeda, odnosno cak 14 poraza, dok je sampion npr. imao 10 poraza u regularnom delu. Ako uporedimo sa prethodnim godinama, kada su prva 2-3 tima imala jednocifren broj poraza u sezoni, to je velika razlika, mada je liga prosirena sa jos 2 tima odnosno 4 utakmice. U prvih par kola ocekujem posebno, ali i tokom cele sezone da ce autsajderi da pobedjuju favorite, tako da ocekujem da ce biti dosta izjednacena sezona. No to cemo videti za nekih mesec dana kada se odigra 10ak kola i vidimo kolike su razlike u kvalitetu.

Drago mi je da vise nema raspalog Himkija, tu je Uniks, ali oni mi deluju nesto malo vise simpaticni.

Pa da pocnemo!
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
Reprezentacija Srbije

Necu da pustam nista, imam oci i mozak da vidim da[…]

NBA

Jedan je Stef [emoji173] Kakve on trojke pogadja,m[…]

Svaštara