Teme vezane uz Evroligu, Evrokup, evropske lige... sve vezano uz evropsku košarku
Gledao sinoc Barsu Pana.
Toliko pustaju Kalatesa da sutira da je sinoc u jednom trenutku imao trojke 4 od 8 a zavrsio sa 4 od 9.
Nedovic je dao par lepih teskih trojki i imao neke bas lepe poteze a onda se previse nalozio i poceo da sutira samo da bi sutnuo. Njemu treba nekih 20min po tekmi i da ne igra zadnjih 2min.
Kada se lomio rezultat Panata je delovala bas smuseno, mislim da nemaju lidera ko ce da povuce kada zatreba.
Gaja napisao: Pet Okt 16, 2020 9:13 am Gledao sinoc Barsu Pana.
Toliko pustaju Kalatesa da sutira da je sinoc u jednom trenutku imao trojke 4 od 8 a zavrsio sa 4 od 9.
Nedovic je dao par lepih teskih trojki i imao neke bas lepe poteze a onda se previse nalozio i poceo da sutira samo da bi sutnuo. Njemu treba nekih 20min po tekmi i da ne igra zadnjih 2min.
Kada se lomio rezultat Panata je delovala bas smuseno, mislim da nemaju lidera ko ce da povuce kada zatreba.
Tacno tako, odlaskom Kalatesa izgubili su lidera. Vovoras nije uspeo da ga dobije u Pjeru Dzeksonu, koji je bio projektovan za tako nesto, ali nije opravda ocekivanja, kao njegova zamena je doveden Sajks, koji je po meni veoma limitiran igrac i ne moze biti nosilac. Nedovic po meni jedini to moze biti, medjutim njemu se ne daje ta uloga iz kog razloga to je dobro pitanje, Nemanja je dokazao u Malagi koliko moze i sta moze i poseduje liderske sposobnosti i karakteristike. To sto se ono ispucavao je prosto zbog toga sto je hteo da preuzme odgovornost koja mu nije data, pa je hteo da pokaze sta i koliko moze, da je on siguran kao prvi plej mnogo bi mu bilo lakse da igra i mnogo bi se lepse osceao, jer moze mnogo da da na obe strane parketa.

Generalno PAO ove godine treba da igra fizicku kosarku, sa puno kontakta, sa dosta trcanja, imaju atlatski odlicnu ekipu Nedovic, Foster, Vajt, Papapetru, Papajanis, August, Sent-Ros, Mitoglu, Benite... na to se dodaju Sajks i Foster koji su fizicki dosta jaki i dobije se jedna ozbiljna defanzivna ekipa, medjutim Vovoras ima drugaciju zamisao. Po meni ovo sto igra PAO je besmisleno i moci ce da upisu nekihmaksimalno 10 pobeda do kraja sezone, ukoliko se ne uozbilje i pocnu da igraju drugaciju kosarku,sa mnogo vise energije.

Inace Abrines se sinoc ponovo povredio, stvarno tuzno...
Zali boze ekpie u kojoj Nemanja bude glavni igrac. Prije bih se slozio sa @Gajom, igrac trenutka koji moze zatrpati svakog protivnika, ali na njegovu, a i nasu zalost, to su rijetki trenuci.

Nemanja ima odlicne fizikalije, dobar sut, ali kosarkasi IQ mu je poprilicno nizak i on jednostavno ne moze skontati kada sta treba da radi na terenu.
Salvatore Guliano napisao:Dobro, a ko po tebi treba da, tj. može da bude lider PAO-a?
Iskreno, nemam pojma. Nisam dovoljno gledao Pao da mogu to reći.

Ono malo što sam gledao, obratio sam pažnju na Nemanjinu igru. Ništa se tu ne mijenja iz godine u godinu, iako bi sa iskustvom trebalo biti bar malo napretka u decision-makingu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Pa bas zato sto sam ih dosta gledao, sam i napisao da nemaju lidera u timu, da je lose selektiran i da bi po mom misljenju jedino Nemanja to mogao da bude. Razloge sam naveo vec, da li stagnira moguce, povrede su ga iskasapile, ali i izbori klubova nisu bili nista bolji. Da mu prija uloga lidera, prija mu i da ako mu se da vise slobode pokazace mnogo vise.
Atinski Aek je i ove godine jedan od glavnih favorita za osvajanje Lige sampiona. Ekipa je puna iskusnih evroligaskih igraca, a ove godine su na to pridodali i par igraca koji su prethodnih godina igrali dobro za druge grcke timove poput Promiteasa i Peristerija. Tu su: Lengford, Zizis, Maciulis, Lodzeski, Sloter, Kacivelis, Moreira, Jankovic... Rastali su se sa Rajsom nakon poraza u finalu od Burogsa. Ekipa igra napadacku kosarku, na puno poena, sto i ne cudi s obizirom da imaju preozbiljne sutere u ekipi praktivno na svakoj poziciji. Nesto vise o njima na https://kosarkars.com/aek/

A danas pocinje i Liga sampiona, doduse vecina utakmica je pomerena ili otkazana, ali danas se sastaju Dizon i Keravnos, kao i Tenerife i danski Bersi. Domacini su favoriti u obe utakmice, a ko sve ucestvuje i sta sve mozete ocekivati od ovog takmicenja mozete procitati na: https://kosarkars.com/liga-sampiona-2020-2021/.

Takodje danas pocinje i 4. kolo Evrokupa, od regionalnih predstavnika igrace u gostima Partizan, Olimpija i Mornar, dok ce Buducnost nastupati sutra i igrati u svojoj Moraci. Oslabljeni beogradski crno-beli ce u Istanbulu ici na megdan Baskercehiru, Olimpija putuje u goste Trentu, Mornar ce nakon debakla od Zvezde igrati u Parizu protiv Metropolitana, dok Buducnost sutra od 19h docekuje nemacki Ulm.
KK Partizan 2020/2021

Ne znam koliko su te dve pobede bitne. Scepa samo […]

Prošle godine sam bio na evropskom kosarka&[…]

ABA fantasy

Sad ako imaju mozga dace 6 izmena jer su bila 2 k[…]

NBA

https://www.b92.net/sport/kosarka/nba.php?yyyy=202[…]