Teme vezane uz regionalnu ligu
Korisnikov avatar
By Salvatore Guliano
Druga utakmica u par dana i druga pobeda.

Opet smo samo na trenutke izgledali dominantno, no deluje mi kao da igramo pod rucnom i da je to razlog nesto muljavije partije. Deluje mi takodje da igramo pod umorom nekim i da se jos ispituju uloge i procenjuje ko koliko moze...

Jedina stvar koja mi se uopste ne svidja je ta sto je Lidej opet igrao 32 minuta i sto se dosta trosio i u odbrani i u napadu. Covek je kicma ovog tima i tu nema sta, sve radi, sve moze, al opet malo mi je neprimereno da se forsira preko 30 minuta dve tekme za redom, sem ako nije to bio uslov da dodje kod nas, da mora da igra 30 minuta... Kakva je on zivotinja i kolko je jak se videlo u onom trenutku kad je Dzonsa digao na fintu i ovaj mu seo na rame, a Zek ga otresao i skocio da zavrsi akciju. :lol:

Mada je i Panter igrao proslu 29 a ovu 26 minuta, al nekako njegova uloga je mnogo drugacija i dosta manje se trosi i u napadu i u odbrani.

Naravno da ima dosta prostora, jer nisu ni Avram, ni Madar, ni Smajli navikli na ovaj fizicki nivo kosarke koji se igra u ABA ligi, al dobra stvar je sto imamo laksi raspored pa se mogu istrpeti i prilagoditi polako.

Madaru ce trebati dosta vremena da se privikne na ovaj nivo agresivnosti, a tek smo igrali sa Zadrom i Splitom, sta ce tek biti protiv nekih malo kvalitetnijih i jacih defanzivaca...

Miletic opet nije ulazio na parket, Balsa svega 3 minuta... Malo mi je cudna situacija sa njima, nit su pusteni da igraju niti su precrtani, deluju mi kao svojevremeno Duverioglu u Feneru pod Zocom. Mislim da bi Miletic mogao da odigra barem 5 minuta po utakmici na trazenom nivou i da bi to bilo korisnije nego da se Lidej i Smajli 30+ minuta guraju na 4 i 5, ali Zeljko sigurno bolje zna od mene...

Glas sasvim pristojna partija juce, cak je dobio 14 minuta, dao 7 poena, u odbrani bio solidan... Inace on je juce igrao umesto Dangubica, koji nije ulazio u igru.

Zagorac, da ga ne ureknem deluje sasvim kosarkaski pristojno, sto je pravo osvezenje.

Malo mi je muka da gledam da se Zagorac rve sa Kedzom na niskom postu, da igramo sa 4 niska igraca i Lidejom koji mora sve da krpi. Nismo mi igrali uopste dobro, jer su gospoda iz Splita i pored katastrofalnog suta za tri (7/37)izgubili sa svega 10 poena. Oni su nam uzeli cak 12 ofanzivnih skokova iz kojih su doduse sutirali opet trojke.

Karlo Zganec je bukvalno prototip klasicne cetvorke, kako bi nam on lepo legao na ovaj tim :violin:

Imamo 9 dana odmora, taman da dodje centar :whistle:
Korisnikov avatar
By BogdanB
Jel se meni cini ili je smajli nekoliko puta ispao iz akcije? Igraci mu pokazuju gde da ide. To vodi na zocovu pricu kako neko ne kapira kada mu se prica

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka

Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC
Po meni Partizan za sada nista posebno. Smailagic se vidi da izlazi iz povrede, a i da nisu ovo prijateljske utakmice gde ce nabijati statistiku. Sto se tice Madara ocekivao sam da na dva gostovanja kao mlad igrac odigra slabo, ali bas ovolilo lose nisam. Avramovic mi se uopste ne svidja, igrac koji moze nesto da pogodi, ali nije to to. Zagorac je solidan, Pulen i Lidej vodje ovog tima, mada Pulen pitanje dal ima taj sampionski gen u sebi da bude lider tima i glavni igrac. Za razliku od prijateljskih Mur igra sasvim ok, nema asistencija, ali postize neke poene u serijama i to u zadnjoj cetvrtini. Malo divlja, ali dosta bolji nego sto se ocekivalo posle nekoliko prijateljskih.
Korisnikov avatar
By milanezija
MILOS OBILIC napisao:Po meni Partizan za sada nista posebno. Smailagic se vidi da izlazi iz povrede, a i da nisu ovo prijateljske utakmice gde ce nabijati statistiku. Sto se tice Madara ocekivao sam da na dva gostovanja kao mlad igrac odigra slabo, ali bas ovolilo lose nisam. Avramovic mi se uopste ne svidja, igrac koji moze nesto da pogodi, ali nije to to. Zagorac je solidan, Pulen i Lidej vodje ovog tima, mada Pulen pitanje dal ima taj sampionski gen u sebi da bude lider tima i glavni igrac. Za razliku od prijateljskih Mur igra sasvim ok, nema asistencija, ali postize neke poene u serijama i to u zadnjoj cetvrtini. Malo divlja, ali dosta bolji nego sto se ocekivalo posle nekoliko prijateljskih.
Panter jbt
Korisnikov avatar
By BogdanB
Konačno zavrsena saga oko mozlija. Nazalost, niir više nas igrac, a nismo ni saznali zasto

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka

Korisnikov avatar
By Salvatore Guliano
Mnogo mi je zao Mozlija, ovom timu bas takav igrac fali... sad cemo biti sigurno orijentisani na dovodjenje novog pojacanja, tako da nema brige tu, izgleda da se cekalo da se resi pitanje Mozlija, da bi se znalo sta se trazi, u kom budzetskom rasponu i da li da bude prva ili druga ili pak i prva i druga opcija na poziciji centra.

Inace za vikend bejah na utakmici naseg Partizana prvi put od da li Buducnosti ili Virtusa one nesretne 2019. godine... S obzirom na lose vreme, skupe karte i atraktivnost protivnika, neka da kazem ocekivana poseta. Utakmica sve u svemu u jednosmernu ulicu ubacena, nije bilo puno muke, a i razlika u kvalitetu se videla. Zoc je prvih 5 minuta igrao sa prvom petorkom, onda ubacio drugu i nju gurao 10 minuta, da bi opet prva zavrsila poluvreme. Drugo poluvreme je bilo odradjivanje posla, ali bez preterano opustanja, cemu svedoci i Zocov tajm koji je osvanuo na drustvenim mrezama, na kojem gori na +26. Momci su imali finu energiju, malo je i podrska navijaca dala vetar, ali opet posao odradjen sa nekih 50% snage. Imali smo sekvencu u drugom poluvremenu gde nam protivnik 2 vezana cela napada nije sutnuo na kos + cinimi se jedna ukradena lopta ili nesto tako u sledecem napadu, sto je preko 1 minut jake odbrane.

Najvece razocaranje je za sada svakako Madar, koji je brz ko munja i koji je jos zelen i ne moze trenutnu da igra ovako fizicki jaku kosarku, a napominjem opet igrali smo sa timovima iz donjeg dela tabele, ne bih ni smeo da pomislim sta ce da mu rade Radonjini pit bulovi... Avramovic je takodje vrlo los bio, kao da se jos prilagodjava novoj ulozi u timu, koja mi deluje da mu ne prija bas, napadacki je dosta slab i protiv ovih slabijih ekipa. Koprivici jos dosta treba da se prebaci sa koledz na seniorsku kosarku.
Rade, Danga, Trifa su bili da ne kazem odlicni, da ih ne ureknem, ali sasvim solidni, odradjuju svoj posao na visokom nivou i to je srkoz ok. Kao sto smo svi videli da je Lidej kicma tima, tako smo videli i da je Panter glavni skorer i tu nema sta, obojica se koriste na ispod 2000 obrtaja, u ovom mecu su obojica prvi put ove sezone igrali manje od 20 minuta. S druge strane forsiraju ovi malo upitnijih sposobnosti, tipa Smajli, Rade, Trifa, Madar, Avram... Danga, Glas i Koprivica se koriste za specijale neke i to ce im i biti uloga ove sezone. Ostaju nam Miletic, koji je tek u ovom mecu zabelezio prve minute u sezoni i Mur koji je formiran igrac i zna se koliko moze na svojoj poziciji sa odredjenom ulogom, dok se proverava kakav moze biti u drugoj ulozi, slicno kao Volden onomad.

Sve u svemu uz novog centra i Kuruca, ovaj tim dobija novu dimenziju, dubinu i sirinu, te mi deluje da smo se dovoljno uigrali u pripremnom periodu i ove 3 lakse utakmice i da ce se sada mnogo spremnije uci u ritam od 2 utakmice nedeljeno.

Sledeca stanica Zagreb, u petak igramo u gostima Ciboni. Cuveni Balkanski El Klasiko, dve jedine ekipe bez poraza u ligi, mlada i ambiciozna masinerija Vlade Jovanovica ce svakako biti najveci izazov do sada u sezoni, a onda od sledece nedelje pocinje i Evrokup.

Mirise na lepu jesen...
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 26
Reprezentacija Srbije

Necu da pustam nista, imam oci i mozak da vidim da[…]

NBA

Jedan je Stef [emoji173] Kakve on trojke pogadja,m[…]