Mesto za sve nekošarkaške diskusije
Korisnikov avatar
By rudonja
Valderama napisao: Sub Sep 04, 2021 5:25 pm Tragikomedija.

Treba izmestiti sedište MCP sa Cetinja u Podgoricu, moramo prihvatiti da taj grad više nije ono što je bio pre 1945. godine a pogotovo pre 1918. godine. Niti će se ikad vratiti onome što ga je profilisalo u duhovnu, kulturnu, ideološku prestonicu integralnog srpstva. Cetinjani su indoktrinirani na najgori način, ljudima je ispran mozak. Oni su danas ustaše i to ne kriju.
Ne slazem se.

Nama taj grad nije bitan, on je pred gasenjem i na nivou je recimo Crne Trave u Srbiji, a posebno nam ne trebaju ni Cetinjani koje svakako niko u CG ne podnosi niti shvata ozbiljno. Bitan nam je manastir, mosti Sv. Petra i ruka Sv. Jovana Krstitelja. Bila bi velika slabost izmestiti mitropoliju u Podgoricu, Ostrog, Moracu ili na more kako neki predlazu.

Tuzno je sto se u medijima pominje nekakava polarizacija, a 80 posto Crnogoraca pripada SPC.

Mediji su dali paznju oko 2000 ljudi sa konca i konopca kojima je bilo instrurano da naprave haos. Milo ocajnicki pokusava da zagreje stvari u CG, ali mu ne ide od ruke jer ga sada sledi sve manje i manje ljudi.

Buducnost mu je u Svajcarskoj ili Dubaiju....
Korisnikov avatar
By Valderama
Rudonja naslušao sam se tih priča o malobrojnosti cetinjskog faktora u razaranju srpskog identiteta u CG. To je umirujuća zabluda . Najlakše je o nosiocima antisrpstva u CG govoriti kao o mutnim tipovima oličenim u sitnim kriminalcima, potrošenim bivšim i aktivnim političarima, raznim kategorijama besposlenih idiota i dokonih budala. Onda mi ne bi imali nikakvih problema sa CG. Nažalost stvari ne stoje tako - anitsrpsvo je danas mejnstrim ideologija.
Korisnikov avatar
By djokonda
Valderama napisao: Ned Sep 05, 2021 3:49 pm Ovo što se sada dešava oko MCP je rezultat lošeg rada vlade. Krivokapićeva vlada u suštini nije ispunila nijedno predizborno obećanje.

Sve su uradili suprotno: sa srpskih i proruskih pozicija skrenuli su ka montenegrinstvu i čvrstom NATO unijatstvu čineći isti geopolitički blok sa Kosovom, Makedonijom i Federacijom BiH.

Od demontaže DPS-ovog sistema prešli su na preuzimanje istog, nije bilo nikakvih pravih promena, samo površne i kozmetičke korekcije. Nacionalno podvojeni Krivokapić neprekidno izlazi u javnost i lupeta besmislice, kako domaćim, tako i stranim medijima, smenjuje svakog ko mu ne klima glavom (ministar Leposavić), a sam ne zna da upravlja. :shifty:
Brate, Krivokapić skrenui ka montenegrinstvu i čvrstom NATO unijatstvu čineći isti geopolitički blok sa Kosovom, Makedonijom i Federacijom BiH? Odakle se ti informišeš? Kurir? Informer? Pink?
Korisnikov avatar
By rudonja
Valderama,

Antisrpstvo je mainstream ideologija medju oko 50.000 stanovnika Crne Gore sto totalno profasisticke 'e viva montenegro' ideologije, sto Albanaca i Muslimana, ali pravih ekstremista ima nekoliko stotina sto se pokazalo na Cetinju.

Cetinje je realno Milov kiks, a tome su iz nehata doprineli i nasi mediji.

Ostatak Milovih glasaca je ono sto mi ovde zovemo sendvicarima - dakle ljudi iz drzavnog sektora koji smatraju da je Milov poraz na izborima neka vrsta time-outa.

Sto se Krivokapica tice, on je njihova verzija Kostunice, a u tezoj je poziciji mnogo. Moras da razumes da je CG clanica NATO, da je Albanac ministar policije (ma kakve god bile njegove privatne veze sa Beogradom) i da je deo te koalicije najblaze receno ideoloski mnogo blizi SDP-u i DPS-u nego kakvim tradicionalnim Crnogorcima.

Povrh svega Mandic i Knezevic, posebno ovaj prvi, su stetni za srpsku stvar u CG.

Propusteno je sprovodjenje reforme pravosudja i organizovanje slobodnog popisa, jer neko iz inostranstva ne dozvoljava Milovo dalje slabljenje.

Reforma pravosudja bi makla Milove partijske drugove iz sudova i tuzilastva (videli smo sta se desilo sa Veljovicem prosle nedelje), a popis bi doprineo otkrivanju onoga sto sve statistike govore - da je Srba oko 36 posto, da srpskim jezikom prica preko 60 posto ljudi a da Mitropoliji pripada preko 80 posto Crnogoraca, sto opet dalje znaci da su nova slova, NVO crkva i slicni falsifikati doziveli fijasko.

Prosto, neko i dalje stiti Mila i ne pusta ga jos. I da ga pusti, 'nase' snage nemaju snagu za vecinu....
Korisnikov avatar
By Pavac

Шта је ово леб те јебо? :shifty:
Korisnikov avatar
By milanezija
Aj spojite na jednu temu o Dudi. Da ne rasplinjavamo
  • 1
  • 3671
  • 3672
  • 3673
  • 3674
  • 3675