Mesto za sve nekošarkaške diskusije
Korisnikov avatar
By Pavac
Код нас је квадрат 1000-1100, што је скупо јер је до пре 5-6 година био 600-700 еур
Већ сам качио слике, свиђа ми се онај нови блок 22 што се зида. Мада и то је лажна прича, као 500 м од центра... кита моја. За мене је центар Вука Караџића, Краља Петра, Светозара Милетића, Николе Пашића... не разне Водне, Ратарска, Цветна, Јупитерова, Тимочке Дивизије... :doh:

У држави тренутно влада опште пумпање стандарда. Плате ће стварно бити 700 еур али ће трошкови на такву плату бити 1000 еур. Свакако лакрдија!

Иначе, код нас задњих годину дана је почела прича о трећем мосту, наводно су ова 2 мало.

Салва, откуд толика љубав према Пиреју? :D Мени је Пиреј безвезе, генерално Атина ми је онако, мада ја не волим велике градове. Контам да би ми Ираклион одговарао. Иначе мој ћале је опет покренуо неку причу да се враћа у Грчку, ништа озбиљно за сада, он се нада да ће следеће године бити готово са овим ковидом па да тад одлучи
Korisnikov avatar
By Lepus
Salvatore Guliano napisao:Pa kod nas je novogradnja u sivoj fazi negde oko 1.400 i to naravno po Cukarici, Karaburmi i slicno, ali je uzasno da je na Novom Beogradu kvadrat u staroj gradnji i preko 2.000 e, sto je po meni nonsens. Gledam u Skopju je novogradnja u centru fazon 1.200, malo dalje mozes naci i dosta jeftinije, ali je kvadrat ispod 1.000 e za starogradnju. U Pireju npr. imaju po lokaciji drugacije cene, tj. u odnosu na to da li imas pogled na more ili nemas, ali generalno cena starogradnje, jer tamo prakticno da nema novih objekata je 1.000-1.300, dok oni sa pogledom idu i do 2.000 kvadrat. Pricah onomad sa @skeske-om i @ultrakosarka u BL za 1.000 e po kvadratu mozes kupiti sta oces...

Problem je sto je Beograd postao prakticno centar Balkana, meni se u ovom gradu mnogo toga svidja, ali opet i mnogo toga ne svidja da bih ziveo tu. Kada pomislim na parking, kada pomislim na guzve, kada pomislim na brzinu zivota i troskove, prosto je uzasno... Svi hoce da dodju u BG i to nije nista lose, nemam nista protiv, ali brate ne moze se to tek tako raditi, mora se infrastruktura malo osposobiti za nova naselja, dzabe nama sve kada imamo 4 mosta, od kojih jedan oce da sklone, umesto da napravimo jos 2 mi sklanjamo 1. Umesto da se prave parking mesta mi kaficima dajemo po 4,5 parking mesta da oni naprave bastu... Na sve to dodaj uzasan gradski prevoz, nedostatak metroa i osakaceni BG voz i vec ti se ne zivi... Gledao sam malo podrubnije i meni se vise isplati da zivim u Pireju nego u Beogradu, jebes mi sve.
Uf, uf. Gdje to u BL možeš kupiti za 1000 e šta hoćeš? Možda staru gradnju, novu sigurno ne.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Korisnikov avatar
By MileBL
I ja sam mislio isto napisati al kontam ako su mu tako rekli nek bude
Nova gradnja ide i do blizu 1500€
Za 1000€ mozda naleti stan koji neko prodaje hitno pa ga povoljno dobijes

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

By surda
Nece to tako brzo stati.

Zaboravio sam tacan procenat, ali mislim da istrazivanja govore da se oko 70-80% stanova kupuje u kesu.
Od tih 70% je maks 10-20% iz nekih postenih slamarica, a i to je optimisticna procjena :D

Mozda stanu ako je ovo uvodjenje zakona o porijeklu imovine bilo legitimno i ako se bude pristojno primjenjivao.

A ekonomska kriza? Pa u Srbiji je najvise pogodjena siva zona. Ugostiteljstvo i turizam. Realno je sjebalo dosta ljudi, ali ne znam koliko je pogodilo drzavu kao dravu.
Strane kompanije se mozda i ne budu povlacile jer cijenim da im je jeftinije da odrze sta imaju kod nas jer smo daleko jeftiniji sa radnom snagom.
Korisnikov avatar
By skeske
Lepus napisao: Uto Jul 13, 2021 6:26 pm
Salvatore Guliano napisao:Pa kod nas je novogradnja u sivoj fazi negde oko 1.400 i to naravno po Cukarici, Karaburmi i slicno, ali je uzasno da je na Novom Beogradu kvadrat u staroj gradnji i preko 2.000 e, sto je po meni nonsens. Gledam u Skopju je novogradnja u centru fazon 1.200, malo dalje mozes naci i dosta jeftinije, ali je kvadrat ispod 1.000 e za starogradnju. U Pireju npr. imaju po lokaciji drugacije cene, tj. u odnosu na to da li imas pogled na more ili nemas, ali generalno cena starogradnje, jer tamo prakticno da nema novih objekata je 1.000-1.300, dok oni sa pogledom idu i do 2.000 kvadrat. Pricah onomad sa @skeske-om i @ultrakosarka u BL za 1.000 e po kvadratu mozes kupiti sta oces...

Problem je sto je Beograd postao prakticno centar Balkana, meni se u ovom gradu mnogo toga svidja, ali opet i mnogo toga ne svidja da bih ziveo tu. Kada pomislim na parking, kada pomislim na guzve, kada pomislim na brzinu zivota i troskove, prosto je uzasno... Svi hoce da dodju u BG i to nije nista lose, nemam nista protiv, ali brate ne moze se to tek tako raditi, mora se infrastruktura malo osposobiti za nova naselja, dzabe nama sve kada imamo 4 mosta, od kojih jedan oce da sklone, umesto da napravimo jos 2 mi sklanjamo 1. Umesto da se prave parking mesta mi kaficima dajemo po 4,5 parking mesta da oni naprave bastu... Na sve to dodaj uzasan gradski prevoz, nedostatak metroa i osakaceni BG voz i vec ti se ne zivi... Gledao sam malo podrubnije i meni se vise isplati da zivim u Pireju nego u Beogradu, jebes mi sve.
Uf, uf. Gdje to u BL možeš kupiti za 1000 e šta hoćeš? Možda staru gradnju, novu sigurno ne.

Ima jedino na incelu po 1000 evra, ako ces da odgajas djecu na piralenu.
Mozda, ima na kraju lausa ili negdje u kuruzima u budzaku ispod...
Korisnikov avatar
By Lepus
I u Incelu je više od 1000 e, to je nekada bilo za 1000. Budžak, Lauš takođe. Eventualno negdje u pizdićima, ali i tu sumnjam.

Generalno, u posljednjia 3-4 mjeseca su cijene kvadrata porasle za 100-200 e, a sve pod izgovorom globalnog poskupljenja građevinskog materijala, prije svega željeza.

Korisnikov avatar
By BogdanB
djokonda napisao:
BogdanB napisao: Pon Jul 12, 2021 10:22 pm Cena benzina skuplja od dizela

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka
U Grčkoj benzin 30% skuplji od dizela
Nisam znao, ali, onda mozemo da kažemo i da je u bosni jeftinije

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka

Korisnikov avatar
By MileBL
A u Bosnu dolazi dizel iz Grcke preko hrvatskih luka

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Korisnikov avatar
By rudonja
Nekretninu kupuje lokacija a ne zgrada ili materijal.
Korisnikov avatar
By Salvatore Guliano
@skeske @mile @lepus
Izvinjavam se na napravljenoj zbrci, moja je greska u kucanju, ne znam zasto sam napisao 1.000, kad smo pricali o 1.500 i 2.000 e po kvadratu...

@Pavac
Pa brate ziveo sam 9 meseci tamo i odusevljen sam gradom, ako se Pirej moze nazvati gradom jer je predgradje, odnosno naselje Atine. Generalno je ritam zivota dosta sporiji, dosta je sve organizovanije i infrastruktura je dobra, druga je klima, nije ovako suvo vruce ni leti u sred jula, zdraviji je vazduh zbog mora, koje je tu najveci plus u svemu tome i na kojem sam bio svaki dan i na koje sam imao pogled iz stana za drugih 5 meseci zivota. Pored toga hrana, pijaca na kojoj mozes u svakom mesecu da kupis svez domaci paradajz, masline, sveza riba, pistaci, pomorandze, kao i sve ostale sezonske vocke i povrcke. Pored toga imaju i fudbal i kosarku, tako da good enough za zivot tamo :D
  • 1
  • 3652
  • 3653
  • 3654
  • 3655
  • 3656
  • 3659
Fudbal

Ja kad sam to tvrdio za neke,ovde su govorili […]

Svaštara

Svedosomo se na skučenu varoš, Sad ti za[…]

TOKIO 2020