Mesto za sve nekošarkaške diskusije
Korisnikov avatar
By MileBL
Poceo gledati i odustao , nisam mogao gledati scene sa stradanjem

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
By Zex88
BogdanB napisao:Cudo niko ne pocinje priču o dari iz jasenovca

Ima filma jos na yt, moze da se skine dok ga ne obrisu

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka
Težak je mnogo film. Baka koja živi pored mene je bila u Jasenovcu kao dete..Tačno su neki detalji vrlo slični kao i njena priča.. Međutim, film je dosta blaža verzija užasa koji su se dešavali..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Korisnikov avatar
By skeske
Ne moze covjek pojmiti da su postojali takvi monstrumi i da su zivjeli na ovim prostorima.
Korisnikov avatar
By rudonja
Mislim da su namerno 'ublazili' neke momente jer bi u suprotnom danasnji covek tesko poverovao da se to zaista desavalo.
Korisnikov avatar
By djokonda
Jel Dara propagandni film (kao što se plašim da jeste, a stvarno se nadam da se varam) ili ima karakteristike dobrog igranog filma? Da se razumemo, nemam ništa protiv ako je propagandni film, jer mislim da u ovom trenutku to ima svoju ulogu i građenju odnosa našeg naroda prema našoj prošlosti, ali nemam nameru da gledam propagandni film jer mene nema potreba da podučava taj film bilo čemu...znam sasvim dovoljno o Jasenovcu i sumnjam da me igrani film od sat i po može nešto edukovati (retko koji film me ikada edukovao...uglavnom su to radili dokumentarci). Detalji, tipa način na koji su ubijani, mi nisu toliko bitni za formiranje stava po tom pitanju. Ako taj film nema kvalitet kao film, u smislu razvijenih likova, priče, kvalitetnog scenarija koji izaziva jake emocije, ali ne na način na koje bi izazivalo gledanje klanja jagnjeta, nego na način na koji to radi npr. Život je lep, ja bih ga preskočio, jer mi realno nemam volje da gledam loše filmove koja god da im je tema (naravno da se ovo ne odnosi na loše filmove koji su dobri u tome koliko su loši...to su mi neki od omiljenih).
Ja sam svoja očekivanja prema tom filmu formirao na osnovu svega o čemu je pričano u prethodnih par meseci, kao i vođen iskustvom sa skorijim projektima istorijske tematike, koji su podržani od strane države (svi do jednog su jako loši)...i moje očekivanje je da je to film sličan filmu Stradanje Isusovo, Mela Gibsona - film koji pokazuje fizičko mučenje Isusa i samo to (sa idejom da pokaže njegovo iskušenje, gde se debelo promašilo, posebno sa ubacivanjem Đavola), ali sa slabijim budžetom i samim tim slabijom tehničkom realizacijom.
Plašim se da će država sjebati i projekat Košare a sve zbog potreba propagande...izgleda da smo se, što se filmova tiče, vratili u 60. i rane 70. godine u SFRJ kada su se snimali isključivo propagandni filmovi...po toj logici za 10-ak godina bi trebalo da bude bolje i da počne neki novi crni talas domaćeg filma.
U svakom slučaju, od nekog od vas koji su gledali film želim iskren odgovor...da li je film kao film bar ok? Čisto da bi me razumeli, ja sasvim korektnim filmovima na tematiku stradanja i rata a da se bave ovim podnebljem smatram npr. Spasioca (režirao isto Gaga Antonijević, ali taj film ima dobar scenario) ili Vukovar jedna priča.
Korisnikov avatar
By milanezija
Filmski jako tanak, glumački odličan, priča neophodna da se ispriča, ali kao i sa Nemanjićima promašen prazan gol
Korisnikov avatar
By djokonda
milanezija napisao: Pon Feb 22, 2021 11:54 pm Filmski jako tanak, glumački odličan, priča neophodna da se ispriča, ali kao i sa Nemanjićima promašen prazan gol
Pretpostavio sam da je tako nešto. Uostalom, postoji razlog zašto nikada nisu snimani filmovi o koncetracionim logorima na način da se radnja celog filma posveti njima...da bi film uspeo u svojoj nameri, a to je da uvuče gledaoca u svoju priču, ne sme da od početka do kraja bude mizeran, jer to, svidelo se nama ili ne, čovek ne želi...da gleda 2 sata mizerije (to je mazohizam). Film mora da te uvuče u sebe, da te približi liku, kroz život i humor i tek tako kada te involvira sprema te za tragediju i željenu emociju...to ne može da uradi dvočasovni film o ubijanju ljudi u konc. logoru. Ali dobro, ovo ima smisla kao propaganda...nadam se da će se neko temom stradanja Srba od strane ustaša baviti na kreativniji i maštovitiji način od ovog, pa da dobijemo i dobar film na tu temu...ja bih lično voleo da su na ovu temu (Dara iz Jasenovca) snimili dokumentarac, ali činjenica je da dokumentarac nema takav propagandni značaj.
Korisnikov avatar
By Pavac
djokonda napisao: Pon Feb 22, 2021 11:50 pm Jel Dara propagandni film (kao što se plašim da jeste, a stvarno se nadam da se varam) ili ima karakteristike dobrog igranog filma? Da se razumemo, nemam ništa protiv ako je propagandni film, jer mislim da u ovom trenutku to ima svoju ulogu i građenju odnosa našeg naroda prema našoj prošlosti, ali nemam nameru da gledam propagandni film jer mene nema potreba da podučava taj film bilo čemu...znam sasvim dovoljno o Jasenovcu i sumnjam da me igrani film od sat i po može nešto edukovati (retko koji film me ikada edukovao...uglavnom su to radili dokumentarci). Detalji, tipa način na koji su ubijani, mi nisu toliko bitni za formiranje stava po tom pitanju. Ako taj film nema kvalitet kao film, u smislu razvijenih likova, priče, kvalitetnog scenarija koji izaziva jake emocije, ali ne na način na koje bi izazivalo gledanje klanja jagnjeta, nego na način na koji to radi npr. Život je lep, ja bih ga preskočio, jer mi realno nemam volje da gledam loše filmove koja god da im je tema (naravno da se ovo ne odnosi na loše filmove koji su dobri u tome koliko su loši...to su mi neki od omiljenih).
Ja sam svoja očekivanja prema tom filmu formirao na osnovu svega o čemu je pričano u prethodnih par meseci, kao i vođen iskustvom sa skorijim projektima istorijske tematike, koji su podržani od strane države (svi do jednog su jako loši)...i moje očekivanje je da je to film sličan filmu Stradanje Isusovo, Mela Gibsona - film koji pokazuje fizičko mučenje Isusa i samo to (sa idejom da pokaže njegovo iskušenje, gde se debelo promašilo, posebno sa ubacivanjem Đavola), ali sa slabijim budžetom i samim tim slabijom tehničkom realizacijom.
Plašim se da će država sjebati i projekat Košare a sve zbog potreba propagande...izgleda da smo se, što se filmova tiče, vratili u 60. i rane 70. godine u SFRJ kada su se snimali isključivo propagandni filmovi...po toj logici za 10-ak godina bi trebalo da bude bolje i da počne neki novi crni talas domaćeg filma.
U svakom slučaju, od nekog od vas koji su gledali film želim iskren odgovor...da li je film kao film bar ok? Čisto da bi me razumeli, ja sasvim korektnim filmovima na tematiku stradanja i rata a da se bave ovim podnebljem smatram npr. Spasioca (režirao isto Gaga Antonijević, ali taj film ima dobar scenario) ili Vukovar jedna priča.
Meni se Vukovar jedna prica nije svideo, ali jedna replika Mise Janketica je sjajna.. Pocetak filma, rat pocinje, vecina ljudi i dalje ne veruje u nesto ozbiljno, i Misa Janketic u ulozi Dusana sa porodicom se pakuje i kaze - Ili u Srbiju, ili u smrt..
Korisnikov avatar
By Zex88
Meni se baš došao Vukovar jedna priča.. Onaj rastanak na kraju mi je vrhunski odrađen..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

• 1
  • 3620
  • 3621
  • 3622
  • 3623
  • 3624
  • 3625
NBA

Da ima šut ne bi bio zver

Svaštara

Da nema dzordana na njoj, bila bi 1500din [emoji38[…]