Teme vezane uz sve reprezentacije
Korisnikov avatar
By alonzo86
Moje vidjenje

Mark vs Jokic (Jokić bolji u napadu ali u sistemu koji njemu odgovara, ali i to je diskusiju, Mark miljama bolji defanzivac)
Claver vs Beli (Beli bi trebalo da bude bolji, ali na ovom prvenstvu nije bio na nivou koji se od njega očekuje)
Rudi vs Luca (Rudi je uradio više u karijeri od Lučića)
Ljulj vs Bogdan (Trenutno je Bogdan bolji, ali Llull je igrač klasa)
Rubio vs Jovic (Nedvosmisleno je Rubio bolji od Jovića)

To je tu negde, 2 na njihovoj strani, 2 na našoj, jedan bolji u jednom pravcu, a njegov protivnik bolji u drugom... S tim što pazi ovo, svih 5 španskih igrača koje si naveo je igralo pre 10 godina još u finalu EP 2009 protiv Srbije. Mnogo dugo igraju zajedno oni da bi stavljanje na papir ko je bolji od koga pojedinačno nešto pokazalo.
Korisnikov avatar
By Duka85
Interesantna diskusija sada. Kad sam pre prvenstva pisao da imaju paklenu petorku par ljudi mi je odgovaralo da je to ipak daleko od pakleno dobre.

Jos jedno razmatranje, cini mi se da od 2014, kada su ispali u 1/4, braca Gasol nisu zajedno bila u Esp timu. Tada su igrali tu twin towers igru i pukli od Fra i
od tada Pau do sada a sada Mark. Vrv nema veze ali interesantno je

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
By alonzo86
Duka85 napisao: Pet Sep 13, 2019 6:44 pm Interesantna diskusija sada. Kad sam pre prvenstva pisao da imaju paklenu petorku par ljudi mi je odgovaralo da je to ipak daleko od pakleno dobre.

Jos jedno razmatranje, cini mi se da od 2014, kada su ispali u 1/4, braca Gasol nisu zajedno bila u Esp timu. Tada su igrali tu twin towers igru i pukli od Fra i
od tada Pau do sada a sada Mark. Vrv nema veze ali interesantno je

Mislim da je uvek bio razlog taj da je jedan od njih povređen
Korisnikov avatar
By raf
alonzo86 napisao: Pet Sep 13, 2019 4:08 pm
Duka85 napisao: Pet Sep 13, 2019 4:05 pm Skola je neverovatan. Ispade da smo izgubili od finalista.

Ozbiljno razmisljam kuda idu ova FIBA takmicenja... ne treba ti mnogo za uspeh, kvalitet je relativna stvar, brzina je No1, KATASTROFALNO SUDJENJE dovodi do potpune zbunjenosti disciplinovanih igraca...
S druge strane mozda je to samo sad a ako se nastavi...

Ja mislim da je uigranost, adaptacija ekipe i eksploatisanje, odnosno nametanje kriterijuma sudijama glavna stvar, kad ekipa kolektivno igra odbranu rukama, iznad granice faula, to ne može da se sankcioniše, i pobeđuje agresivniji, fizički i psihološki spremnija ekipa... Uz sve to mora da postoji kvalitet, i taktička pripremljenost. Nisam gledao Australija - Španija, znam da Australijanci umeju da budu agresivni preko granice, ali niko sa Španijom ne može da se meri u tome, i pri tom Španija po meni ima kvalitetniju ekipu.

Imam utisak da je ekipa Španije u meču protiv nas mnogo više obratila pažnju na defanzivnu nego na ofanzivnu taktiku, ono je bilo poezija kako su se transformisali, i uz sve to eksploatisali kriterijum, igrali odbranu rukama itd... Kasnije je i Vasa koristio ruke u odbrani i mi smo igrali u meso, ali kasno paljenje.
То је оно што се некада говорило "не могу судије да му свирају толико личних грешака колико фаулова могу да направим"
Korisnikov avatar
By MileBL
Treba i za tucu imati spremnu ekipu, to obicno rade igraci sa sporednim ulogama a ovi nasi ni jedan sa manjom ulogom nije neki batinas
Korisnikov avatar
By alonzo86
Inace, ja mislim da je ovo finale Arg-Spa, velika pobeda spanske skole kosarke, koja je licno meni odvratna, ali ocigledno funkcionalna :D
Korisnikov avatar
By Peja
alonzo86 napisao: Pet Sep 13, 2019 5:45 pm

@Peja: Sve si u pravu. Što je najgore, ne samo Mark, još se ne pominje ni da je Pau završio repreztentativnu karijeru, skoro se i nešto bio ljutio što ga "šalju u penziju", jer igraće dokle god on hoće. Što se tiče igračkih godina, ja ne znam zašto naši igrači kratko traju, i rapidno padaju sa formom posle 30te. Da li je to zasićenje od igre, finansijska sigurnost šta li je , ne znam... Ali u košarci imamo gomilu primera igrača kod nas koji su završili karijere i pre 30te. Danilović je završio karijeru sa 30, 2002 bi imao 32 i maltene je mogao da igra u Indianapolisu, ali on je već tada bio u penziji. Mnogo je primera... Vlade Divac je u Indianapolisu bio istih godina kao Mark Gasol sada, i tad ga je kari jedva namolio da igra jer on je pred penzijom i tad se govorilo "iskusni veteran" Divac... Što se Skariola tiče, posle ovog prvenstva sve je jasno, veliki je trener.

Ali kad pogledaš Raduljica i Bjelica su na prvenstvu delovali kao veterani, igraju kao veterani, kao da su na zalasku karijere. Do duše Bjelica je vrvtno igrao pod povredom
Da, znam za to, propustio sam da napišem da je on negde izjavio da ga računaju za OI.

To je kao kad bi mi očekivali da u kvalifikacijama za OI zaigraju Vujanić i Radmanović, prvi da pomogne Teodosiću a drugi Bjelici.
Korisnikov avatar
By alonzo86
Peja napisao: Pet Sep 13, 2019 9:29 pm
Da, znam za to, propustio sam da napišem da je on negde izjavio da ga računaju za OI.

To je kao kad bi mi očekivali da u kvalifikacijama za OI zaigraju Vujanić i Radmanović, prvi da pomogne Teodosiću a drugi Bjelici.
:lol: :lol: :lol:

Pa ono bukvalno, dobro, Vujanic ima opravdanje, pojele su ga povrede...Ja ne znam sta je sve taj covek fasovao od povreda, to je neverovatno...

To nikad nece da bude, evo videces, Teo posle OI ide u penziju, ako ne i pre toga :D Stefan Markovic je veteran koji se pre 2 godine "penzionisao" dok je Sergio Lllull godinu dana stariji mladi decak koji se vratio maltene u istu formu pre pucanja prednjih ukrstenih ligamenata, koji znamo da su unistavali karijere sportistima...

Do duse da ne likujemo, pricalo se da Markovic nije dobro zdravstveno, da li prepone, da bukvalno nije mogao da izdrzi tolike napore... Opet se vracamo na ono 2 metra plejevi, sa teskim telima, ne moze to da se izdrzi bez posledica.

Mislim, to je tako, ocigledno treba uvek osvezivati reprezentaciju mladim igracima, jer cim nasi igraci predju 28 godina, vec ulaze u starost, iz ovih ili onih razloga
Korisnikov avatar
By Pavac
Eh Markovic.. da je malo drugacija situacija, mozda bi smo i mi imali reprezentaciju sa dedama kao Spanija Argentina itd..
Radmanovic, Pavlovic, Krstic, Milicic, Markovic, Erceg, Velickovic, Tepic itd itd...

Zezam se ali u sustini od svih njih se realno moglo i dan danas nesto ocekivati da neko stvarno bude taj lik kao Skola u Argentini.. Milicic bi kao 85' godiste bio dobar kapiten i lider ekipe ali eto..

Inace sto Radman nije igrao u zavrsnim godinama za reprezentaciju?

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 32
Fudbal

Evo i slike.. da je Zander bio malko iza, vrlo mog[…]

KK Crvena Zvezda 2019/2020

Donekle je i logicno, posto nikad nije bio ekstra […]