Stare teme
Korisnikov avatar
By Lepus

Brate Vladerama, nekada prilikom čitanja tvojih postova mi se čini kao da si pao s Marsa i da nisi ispratio ništa vezano za košarku zadnjih par godina.

Na stranu što se radu samog FMP-a može naći hiljadu zamjerki, ne znam kako zamišljate da se svake godine odatle uzme par igrača koji su spremni za igranje u Zvezdi?! Generalno, mnogo manje talentovanih igrača dolazi u FMP. Razloga je mnogo: od odlaska djece u inostranstvo u pionirskom uzrastu, pojave Mege koja uzima veliki broj igrača sebi, do toga da igrači hoće direktno u Zvezdu (npr. Ristić, kojem bi očigledno bilo bolje da je proveo sezonu tamo).

Drugo, jedna cijela petorka(Filip, Dobrić, DD, Simanić, Ojo) koja je imala veoma bitnu ulogu u prošloj sezoni, da ne kažem ključnu, je iz FMP-a. Kada se dodaju Gudurić, Bolden, Apić, koji su otišli za masne pare, eto ti praktično cijelog tima.

Svi bismo mi da nam titule donose i igraju EL domaći igrači, po mogućnosti što mlađi, ali to je utopija i nije uopšte realno da se desi.

Lepus napisao:

Brate Vladerama, nekada prilikom čitanja tvojih postova mi se čini kao da si pao s Marsa i da nisi ispratio ništa vezano za košarku zadnjih par godina.

Na stranu što se radu samog FMP-a može naći hiljadu zamjerki, ne znam kako zamišljate da se svake godine odatle uzme par igrača koji su spremni za igranje u Zvezdi?! Generalno, mnogo manje talentovanih igrača dolazi u FMP. Razloga je mnogo: od odlaska djece u inostranstvo u pionirskom uzrastu, pojave Mege koja uzima veliki broj igrača sebi, do toga da igrači hoće direktno u Zvezdu (npr. Ristić, kojem bi očigledno bilo bolje da je proveo sezonu tamo).

Drugo, jedna cijela petorka(Filip, Dobrić, DD, Simanić, Ojo) koja je imala veoma bitnu ulogu u prošloj sezoni, da ne kažem ključnu, je iz FMP-a. Kada se dodaju Gudurić, Bolden, Apić, koji su otišli za masne pare, eto ti praktično cijelog tima.

Svi bismo mi da nam titule donose i igraju EL domaći igrači, po mogućnosti što mlađi, ali to je utopija i nije uopšte realno da se desi.

+100

Sent from my SM-T310 using Tapatalk

Korisnikov avatar
By skeske

Nisam pisao odavno. Cestitke cigani na tituli, sjajna sezona je zakljucena jos jednim trofejom.
Prelazni rok je dobro poceo. Jedina nelogicnost mi je produzivanje Fajea poslije potpisa Brauna, ali ne sumnjam u Tomica.
Mile, reci mi jesmo li trebalo promijeniti Tomica kad si kukao poslije par poraza u EK? :)

Korisnikov avatar
By MileBL

Nije dobro izgledalo, ako se vec takmicis razumljivo je da se ide na pobjede.
Inace ne svidja mi se ni sad sta radi u ovom prelaznom roku, moguce da ima plan napraviti rezultat sa iskunim igracima i otici u neki jaci klub, mi treba da imamo tako sastavljen da trece opcije budu mladi igraci a ne matorci od 34 godine, mozemo lako doci u situaciju da u jednom trenutku ostanemo bez jakog jezgra domacih igraca.

Korisnikov avatar
By skeske

Pa jedini matorac je Faje, on mi je nerazumljiv, osim sto je jeftin i pouzdan, ne vidim neku buducnost sa njim. Ostali stranci su nosioci i tako i treba da bude, uz nasih 4-5 igraca iz FMPa (plus Odzo koga racunam u naseg) to je sasvim ok.
Prosla sezona mi je bila sumnjiva, za ovu goinu nismo imali jezgro, ali za sledecu imamo, DeDa, Dobric, Covic, Nenadic, Ristic, Odzo, Radanov (ako produzi), plus ovih 5-6 mladih iz FMPa su sasvim dobra baza.

Korisnikov avatar
By Lepus

Kontam da ce on neko vrijeme provoditi i na petici, u nekoj small ball postavi. Plus, ako Simanic bude trokirao, uvijek moze uskociti. Meni je taj potpis sasvim dobar.

Korisnikov avatar
By MileBL

Moje neko vidjenje je bilo Lazica Perperoglua i Keselja zamjeniti nekim ekstra kvalitetnim igracem na poziciji 3/4, sad doveden je Braun, to mi je ok, on je stvarno moze biti prevaga na poziciji 4
Na centru se nadam Kuzmicu pored Odza, iskteno ne bih voleo videti nekog skracenog crnca na centru , meni je smjesno forsiranje takvih igraca ako bar nema sut iz vana.
Sada ostaju pozicije 1 i 2, Covic je produzen, sta je tu je, u Aba ligi moze biti faktor dok u EL tesko, valjda je izvesno da dovodimo startnog pleja i ostaje nam KC Rivers i Perperoglu, sta sa njima ciniti, KC je ok za neke stvari ali nama treba vise neki kombo bek koji bi uskako kao rezervni plej nego KC kojem bas ta uloga i ne lezi. Ostaje Perperoglu, videcemo hoce li produziti, ako ne produzi dobra prilika za prostor za doselekciju tokom sezone.
Takodje dosta se licitira sa ulogom Davidovca i njegovom pozicijom, on je meni 2/3, kad on igra pleja kao i cetvorku to je samo pokusaj forsiranja nekig mis meca ili nuzno zlo.

Korisnikov avatar
By skeske

Davidovac je tokom sezone igrao krilo na mozda 2 utakmice.
Mislim da cemo se bas otvoriti za pleja, jer mora biti bas klasa. Na trzistu i nema puno jedinica sa karakteristikama koje nam trebaju.

• 1
  • 125
  • 126
  • 127
  • 128
  • 129
Reprezentacija Srbije

Nije Sale neki ljubitelj mlađih igrača.. Posle SP[…]

Fudbal

Jel ova baba što se premišljala bo[…]

Svaštara

E baš taj auto-put sigurno nikada neću […]