FIFA World Cup 2018

Prohujalo s vihorom
Korisnikov avatar
Duka85
6. igrač ABA ligaša
6. igrač ABA ligaša
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 12:45 am
    Windows XP Chrome
Status: OffLine

Re: FIFA World Cup 2018

Postod Duka85 » Pon Jul 16, 2018 9:20 pm

Ramo brate, jebena smo stranka kako okrenes.
Iako nemam osecaj inferiornosti ni prema kome ipak nekako pokusavam da shvatim razloge zbog kojih se taj autosovinisticki duh uvukao u narod.

Konstantnim nametanjem da je negde bolje nego ovde, konstantnim ukazivanjem na to kako se tamo zivi a ovde prezivljava,konstantnim obezvredjivanjem svega sto je nase a velicanjem nekog Fiata ili Gorenja, konstantnom pricom o 90im kojom se brise sve ono pre... konstantnom pricom da neko voli svoju zemlju a mi iz svoje bezimo.... ali i cinjenicom da su se od nas odcepljivali a mi smo sve vreme hteli da ih zadrzimo...

Ima i opravdanih stvari za autosovinizam. Neverovatno je da smo S Koreja u Evropi, neverovatno je da nam gotovo isti majmuni kroje kapu zadnjih 30 god. Neverovatno koliko smo nesposobni da resimo male i jednostavne stvari npr odlaganje smeca. Prosto ne mozes da volis zemlju u kojoj se selekcija bazira na svemu osim na kvalitetu, to ces primetiti gotovo svuda osim kod privatnika.

A sto se fuzbala tice, to je bar lako. Najteze je da prihvatis da "isti narod" moze biti toliko superiorniji od tebe. Baza nam je veca. Izgleda da nam selekcija, opet ta selekcija, nije ista. I onda prvo prizeljkujes da ispadnu u grupi, bice ti lakse. Al q oni 1. pa onda kako odmicu utakmice na ispadanje oni se vracaju i prolaze... na kraju kazes sebi alal im q... mi smo nesposobni... zadnja faza je da to kazes naglas...

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
Valderama
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Pet Jan 02, 2015 4:28 pm
    Windows 7 Firefox

Postod Valderama » Pon Jul 16, 2018 10:53 pm

To je sad malo šira priča o stanju srpskog društva koju ni sto vrsnih i eminentnih sociologa ne bi do kraja rasplelo.

Ono što je sigurno to je da smo polako izgubili nacionalno samopouzdanje, samopoštovanje, samouverenost i spoznaju o tome kako se trebamo ponašati da bi naša otadžbina bila uređenija, sređenija, lepša, efikasnija i lagodnija za svakodnevni život.

Srbi su raspolućeni, razdire ih nametnuti osećaj krivice i stečeni objektivni osećaj žrtve.

Nevladine organizacije, uglavnom antisrpski nastrojene, su zloupotrebile monopolistički položaj tumačenja naših velikih vojnih i političkih mrlja i sramota 90tih godina stavljajući sebe u službu totalnog i tendecioznog ocrnjivanja svega što smo materijalno i duhovno uložili za slobodu našeg naroda nekoliko vekova unazad. Njihova kritika je neselektivna.

U intelektualnim krugovima mlađi naraštaj iz prikrajka prezire stariju generaciju smatrajući je apatičnim parazitima jugoslovenstva i ljudima nedostojnim odlučivanja u prelomnim trenucima savremene srpske istorije sažete u periodu 1990 - 2000. Otuda i pojava jedne nesagledive nacionalne frustracije i štetne potrebe čitave plejade mladih ljudi da se okrene devijantnim političko-ideološkim stremljenjima. Ide se iz krajnosti u krajnost.

Danas je u Srbiji teško reći šta spada u okvir racionalnog rodoljublja i patriotizma, a šta prerasta u ksenofobiju, mržnju, isključivost...Da li onaj koji navija protiv Hrvata predstavlja retrogradnu silu mraka i prošlosti...ili da li onaj ko navija za Hrvate pati od izveštačenog kosmopolitizma, isfabrikovanog mundijalizma i širokogrudog previđanja celokupnog stravičnog stradanja Srba na prostoru današnje Hrvatske kroz čitavi 20. vek...
Од главе Зете до града Спужа
Крвави ланац војске се пружа!

Korisnikov avatar
Duka85
6. igrač ABA ligaša
6. igrač ABA ligaša
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 12:45 am
    Windows XP Chrome

Postod Duka85 » Pon Jul 16, 2018 11:18 pm

Uh jbt, od ovoga moze da se rikne. ;)

Bravo za post, svaka cast.

Zeleo sam samo na par jednostavih primera da iznesem sopstveno vidjenje geneze autosovinizma u nas. Nisu tog osecaja postedjeni ni drugi "mali" narodi, ali je to kod nas high level.
Nikakav trust mozgova ne moze rasplesti ovo klupko. Ne moze jer se zapetljalo u vremena dok je vunica isla sporo pa smo se nadali da cemo lako i brzo da otpetljamo a posle dodje digitalna vunica i sad strika mnoooogo brzo ali i dalje naopako a mi siroti pa ne mozemo da kupimo bolji hardver da oporavimo...

Ja ovu zemlju volim, druge ne mrzim. ALI mnogo mi smeta sto je prljavo, smeta mi sto "cuti moze i gore da bude" postaje krilatica svih, smeta mi i to sto smo distributivni centar Evrope, smeta mi sto ce deca da mi odrastaju u drustvu sa pogresnim sistemima vrednosti...

Vrv da ovi problemi o kojima pisem pogadjaju i druge zemlje ALI zivim ovde i zelim da mojoj deci i meni bude kvalitetnije ALI sto sam stariji sve sam pesimisticniji, to nikom nije u interesu. Nasi ne zele jer je ovako lakse da se munta, stranci su nas ovakvima i napravili da bi imali gde da teraju svoj otpad i da eksploatisu najkvalitetnije resurse a to su ljudi.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
Heisenberg
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Sub Dec 01, 2012 2:42 pm
    Windows 7 Chrome
Zodiac: Virgo

Postod Heisenberg » Pon Jul 16, 2018 11:56 pm

Sve u svemu karacemo sve na SP u kosarci slecece godine.
Say my name...

Povratak na “Arhiva”