Teme vezane uz sve reprezentacije
By ikaluka
Potpuno se slazem da je ne plansko podmadjivanje "na silu" potpuno pogresno ali je isto tako davanje zagarantovanih mesta u sastavu zbog ranijih zasluga kontra produktivno.
Korisnikov avatar
By Duka85
Prilicno sam siguran da je mentalitet kriv za mnogo stvari koje se desavaju. Pa izmedju ostalog i na to tzv podmladjivanje reprezentacije. Mi smo border-line mentalitet od preteranog optimizma bilo da je utemeljen ili ne do fatalistickih misli nakon neplaniranih poraza, ruku na srce kod nas nema planiranih poraza. Zbog takvog mentaliteta smo doduse i uspesni u kosarci. Paradoks znam, ali igraci koji su prolazili nasu skolu kosarke jako dobrao hendluju napetost i pritisak koji svaki sportista na velikim takmicenjima oseca. To je cesto razlog zbog kojeg mnogi treneri vole da imaju naseg igraca u klubu.
Eh sada ta smena generacija. Kod nas se ona dogadja uz seizmicke aktivnosti uzrokovane neplaniranim rezultatima jer smo mi Bogom dani da osvajamo, deremo, bijemo i da nam se svi ostali sklanjaju sa puta. Najveca kvaka je postici ono sto Spanci rade, a to su doduse videli od nas. Jos Praja je tesio Divca...

Nije potrebno biti Zeljko ili Duda da bi shvatio ko u danasnjem sastavu nema sta da ponudi reprezentaciji-Simon i Birca a i Radulja je prilicno upitan. Marjanovic ima neke svoje kvalitete a na treneru je da li mu veruje i za sta mu je potreban. Ne treba posto poto na tim mestima traziti nekog dvadesetogodisnjaka jer eto ne njemu ostaje, to se cak ni u klubovima vise ne radi. Radikalno podmladjivanje sa uspehom je koliko se secam jedino uspeo Duda 09 mada su i tada mnogi vec bili sa Mokom u Spaniji 07. Osim toga ta ekipa je imala dvogodisnji bljesak pa pomracenje i sledilo je uvodjenje novih igraca jer smo bili inferiorni atleticizmom.

Posle ovakvih takmicenja najbolniji bi bio scenario u kojem gubimo nekog igraca ili se postavlja ili on ili ja situacija. Zbog svega navedenog lakse je promenom trenera doneti novu energiju nego verovati da ce vreme izleciti sve i da ce se sve popeglati do kvlifik za OI, jos jedan neuspeh bi vrv rasterao ovu grupu momaka kao 2005. Dakle, ako ostane Sale ce imati ozbiljan problem kako da ishendluje taj pritisak... Kao igrac je umeo, kao trener...
Korisnikov avatar
By Pavac
Tim za kval. za OI i potencijalne OI?
Ovo se meni cini kao ok podmladjena i dobra ekipa

1. Teo, Jovic, Micic
2. Bogdanovic,Milosavljevic,Guduric,Marinkovic
3. Lucic, Zagorac
4. Bjelica, Smailagic
5. Milutinov, Jokic, Marjanovic (?) Pecarski (?)

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
By Lepus
Cime je to Zagorac zasluzio poziv u reprezentaciju? Nadam se da ce ove godine proigrati, ali sa onom igrom od prosle sezone ne moze biti ni medju dvadeset, a ne dvanaest igraca.

Pecarskog ne treba ni spominjati, on nije imao sta da trazi u seniorskoj kosarci. Jedino da preko godine ne postane Skola, a to svi znamo da se nece desiti.

Od ostalih igraca to bi bilo to, s tim da pitanje kakvu ce Gagi igrati kosarku poslije povrede. Sa Kalinicem i Nedovicem treba vidjeti da li se moze sta napraviti. Na ovom prvenstvu nam je Kalina falio k'o za glavu. Vidjecemo kakvu ce sezonu odigrati Simanic, mozda udje u pricu oko druge cetvorke.
Korisnikov avatar
By Lepus
Sta znam, nisam njegov fan. Jedne godine sam prisustvovao nekom seminaru gdje je on bio glavni predavac i sto se kosarke tice, za mene laika, on je pricao tako mocne stvari, bas sam se odusevio. Mada, generalno, svi ti treneri, koliko god se nama cinili nemaci pojma, znaju o kosarci vise nego svi mi zajedno.

Kada bih trebao reci zasto mi on nije za selektora, vjeruj da ne bih znao napisati. Nekako kroz njegovu karijeru mi se cini da je najbolje radio sa underdog ekpiama, a nasa reprezentacija to svakako nije. Ne znam kako bi podnio pritisak i kakav bi autoritet imao kod igraca.

Razmisljajuci o novom selektoru, kao i vecina nas, prvi mi pada na pamet Kokoskov. Ako izuzmemo Zoca i Pesica, tu su Obradovic, Radonjic, kao i pomenuti Dzikic. Od ovih nestandardnih, mozda Rajkovic koji je bio pomocnik?!

Nego, sta mislite o strancu? Npr. Mike Malone. Ne znam koliko je realno (vjerovatno nije) imati za selektora NBA trenera, ali kad bi bilo sanse ...
Korisnikov avatar
By Duka85
MileBL napisao:
Peja napisao:http://www.novosti.rs/vesti/sport.295.h ... upi-Srbije
Sjajna vijest, ovo je melem na ranu posle jos jednog rezultatskog krahaSlika
Ne seri, ovo je jedini rez neuspeh. Tvoj vid pljuvanja od 15e je infantilan, bez ozbiljne argumentacije sa prilicnim nipodastavanjem postignutih rezultata.
Jedini argument su otkazi u klubovima.

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

• 1
  • 802
  • 803
  • 804
  • 805
  • 806
  • 815
Fudbal

Evo i slike.. da je Zander bio malko iza, vrlo mog[…]

KK Crvena Zvezda 2019/2020