Teme o ostalim sportovima
Korisnikov avatar
By Zex88
Partizan kući sa pobednikom meča Apolon-Leh..
Dakle ključan meč za prolaz protiv Šarloa..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Korisnikov avatar
By The Answer
Sreća na žrebu je i dalje tu, i to mnoooogo veća nego prethodne 3 godine, nešto drugo fali tu.

Ovo je ne samo najlakši protivnik za grupu u prethodne 3 godine (YB, Salcburg, Krasnodar) nego je lakši i od svih protivnika u trećem kolu, Sparta Prag, Slovan, Kopenhagen.
Korisnikov avatar
By milanezija
Ovo je korektno:

Svjetska nogometna federacija potvrdila je odluku da će nogometaši moći promijeniti reprezentaciju za koju nastupaju ako su zadovoljili niz kriterija. Odluka je izglasana sa 193 glasa za i jednim protiv, dok je nevažećih bilo sedam glasova.

Prema novom pravilu, igračice i igrači moći će nastupiti za novu reprezentaciju ako zadovoljavaju sljedeće uvjete:

1. Za reprezentaciju koju sad zastupaju nisu odigrali više od tri utakmice

2. U vrijeme nastupa u tim utakmicama nisu bili stariji od 21 godine

3. Nisu nastupili na Svjetskom prvenstvu ili na prvenstvu neke od konfederacija (Euro, Copa America, Afrički kup nacija, itd.)

4. Od zadnjeg nastupa za reprezentaciju prošle su najmanje tri godine

5. U vrijeme dok su nastupali za sadašnju reprezentaciju su imali državljanstvo i zemlje za koju sad žele nastupati

Ovim pravilima ipak se ograničava mogućnost nastupanja za novu zemlju te onemogućuje bogatim nogometno neatraktivnim zemljama da "kupuju" nove reprezentativce.

Osim toga, Fifa je objavila da se igrač ponovno može vratiti svojoj inicijalnoj reprezentaciji ako za novu, koju je želio nastupati, nije upisao nijedan nastup.
Korisnikov avatar
By Zex88
Bajern-Šalke 8:0..

Brate nisu humani..

Korisnikov avatar
By Pavac
Pogledao sam danas malo Partizan, vec sam pricao o tome.. Sadik je ok igrac, ali je smotus.. Partizanu ne treba smotus nego mamojeb. Legao bi nam kao budali samar Habib Habibou, Emir Kujovic.. :(
Korisnikov avatar
By Zex88
Vidim da su odlične golove dali Vukanović i Jovančić protiv Voždovca.. I sjajnu igru prikazali.. Šta kažete, nisu igrali? To su igrala neka deca? Lepo, lepo..

Korisnikov avatar
By The Answer
Ili nameštaljka ili zapinjanje kako bi ciganija zaboravila užas i katastrofu od pre 5-6 dana. Terza zapalio tompus i pustio onu BS dobro je da ljudi ovde stvarno slabo pamte.

I dalje je ili pobeda prvog ili da se digne kuka i butika da otera govno konačno, ako smo ljudi.
Korisnikov avatar
By Salvatore Guliano
Kakvo osvezenje od ekipe xD Salu na stranu ima novih imena, ali to je iskljucivo sto je veci broj igraca moguce prijaviti jer igramo 3 utakmice za redom. Do sada nije bilo imena poput: Djordja Despotovica, Danijela Aleksica, Mihaila Ristica, kao i dvojice golmana koji predstavljaju 3. i 4. opciju.

Imamo mi bas dosta zanimljivih i kvalitetnih igraca, steta sto nam fudbal vodi ko vodi...

Mi u ovom timu nemamo resenja na beku, nastavlja se hronicni problem sa desnim bekom. Ja ne znam, ali kako je moguce u jednoj Srbiji u kojoj imas toliko ljudi koji igraju fudbal nije moguce napraviti kvalitetnog desnog beka, pa sta beku pa treba sem brzine i centarsuta? Ili su svi mnogo dobri pa sad niko nije dovoljno los da igra beka. Nekad se znalo, ako ne znas mnogo s loptom, a znas da trcis, onda na beka, molim lepo. Imas liniju i juri. Ako u ekipi nema niko ko je levonog onda najgori u timu ide na levog beka i to je to.

Sad nesto palamude, te igramo bez bekova, sa krilima koja pokrivaju celu stranu... Pa dobro rodjace za to treba da imas beka koji zna da igra fudbal, defanzivno krilo je sviranje uz tarabu, igrac koji igra godinama na krilu, nije sposoban tek tako da pokriva celu stranu, jer je navikao da mu bek pokriva ledja. Uz to kada igras sa tom formacijom moras da imas ubicu na mestu zadnjeg veznog u vidu Makelelea ili Kantea, koji ce da drze konce i krpe sve sto prodje tim krilnim igracima. A stoperi za tu formaciju moraju biti dovoljno uigrani da igraju tako nesto, ok je da se igra to u klubu gde imas vremena za uigravanje, ali po meni je u reprezentaciji to glupo igrati, sem ako ti igraci u klubu ne igraju istu formaciju.

U nasem slucaju Kolarov ne moze ni da pokriva mesto beka kako valja, a ne da pokriva celu stranu. Lazovic je donekle ok opcija desno, mada nije on toliko dobar u odbrani, drugu opciju desno mi nemamo, za levo nam je nesto bolja situacija jer imamo Filipa Mladenovica koji je dobar levi bek sa ofanzivnim karakteristikama koje mogu da doprinesu, a tu je i Ristic koji je upravo to, igrac sa dovoljno i ofanzivnih i defanzivnih karakteristika i luta izmedju pozicije beka, krila, a igrao je i centralnog veznog nekad.
Ono sto je bio pokusaj u proslim mecevima da igraju Radonjic ili Kostic tu poziciju je totalni promasaj, jer onda duva promaja u odbrani, jer su njih dvojica upravo klasicna krila-napadaci, koji nisu navikli na defanzivne uloge.

Ok moze se igrati eventualno i sa toliko ofanzivnim igracima na strani, ali onda mora da odbrana bude uz jednog Kantea pojacana jos jednim ozbiljnim radnikom koji ce uletati i pokrivati prazno mesto, jer drugacije se u odbrani ne moze nista odbraniti.

Po meni je apsurdno prilagodjavati tim taktici, taktika se formira na osnovu onoga sto ti tim pruza, a u ostalom zato je i tu selektor, tu je prednost u ondosu na klub jer imas mnogo veci broj igraca na raspolaganju i onda pozoves igraca koji moze tu poziciju da pokriva. Ali ne, jasno je i zbog cega se igra ova formacija, jer nemamo dovoljno potencijano dobrih igraca u odbrani, a imamo ih gomilu u napadackom delu i onda ajde da umesto beka stavimo krilo, tri odbrambena, u veznom redu igraju opet jedan Maksimovic koji ne moze nista da uradi i jedan Gudelj koji je donekle kvalitetan zadnji vezni. Na to dodaj da Tadic, SMS, Bleki, Mitrovic i Kolarov moraju da igraju i onda i nemas puno prostora za manevrisanje i ubacivanje svojih igraca koji treba da se prodaju...

Sve u svemu opste rasulo.
  • 1
  • 1736
  • 1737
  • 1738
  • 1739
  • 1740
  • 1764
Fudbal

Cestitke svima u Zvezdi, izmedju ostalog i Va[…]

Svaštara

Na nekim portalima se pojavila vest da je preminuo[…]