Mesto za sve nekošarkaške diskusije
Korisnikov avatar
By Pavac
Poska
Obi brate, Poske nema na forumu vec dugo
Sto se tice visokih skola, kazem ti, ta u Ns mi se nikako ali nikako nije svidela, slab izbor smerova, sve mi je nekako delovalo neozbiljno
Visoka poslovna u Beogradu je ozbiljna skola, sa dugom tradicijom, to sto su je razni tipovi ukaljali u zadnjih par godina je neka druga prica, srecom sada se vraca na stari put
Zanimljivi smerovi, dosta studenata, ozbiljni profesori, strucna praksa, sjajni uslovi za studente... to je ono sto visa u Novom Sadu sigurno ne moze da pruzi
Meni prva godina i nije bila toliko teska, dosta opstih predmeta, patio sam se oko matematike koju sam izlazio 3-4 puta i oko raznih varijanti ekonomija
Druga je mnogoooo teza, previse strucnih predmeta, polomio sam se oko carinskog postupka i statistike, ali i oporezivanje, poslovne finansije, knjigovodstvo, lokalna samouprava...
To za upis ocene kad skupis 51 bod je cista laz, odnosno mozda je tako nekad bilo, sada nije. Tako su i nas navukli svi profesori u prvoj godini na pricu, samo budite redovni, kupujte nove knjige i to vam je vec 6-7, prc malo morgen. Nijedan profesor ne daje bodove za redovnost, doduse predavanja nam nisu ni obavezna, samo vezbe su nam obavezne.
Ja na vecinu ispita izlazim sa 20-30 bodova koje sam skupio preko kolokvijuma, oni koji imaju veci broj bodova su uglavnom odlicno uradili predispitne obaveze, nisam od takvih
Drugar koji ide na visu poslovnu u Ns kaze da ima neko debilno pravilo, da tu u prvom semestru imas iz svakog predmeta 1 kolokvijum, a u drugom semestru 2 kolokvijuma jer se tako najbolje uklapaju u raspored, ako je to istina, to je teski idiotizam. To je valjda stvar profesora koliko ce da da kolokvijuma. Naprimer sad u drugoj godini iz informatike je profesor imao svoj debilan nacin ocenjivanja i uslove, uslov da izadjes na ispit: bez izostanka sa vezbi, kupljena nova knjiga, uradjen domaci, polozeno svih 8 kolokvijuma i da je prosecna ocena sa kol. iznad 8, onda izlazis na ispit i na kompu radis celo gradivo, ako to polozis ides kod njega na usmeno odgovaranje. Taj ispit sam imao ludu srecu, ali i znanje i dobio 7..
Generalno, vecina ljudi sa smera se slozila da kad se vec toliko patimo na visoj ( pogotovo zbog ove korone kad smo ostali bez predavanja, carinski postupak je dusu dao za predavanja, to su uglavnom samo papiri i formulari, formule i zakoni ... ) , mogli smo za to vreme da zavrsimo neki ozbiljan faks... zato se sad za trecu dosta njih razmislja da se prebaci negde, videcemo.

Sto se tice fabrika, drago mi je da je i Sabac zivnuo, to je mana savremenog doba, kad ti u Mitrovici imas 20 fabrika, u Rumi i Indjiji bar 10, a u ostatku Srbije i zabacenim krajevima ni pola od toga...Mada lepo si rekao, to je posao za mlade ljude, naprimer ako muz i zena rade i zive sa 1 detetetom a ne placaju stan, kroz plate ce u kucu uci oko 80 000 rsd sto za danasnje vreme i nije toliko lose... e sad, drugo je ako si podstanar, ako samo 1 u kuci radi itd...

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC
Pa mislim da za kucne uslove zivota treba mesecno makar 1000 evra, jer je grejanje u kuci dosta skuplje nego u stanu i imas troskove i oko odrzavanje kuce.
Sto se tice NS nije bilo kod mene da u prvom polugodistu imas 1 kolokvijum, a u drugom polugodistu 2. Uglavnom je od 10 predmeta u godini, mozda iz 3,4 bilo po dva kolokvijuma, ostali po jedan.
Nas 5 iz srednje skole kojima je predavala ista profesorka je upisalo u NS Visu poslovnu, bilo je jos tu kolega iz Ekonomske u Sapcu, al nije im doticna predavala u srednjoj, je u srednoj skoli jedna 2 imalo, njih 3 je cak islo i u avgust, a na faksu smo matematiku lagano polozili, svi iz prvog puta. Profesor uradi za 3 casa maksimum 5 zadataka, ide redom i polako pise po tabli i mozes i da razumes sta radi i mozes da prepises u svesku zadatak. U srednjoj nije bilo normalno, profesorka je gurala samo sto vise da se uradi, ne stignes ni da prepises, ona vec krenula drugi zadatak, 7, 8 je bilo po casu, a kod ovog 20 do 30 minuta za zadatak i polako ide i sve shvatis.
Korisnikov avatar
By Pavac
Sve zavisi, neki profesori drze paznju i lepo predaju dok neki samo otaljavaju...

Korisnikov avatar
By BBBbbb
Svakom svoja muka najteza...
Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC
U Sapcu i dalje nema naznaka da je situacija bolja, a verovatno ovo u Sapcu sluti da je i u Srbiji mnogo veci broj obolelih. Oko 60, 70 posto testova u Sapcu je pozitivno, juce oko 100 obolelih plus oko 25 do 30 iz drugih opstina Macvanskog okruga. U bolnici preko 200 osoba, oko 25 iz drugih mesta. Bolnica je postala kovid, ostali pacijenti za bilo sta moraju u Loznicu ili Valjevo. 5 osoba je preminuo za sada. Preko 900 obolelih u ovom talasi i 1800 kontakata u samoizolaciji. U Jazakiju 72 osobe zaražene, trazi se sada da odu na godišnji odmor 14 dana.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Korisnikov avatar
By Pavac
Tetka mi radi u bolnici, rekla mi je to da je bolnica u Sapcu postala covid i vecinu pacijenata za sve ostalo salju u Mitrovicu.. kaze jutros dosao covek, ne znam sta mu se desilo ali je dosao sa slomnjenom nogom i oni mu samo rekli idi u Mitrovicu ...

Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC
Pa da, sada salju po okolnim bolnicama, verovatno i u Rumu, Obrenovac...
Koliko ima u Mitrovici obolelih?

Korisnikov avatar
By Pavac
Ruma ima dom zdravlja, ne verujem da salju tamo.. tamo te samo mogu pregledati i opet sledeca stanica je Mitrovica..

Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC
A kako je kod vas po pitanju obolelih? Kod nas je najgore sto se na preglede ceka u redovima, neki ne stignu ni da se pregledaju, a stoje u redu sa ljudima koji mozda imaju tezu sliku.

• 1
  • 3509
  • 3510
  • 3511
  • 3512
  • 3513
  • 3525
NBA

Fred Van Vlit je neverovatan[emoji108] Sent from […]

Svaštara

Sta bi ti radio? Posto si ti strasno kontradik[…]