Mesto za sve nekošarkaške diskusije
Korisnikov avatar
By Pavac
Da li zapaliti? Ne znam.
Da li ce u Srbiji biti bolje? Nece.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC
Answer koji si faks zavrsio i cime se bavis tj. sta radis u Novom Sadu?

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Korisnikov avatar
By Pavac
Obi kako si ti zadovoljan faksom, da li ima posla? Koji si smer zavrsio? Ja sam rekao da nikad ne bih isao na visoku poslovnu u Ns, smerovi su mi delovali smesno, neozbiljno i skola mi je delovala kao vrlo slaba.. jedan drugar je upisao taj tvoj faks, neki smer medjunarodno poslovanje ili tako nesto, kaze da je jako nezadovoljan

Korisnikov avatar
By Loki
Pozdrav ekipo, u pripremi je nova dinasty fantasy Liga. Upoznao sam se sa projektom I izgleda zanimljivo. U odnosu na klasicni ligu imace neke novine ( npr. draft rukija, salary cap, finansije....) U planu je 30 ekipa 30 menadzera.
Bice dugorocno takmicenje, pa ako ima zainteresovanih mogu da me kontaktiraju.
Korisnikov avatar
By The Answer
MILOS OBILIC napisao: Ned Jul 12, 2020 7:18 pm Answer koji si faks zavrsio i cime se bavis tj. sta radis u Novom Sadu?

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
Ekonomski, na birou, kad (i ako) jednog dana zapalim možda i nađem posao koji nije motanje kablova ili neko slično fizikalisanje u 3 smene za 30-ak hiljada.
Korisnikov avatar
By Pavac
Ako je takvo stanje sa ekonomijom, kakvo je onda sa istorijama, geografijama, sumarstvom, engleskim i ostalim prezasicenim profesijama ...
Korisnikov avatar
By The Answer
Ni ekonomija nije mnogo bolja od tih, naročito što uz inače ogroman broj nas sa državnih fakulteta sad imaš i gomilu ovih Boškić privatnih megadens smejurija i kojekakvih koledža za menadžerisanje kućnim savetom koji su uz partijsku knjižicu sns ili sps vrlo prolazni u javnom sektoru.

Srećom deca su se malo osvestila pa sada znatno manje upisuje taj faks, kod mene u generaciji je bilo oko 550 brucoša (otprilike je neki prosek da oko 30% završi) , poslednjih godina ih nema ni 300.
Korisnikov avatar
By Pavac
Sve se slazem, sta je tu je
Ja sam o ekonomskom razmisljao, ali nikad nista ozbiljno. Upisao sam visoku poslovnu jer je navodno bila prelaka, kazu, pojavis se tamo i dobijes diplomu drzavne vise skole ni kriv ni duzan... kad ono prc, napatio sam se ko' Isus za ove 2 godine, da sam znao da ce biti tako upisao bih ekonomski, pa bih bar jednog dana imao zavrsen faks a ne visu ali dobro
Brojke govore o tome. Nas je na pocetku prve na smeru bilo oko 220, sad na kraju druge nas je oko 90. Ozbiljnu cistku je napravio prvi ispitni rok u prvoj godini, januarski..

Ja sam dugo razmisljao o istoriji ili geografiji, cak je i dif bio ukljucen, cale me jaaako forisao za dif. Keva me je jedno vreme forsirala za fdu, i dan danas se kaje i kaze da sam neiskorisceni glumacki talenat

Turizam nikako, iako sam zavrsio turisticku srednju, ali taj faks nikad nisam zeleo da studiram

U Mitrovici je izbor slab, samo 1 faks i to sa glupim smerovima, vaspitac dece u jaslicama, vaspitac dece u vrticu i strukovni informaticar

Isao si u srednju u Madjarsku?!

Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC
Poska teza je Visa poslovna u Novom Sadu negu u BGu. Koliko ja znam pricalo se da u BGu ne moras da imas preko 51 posto bodova na kolokvijumu kao obavezu da izadjes na ispit i da ne moras na ispitu da imas jos 51 posto bodova na ispitu da bi dobio prelaznu ocenu, vec da na ispitu ako skupis 51 bod dobijas 6, bez obzira dal na ispitu imas 51 posto bodova ili nemas. Makar je tako bilo 2013, 2014 kada sam pricao sa dve devojke iz srednje sto su otisle na Visu u Beograd.
Skola nije laka, ima da se uci. I ja sam mislio da je lakse, ali dosta toga se trazi. Znam neke sto su isli na bubicu, al npr. ja sam sve ispite dao tako sto sam ucio, nisam isao na bubice i tako. Desilo se i da izbace jednog decka i jednu devojku sa ispita jer su im nasli nesto, najverovatnije bubice.

Posla za sada nema, al da ti kazem nisam se nesto ni trudio da nadjem. Sve sto se trazi su komercijalista ili u firmi ili u banci pa da ides da nudis kredite poljoprivrednicima. Iskreno da vozim auto pola dana i da idem nekoga da ubedjujem da uzme robu koju mu nudim ili da nudim kredite to me ne zanima. Cimer je upao u banku nudi te kredite poljoprivrednicima i kaze ide mu dobro, dobija bonus na platu, pa izadje lepo na kraju meseca.
Trenutno radim sa roditeljima u prodavnici, al razmisljam da vidim dal bi mogao sta u buducnosti sam da otvorim. Mada mi deluje da svega ima i da je grad Sabac prenatrpan svim i svacim. Mnogo radnji postoji sa auto bojama, mnogo gvozdjara, mnogo apoteka i poljoapoteka, dosta menjacnica, mnogo brze hrane, mnogo radnji sa autodelovima itd.
Sabac je poznat po prodaji automobila, farbanju istih, poliranju, mada je i tu sad zestoka konkurencija, a zarada nije kao pre. Ali opet dosta ljudi nesto svercuje, dal kola, dal masine za pekare i mesare, dal viljuskare i uglavnom grad zivi od tog uvoza. Sada je otvoren i Jazaki, pocetna plata 300 evra, mada moze da se napreduje do sefa koji rukovodi linijom proizvodne sa oko 20 radnika. Tu je plata oko 50 000 do 60 000 sa nocnim smenama i subotama radnim. Ali Jazaki je uzeo i mnogo radnika sa sela i sad u ovim okolnim selima kao sto su Pricinovic, Vranjska, Varna, Stitar, Sinosevic, Nakucani ne mozes da nadjes sezonske radnike za berbu jagode, maline itd, a dnevnice su i po 2500 do 3000 dinara plus pice i rucak, al nema ko da radi. Sela ionako pusta, a mladji otisli u Jazaki. Prijavljeni su i uzmu po 300 evra, ako jos sta uspeju malo za sebe da posade i odgaje koju zivinu i stoku imaju za hranu, a ovo za trosak i njima nije lose za sada. Znaci mnogo kada 60, 70 posto hrane mozes da imas iz svog domacinstva, da ne moras da kupujes meso, jaja, mleko, da imas brasno itd. Hrana i rezije su najskuplje, odu skoro dve plate u domacinstu samo na to.
Ima jos par fabrika otvorenih u zadnje vreme u Sapcu, fabriku djubriva je uzeo Eliksir pa je to malo zivnulo, Pasubio je otvorio proizvodnju sedista za automobile ako se ne varam, ima i u Platicevu u opstini Ruma neka fabrika za motanje kablova, Kendi Ras ima fabriku slatkisa u Sapcu, tu mi radi drugar kao magacioner ima 45 000 plus 3000 za prevoz, kaze da oni u pogunu imaju i preko 50 000 mada rade u 3 smene, a on kao magacioner i viljuskarista samo prvu od 7 do 15 casova.
Tako da u Sapcu ima nekih fabrika, kao imas gde da radis dok si mlad, ali za zivot sa porodicom i decom, te fabrike ne garanutuju buducnost. Jedino ti da nadjes neki posao za vise para da radis, a zenu npr ubacis u fabriku za 40 000 da radi, ili za 50 000 ako bas imas srece, mada je to retkost.
  • 1
  • 3508
  • 3509
  • 3510
  • 3511
  • 3512
  • 3525
KK Crvena zvezda 2020/2021

Samo još da spoznamo sudbinu Boriše […]

Svaštara

Hvala, hvala :pray:

NBA