Teme vezane uz sve reprezentacije
Korisnikov avatar
By Peja
MileBL napisao: Sre Sep 11, 2019 7:36 pm
Peja napisao: Verujem da će na kraju Sale ostati, da je pametan, da će shvatiti i priznati greške a onda da će se svi (on i igrači) sledeće leto iskupiti za ovo.
Jel ti stvarno mislis da se on moze promjeniti, evo vec par igraca vise nije u konkurenciji za sastav, prica se da je bilo sukoba i u Kini pa se moze desiti da jos neko bude na toj listi pa zar mi trebamo okretati ledja jednom po jednom igracu jer se ne svidjaju selektoru.
Imamo mi jos trenera koji imaju znanja da vode reprezentaciju i koji nista manje nisu kvalitetni od Djordjevica koji redovno dobija otkaze u klubovima samo eto u reprezentaciji je nezamenjiv
Ja samo znam da je :
1) Sale bio u "ratu" sa Bobijem 2015 i 2016 pa da je onda 2017 Bobi bio druga opcija u ekipi
2) Sale bio u "ratu" sa Milutinovim posle EP 2015 pa je zaigrao u kvalifikacijama i na ovom SP
3) Sale bio u "ratu" sa Mačvanom posle 2014 pa je Mačvan posle postao kapiten
4) Znam da je Milosavljević bio prekobrojan 2016 pa posle postao "srce" tima
5) Sale bio u "ratu" sa Jokićem pa je ovaj opet zaigrao ove godine
I tako dalje..

Takođe znam da smo posle one mlake utakmice sa Litvanijom 2015 ( koja je slično ovom ispadanju išla Saši na dušu) sledeće polufinale (na OI) protiv slične i jače Australije odigrali savršeno.
Korisnikov avatar
By alonzo86
Peja napisao: Sre Sep 11, 2019 7:42 pm
MileBL napisao: Sre Sep 11, 2019 7:36 pm
Peja napisao: Verujem da će na kraju Sale ostati, da je pametan, da će shvatiti i priznati greške a onda da će se svi (on i igrači) sledeće leto iskupiti za ovo.
Jel ti stvarno mislis da se on moze promjeniti, evo vec par igraca vise nije u konkurenciji za sastav, prica se da je bilo sukoba i u Kini pa se moze desiti da jos neko bude na toj listi pa zar mi trebamo okretati ledja jednom po jednom igracu jer se ne svidjaju selektoru.
Imamo mi jos trenera koji imaju znanja da vode reprezentaciju i koji nista manje nisu kvalitetni od Djordjevica koji redovno dobija otkaze u klubovima samo eto u reprezentaciji je nezamenjiv
Ja samo znam da je :
1) Sale bio u "ratu" sa Bobijem 2015 i 2016 pa da je onda 2017 Bobi bio druga opcija u ekipi
2) Sale bio u "ratu" sa Milutinovim posle EP 2015 pa je zaigrao u kvalifikacijama i na ovom SP
3) Sale bio u "ratu" sa Mačvanom posle 2014 pa je Mačvan posle postao kapiten
4) Znam da je Milosavljević bio prekobrojan 2016 pa posle postao "srce" tima
5) Sale bio u "ratu" sa Jokićem pa je ovaj opet zaigrao ove godine
I tako dalje..

Takođe znam da smo posle one mlake utakmice sa Litvanijom 2015 ( koja je slično ovom ispadanju išla Saši na dušu) sledeće polufinale (na OI) protiv slične i jače Australije odigrali savršeno.
I sa Raduljicom se kacio, pa su izgladili. Ali mi mirise da nesto Milutinova bas ne gotivi
Korisnikov avatar
By Peja
Činjenica da je imao najviše "nesporazuma" od nekih prethodnih trenera, ali isto tako je činjenica da je čovek već 6 (ŠEST) godina selektor, to je veoma dug period i teško je baš sa svima ostati "dobar", odnosno ne popičkati se :D
Korisnikov avatar
By milanezija
Duplo vise nesporazuma je imao Duda

Vujanic, Kecman, Milicic, Rakocevic, Erceg, Rakovic, Raduljica, pa na kraju i Macvan
Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC
Posto se dosta vas pali na sve sto je strano najbolji izbor je Aca Srbin za selektora

Poslato sa ATU-L21 pomoću Tapatoka

Korisnikov avatar
By Zex88
Meni je najmanji problem sto se on sa nekim pokacio,ali da budes nespreman kao mi na ovom prvenstvu je ozbiljan minus.. Pogotovo mi je neshvatljiva losa psihicka priprema.
Korisnikov avatar
By Duka85
Da bi bio psihicki stabilan a ne u oblacima treba koristiti max treninge.
Pred Angolu, Filipine i Porto Riko jak trening pa igraci sa dozom umora ulaze u utakmice te im nije onako lako i onda i sami malo sumnjaju i vise grizu jer ih je sramota da izgube... a kad treba bitno onda ih odvedes u grad na kaficu i sl. umesto treninga.

Mnogo moze da se postigne doziranjem treninga, posle onih tekmi igraci su pomislili evo dosli smo ovima same gace spadaju...
Kari, Duda i mnogi drugi kosarkaski strucnjaci su se slozili da zadnjih 15 god nismo imali ovako dobar sastav. Sacinismo breme koje ovi nemogadose da iznesu.

Peja,
Bravo za flashback Saletovih konflikata sa igracima.

Mi smo generalno mentalitetom takvi da imamo prob sa autoritetima. Kole je x god selektor Fra i promenilo se dosta igraca, bilo uspeha i pehova... Mi sa druge strane samo pumpamo ocekivanja, niko ne sudi gresku u koracima... I sam Sale pumpa to i corav vidi, a kad prepumpas balon on jednostavno pukne...

MileBL,
Nije ideja da od reprez pravis usputnu stanicu za trenere. Moje misljenje je usmereno na ozbiljan rad KSS na kontaktu i eventualnom reprez angazmanu nasih iz dijaspore uz ozbiljan rad u mladjim kategorijama. Seniorsku rep forsirati jer su uspesi same reprez zapravo prosirenje baze iz koje ce se stvoriti neki novi...

EDIT: poslednja 4 turnira koja su imala karakter kvalifikacionog za OI mi taj zacrtani cilj nismo uspeli da ostvarimo 2007, 2011, 2015 i sada. Do te 08 nismo ni znali da postoje te dodatne kvalifikacije i sl.

Doslo vreme da se na kraju emisije o kosarkaskom prvenstvu sveta prica o malom autobusu koji su dobili odbojkasi uoci EP, o fudbalu i sl.

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
By alonzo86
Momci, nesto razmisljam sad i na temu Micov, Kalinic, Nedovic itd... I ta prica kako mora da budu 2-3 glavna igraca i ovi ostali radilice itd itd...

Uzmimo za primer Spaniju, kako jedan Rudi Fernandez recimo pristaje da se povinuje sistemu i da ne bude glavna vedeta ? Fernandez prangija za 3 kad god mu se otvori, ja se nadam da se nijedan trener ne bi usudio da brani Micovu, Kalinicu ili Nedovicu ili bilo kom spoljnom igracu da sutnu kad su otvoreni ? Zasto je kod nas problem sklopiti vise igraca sa pedigreom ?

Ja se nadam da Guduricu nije zabranjivano da sutne pa je oklevao, on kao bek suter, svaki otvoreni sut treba da prangija, to mu je posao. Setimo se Teodosica ranije u igrama u grupnoj fazi cesto je sutirao ocajno, jer je u tim igrama trazio sutersku formu, Guduric je morao svake utakmice, kao bek suter, da ima definisano koliko suteva treba da uputi na kos, pa makar pogodio nijedan. Ko god je igrac spoljne pozicije, osim ako je bas kamenjar, mora da ima dozvolu da isprangija sve sto mu se otvori, ali zato u odbrani mora da se grize, i to mora da se podrazumeva. Na prvu ili drugu fintu suta dok je bio otvoren, Sale je trebalo da ga izvede i da mu kaze "Jos jednom li fintiras kad si otvoren za sut, vrati se kuci, sutni, promasi, ali sutni". Za mene bek suter mora da sutira i tacka. I bas zato sto smo imali kao sto Sale kaze "size" znaci da smo imali prednost u reketu, bas zato i kad nije isao sut (ne racunajuci Bogdana), morali su da prangijaju otvorene suteve, narocito Guduric. Ali cinjenicno je i da nije imao puno prilika da sutira i da nadje sutersku formu... Ove utakmice u grupi, sve ih je Bogdan isprangijao, trebalo je sve to tretirati kao suterske treninge i vezbati jednu akciju Guduric, drugu Bogdan, trecu Vasa itd... Sutiraj majstore, sutiraj 0/10 ali sutiraj, pocece da ulazi...

A sto se tice vise "zvezdi" u timu, uzmimo primer Spanije (Gasol, Rubio, Llull, Fernandez, Hernangomezi, Fernandez, Klaver, Ribas...) sve igraci sa pedigreom, NBA ili EL igraci... Nisam video da se neko od njih libi da sutne kad je otvoren ili tako nesto, ili da se preskacu ili nesto, u odbrani svi grizu, u napadu kako se otvori, Gasol je protiv Italije dao 2 poena... Zasto samo mi imamo problem da uklopimo ekipu sa vise od 2-3 igraca sa pedigreom ?
  • 1
  • 789
  • 790
  • 791
  • 792
  • 793
  • 815
Fudbal

Ma ne stvarno mi nije jasno??? Prosle godine u ov[…]

Svaštara

Reci jedan

Evropske lige 20019/2020