Teme vezane uz sve reprezentacije
Korisnikov avatar
By djokonda
Valderama napisao: Čet Avg 22, 2019 8:45 am još 9 dana :confusion-waiting:
Uf, nije to samo još 9 dana...mi do meča sa Španijom teško da ćemo videti koliko ova reprezentacija stvarno može.

Što se mene tiče, očekivanja su nikada veća...objektivno, imamo jako mnogo talenta i idemo skoro pa kompletni...fale samo Teo i Gagi, što je prilično dobra situacija imajući u vidu da za prvog ni ne znamo kako bi izgledao na terenu imajući u vidu da ni sam ne zna kada je poslednji put odigrao ozbiljnu košarkašku utakmicu, a drugi, objektivno, nije, niti može da bude, nezamenjiv u igri reprezentacije. U poređenju sa npr. Francuskom i Španijom mi smo prošli dosta bolje što se tiče povreda i otkaza...o Kanadi, Australiji i SAD neću ni da govorim.
E sada...ne sećam smo kada smo otišli sa manje izbalansiranim rosterom...vodimo 11 igrača plus Raduljicu koji ide kao kapiten i turista...od ovih 11 imamo igrača manje na poziciji 1 i nemamo kvalitetno rešenje za drugu četvorku...najgore od svega je što idemo sa ''sklepanim'' rosterom, a ne pamtim da je ijedan naš selektor imao ovako širok izbor igrača...nije ovo Dudino vreme sa početka ove decenije kada je falilo kvaliteta...sada kvaliteta ima dosta, brdo igrača sa EL iskustvom i EL kvalitetom...prosto ne vidim da je postojala potreba da dođemo u ovakvu situaciju.
Idealno, ništa od ovoga gore ne mora da bude bitno...nosioci su nam svi tu, potrebno je da budu na vrhuncu svoje igre 4 utakmice, da nas posluži malo sreća i da ne bude povreda i to je to. Međutim, šta ako npr. Jovića krenu da zezaju leđa posle prve faze? Jović po kvalitetu nije nezamenjiv igrač, ali sada zbog kompozicije rostera jeste...ili ako Lučića bude mučilo to što ga muči? Opet ni Lučić po kvalitetu nije nezamenjiv igrač, ali zbog rostera sada jeste. Ja ovde ne govorim o potencijalnim povredama Bogdana, Bjelice ili Jokića za koje nemamo zamene...ovde govorim o role player-ima za koje inače imamo zamene, ali ne na ovom roster-u.
Sve u svemu, Saletovih 12 koji su otišli ni malo mi se ne sviđaju i mislim da je Sale ozbiljno omanuo u pravljenju roster-a...ipak, nama je Sale selektor, a u pitanju je čovek koji je rođen pod srećnom zvezdom, tako da računam na sreću koja ga celu karijeru prati. Ono što očekujem je da dobijemo sve utakmice osim SAD...sve manje od toga je neuspeh.
Korisnikov avatar
By The Answer
Pa ne čekamo mi svetsko da bi gledali samo finale ili neku važnu utakmicu, kao i slučaju fudbala svaka utakmica je praznik. Dakle, još 9 dana...
Korisnikov avatar
By djokonda
The Answer napisao: Čet Avg 22, 2019 3:08 pm Pa ne čekamo mi svetsko da bi gledali samo finale ili neku važnu utakmicu, kao i slučaju fudbala svaka utakmica je praznik. Dakle, još 9 dana...
Ko vi? Ti u množini?
Korisnikov avatar
By The Answer
djokonda napisao: Čet Avg 22, 2019 3:29 pm
The Answer napisao: Čet Avg 22, 2019 3:08 pm Pa ne čekamo mi svetsko da bi gledali samo finale ili neku važnu utakmicu, kao i slučaju fudbala svaka utakmica je praznik. Dakle, još 9 dana...
Ko vi? Ti u množini?
Jeste, ja u množini. I očigledno Rama u množini. I svako koga iole interesuje košarka i tako veliko takmičenje kao što je svetsko prvenstvo... u množini.
Korisnikov avatar
By Gaja
Evo i ja :) Ja sam uzivao i u ovim pripremnim do sada a kamo li kad krene prvenstvo pa makar to bila i Angola. Posto radim propusticu sve tekme (za nase sam se dogovorio da mi pauza bude sat i po vremena :D ) ali svaku iole zanimljivu tekmu vracacu na sbb (tj sta bude prenosio rts). Znaci praznik :)
Korisnikov avatar
By milanezija
Bukvalno, svaki meč celog leta se čeka, a kamoli mečevi na prvenstvu pa makar i sa Angolom... A ovo sa Sale rođen pod srećnom zvezdom :lol: :lol: :lol: Hoće to jedno 5x da se desi

fun fact:

Korisnikov avatar
By MileBL
To da je rodjen pod srecnom zvezdom mu je vjerovatno najveci adut.
Dobra stvar je sto smo rano otputovali u Kinu, bolji fokus ce biti na takmicenje.

Koja je najidealnija odbrana pika kad imas centara za izvoz a kratak si sa bekovima i krilima?
Korisnikov avatar
By The Answer
Još jedan fan fekt- Ameri nikad nisu uzeli zlato u Aziji (1978. I 2006.) niti je neka reprezentacija vezala 3 titule.
Korisnikov avatar
By BogdanB
The Answer napisao:Još jedan fan fekt- Ameri nikad nisu uzeli zlato u Aziji (1978. I 2006.) niti je neka reprezentacija vezala 3 titule.
Sada lozenje jos vece Slika

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

• 1
  • 737
  • 738
  • 739
  • 740
  • 741
  • 812
Reprezentacija Srbije

,,mozda je moja krivica" Ovo je samo pocetak.[…]

KK Crvena Zvezda 2019/2020