Teme o mladim igračima i reprezentacijama
Korisnikov avatar
By Valderama

šta možemo očekivati od udarne četvorke (Trifunović, Ilić, Pecarski i Petrušev) u predstojećoj klupskoj sezoni?

rezime njihovih učinaka na SP?

Korisnikov avatar
By Lepus

Za mene je ovo veoma los rezultat na prvenstvu. Ne toliko zbog samog rezultata, vise zbog toga sto nam je igra katastrofalna i sto od prosle godine nisam vidio skoro nikakav napredak igraca. Ovo sto smo mi igrali je kosarka prevazidjena davnih dana. Jbt, kao vaterpolo da gledam i napade gdje se lopta spusta sidrasima. Razumijem da su bekovi losi, ali ima tu i do trenera i postavke igre. Kako sada stoji, Bucan je najbolje vodio onu generaciju '96, koja je po talentu bila nula naspram ove.

Pecarski - jos ranije sam pisao za njega da mislim da nikada nece prenijeti igru iz mladjih kategorija u seniore. Svaka cast momku za igru u napadu, takav osjecaj se rijetko vidja, ali on je i u ovom uzrastu minus igrac u odbrani. Ono juce je bilo zalosno sta su mu radili Litvanci. Jbg, fizicke i atletske predispozicije su mu takve kakve su, nizak za peticu, a spor do bola za cetvorku. Tesko je predvijeti sezonu za njega jer se jos ne zna kakvim timom ce Partizan raspolagati i kakve ce ambicije imati. On u play-off Aba ekipi nema sta da trazi. Nadam se da se grdno varam.

Ilic - napredovao je od prosle godine. I dalje je sut veoma upitan, ali bar pokusava i sutira. Vec sada ima tijelo bolje nego 80% abaligaskih igraca. Sigurno ce dobiti minute u Igokei.

Petrusev - nisam gledao na kraju statistiku, ali juce je imao cca 10 izgubljenih lopti. Toliko lose odluke je pravio prilikom udvajanja da sam se iznenadio. On je prosle godine na pocetku sezone dobijao finu minutazu, ali se vremenom ta minutaza sve vise smanjivala. Slabo partim NCAA pa ne znam kakav tim Gonzaga ima ove godine tako da mi je veoma tesko reci sta se moze od njega ocekivati.

Trifunovic - jedini krsten bek u ovoj ekipi. Sljedece sezone ce biti u Megi, sigurno ce dobiti minute. Mora dosta raditi na fizickoj pripremi, ali osnove u svemu su mu vise nego dobre.

Paunovic - najvece razocarenje. Covjece, on je losiji nego prosle godine sto je bio. Napredak 0%. Nije ni cudo sto je u FMP-u dobijao minutazu na kasicicu. Bek suter koji nema sut, tj. sut za tri poena. U danasnjoj kosarci to ne pije vode.

Ove ostale ne vrijedi ni pominjati. Jbt ligu u kojoj je Micovic MVP. Ne mogu grijesiti duse, nisam obracao paznju na njega, ali covjek samo kada vidi kako on vodi loptu odmah mu je jasno da to nije to.

Korisnikov avatar
By Zex88
Valderama napisao:

Lepus svaka čast na detaljnoj analizi. :handgestures-salute: :handgestures-salute: :handgestures-salute:

Zar nije Ilić prešao u Megu?

Pozajmica..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Korisnikov avatar
By Lepus
Valderama napisao:

Lepus svaka čast na detaljnoj analizi. :handgestures-salute: :handgestures-salute: :handgestures-salute:

Zar nije Ilić prešao u Megu?

Juniorske lige Srijbije. Vjerovatno se MVP bira po indeksu, a on je u Cacku imao totalnu slobodu (ovo pretpostavljam, nisam gledao), ali svakako. On meni izgleda kao da ce u svakom trenutku izgubiti loptu na vodjenju.

edit: citati je bio namjenjen @milaneziji

Korisnikov avatar
By djokonda

Ne bi ja bio ovde previše oštar prema Mićoviću...evidentno mu ne odgovara uloga koja mu je dodeljena, mislim da nije postavio nijedan pnr ono što sam ja gledao...praktično je samo prevodio loptu...plus kapiram da ni nema iskustvo igranja na ovakvim takmičenjima.

Paunović baš nije napredovao...i dalje zabija glavu u zemlju kada kreće na ulaz, šut ništa. Kod Pecarskog sve više dolaze do izražaja atletska ograničenja za poziciju 4...prevelika je rupa u odbrani. Petrušev fizički fantastično napreduje, dobar je rim protector što je nešto što nam baš fali...ofanzivno, poseduje dobar ofanzivan skok, ima ok ruku...to što nema savršena rešenja na low post-u meni lično nije problem...mislim da od njega to u seniorskoj košarci neće biti ni traženo (bar ne na način na koji je to Bućan zamislio) niti mislim da će se susretati sa previše udvajanja...ovde je bila specifična situacija...bekovi nisu imali slobodu da šutiraju što je Litvancima omogućavalo da skupljaju u reketu besomučno. Mi sa ovako dekadentnom igrom ove Litvance nijednom ne bi dobili u 10 utakmica...suviše su taktički zreli da bi s njima igrali ovakvu košarku.

• 1
  • 316
  • 317
  • 318
  • 319
  • 320
  • 326
Fudbal

Radonjić opet dao gol, Marsej ušao u seriju[…]

Svaštara

Zex je u situaciji kao limar u kkp-u :D Poslato s[…]

Jbt, sad kad izgubimo od druge postave.. Poslato[…]