Teme o mladim igračima i reprezentacijama
By Gira PFC
belgrade@europe.com napisao:

Danas u Novom Sadu, finale Demsar kupa Partizan - Vojvodin. Trener Partizana utrco u teren i udario dete iz KK Vojvodina !!! Pa STRASNO !!! OVO IMA SAMO U SRBIJI ! Alo pa da ga nije policija uhapsila i odvela LINCOVALI BI GA!

Nisam znao za taj incident u Novom sadu, ali znajući trenera pionira Partizana sa par ranijih utakmica, nisam mnogo iznenađen. On deluje dosta arogantno, štiti svoju ekipu, ali i previše za moj ukus. Stalno nešto pridikuje, što zapisničkom stolu, što sudijama. To su mi iskustva sa 3-4 meča koja sam ga pratio, a protivničke ekipe nisu bile grube, niti su igrale prljavo.
Inače, u tim godinama (pionirski uzrast), nisam primetio da ekipe igraju prljavo, samo pojedini igrači. Prvi je moj sin igrač koji igra čvrsto i na ivici faula, ko mali Raško Katić, ali već njegovi drugari su mnogo mekši. Ima naravno tu i namernih lični, nesportskih, ali kao posledica ličnih frustracija, a ne sistemskog igranja ekipa na taj način. Ovaj moj recimo, uglavnom pametno pravi te "jake" faulove, često i nevidljivo, mada zna da napravi i glupost, bez potrebe.
Te gluposti i nesportski faulovi mogu da izazovu sukobe, verbalne ili fizičke, ali isključivo među decom, tj. igračima. Treneri tu nema šta da traže na terenu, osim da smiruju strasti. Naravno, tu su i sudije, postoje pravila, prosto ih treba primenjivati. Na žalost, ako se sve svede na neku "tuču" i sukobe, to ne vodi ničemu, a posebno bi treneri trebalo toga da se čuvaju. Zato je veoma važno ko nam trenira i na koji način decu.

By Bojdo

Gledam uroša Trifunovica, kako igra u Partizanu na ovom seniorskom turniru, gdje je partizan faktički juniore poslao. Kakva lepršavost, definitivni novi veliki bek iz srppske škole kosarke.

By forfang

Bravo za Zvezdana Mitrovica. Za startnog pleja postavio Maledona(2001). Decko imao 2+1 i lepu asistenciju za Bilana, uz dobru odbranu na bekove Valensije. Tako se stvaraju igraci :clap:

By PASULJ PASULJ
Bojdo napisao:

Gledam uroša Trifunovica, kako igra u Partizanu na ovom seniorskom turniru, gdje je partizan faktički juniore poslao. Kakva lepršavost, definitivni novi veliki bek iz srppske škole kosarke.

O kakvom turniru se radi?Nisam u toku.

By Bojdo
PASULJ PASULJ napisao:
Bojdo napisao:

O kakvom turniru se radi?Nisam u toku.

SeriMutiaraCup2018 #FIBAAsia

https://www.youtube.com/watch?v=vY5gm7JLGb0

• 1
  • 296
  • 297
  • 298
  • 299
  • 300
  • 326
Rukomet

Mislim da nam i X Holandije radi posao ako mi dobi[…]