Takmicenja mladjih kategorija

Teme o mladim igračima i reprezentacijama
Korisnikov avatar
Zex88
Administrator
Administrator
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 4:17 pm
    Windows 7 Chrome
Zodiac: Sagittarius
Status: OnLine

Re: Takmicenja mladjih kategorija

Postod Zex88 » Ned Jul 15, 2018 10:07 pm

Dobismo Italijane jedva.. Radanov umalo tragicar na kraju,promasio na -1 oba bacanja,ali je onda Music ukrao loptu najboljem italijanskom igracu u sledecem napadu i iznudio faul(mislim da se Moreti preziva).pa pogodio oba bacanja..Odlicna odbrana u poslednjem napadu..

Ne svidja mi se sto imamo velike padove u igri za vrlo malo vremena..
JAKA BLAŽIĆ!!! TADIJA KAPITEN!!! VUCINA!!! IGOR RAKOCEVIC#8!!!

DEJAN STANKOVIĆ!!! VIDIĆ KAPITEN!!! DEJAN SAVIĆ!!! MIKI©!!! DARKO LAZOVIC!!!

LAZINJO!!! TEO4!!!

VETAR U LEDJA DA TI DAJE,KADA VETRA NESTANE!!!

Bojdo
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Pon Feb 09, 2015 10:40 am
    Windows 7 Chrome
Status: OffLine

Postod Bojdo » Ned Jul 15, 2018 10:23 pm

Nase djevojke U20 su u finalu izgubile od starijih i fizički mocnijih vrsnjakinja iz Spanije, koje imaju dvije misicave crnkinje.  Sljedece godine od ove generacije očekujem napad na zlato, a tada bismo trebali imati i centre iz 2000 gen.
Jedini imamo dvije igračice u petorci turnira Ivana Katanić i Ivana RACA, obje su ulazno 99 godiste.

Čestitke djevojkama na srebru!
Luki je drugosrbijansko govno !

Edibledi
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 9:46 pm
    Windows XP Chrome
Zodiac: Leo

Postod Edibledi » Pon Jul 16, 2018 12:23 am

Јуниорска репрезентација Србије, играчи рођени 2000. године и млађи, савладала је у Вршцу селекцију Француске у склопу припрема за Европско првенство које се од 28. јула до 5. августа одржава у Летонији. Изабраници селектора Алекасандра Бућана одиграли су веома добру утакмицу у којој су све време били у вођству, а упркос повременим падовима у игри сигурно дошли до тријумфа против веома јаког ривала. После изједначеног првог полувремена, српски јуниори су у трећем периоду поново стекли двоцифрену предност коју су сачували до самог краја сусрета: Србија У18 – Француака У18 84:78 (26:16, 15:22, 26:16, 17:24).

СРБИЈА У18: Петрушев 16, Исламовић 13, Недељковић 6, Рутешић, Пауновић 9, Трифуновић 2, Шрајер, Васиљевић, Пецарски 26, Грбовић 2, Лакић, Церовина 10, Кузмановић, Костић.

http://www.kss.rs/novi-trijumf-juniora- ... -u18-9488/

Нови тријумф јуниора у Вршцу: Србија У18 – Француска У18 94:88

Jуниорска репрезентација Србије, играчи рођени 2000. године и млађи, још једном је у Вршцу савладала селекцију Француске у склопу припрема за Европско првенство које се од 28. јула до 5. августа одржава у Летонији. Изабраници селектора Алекасандра Бућана имали су још једну одличну проверу против снажног ривала. Наш млади тим мање је осцилирао него у првом мечу (84:78), још једном показао разноврсан нападачки потенцијал, а утакмицу дефинитивно преломио у трећој четвртини кад је стекао испоставило се недостижну предност: Србија У18 – Француака У18 94:88 (18:20, 26:23, 29:20, 21:23)

СРБИЈА У18: Петрушев 23, Исламовић 3, Недељковић 5, Рутешић, Пауновић 2, Трифуновић 7, Шрајер, Васиљевић 11, Пецарски 19, Грбовић 6, Лакић, Церовина 11, Кузмановић 7, Костић.

ФРАНСУСКА У18: Бури 3, Баптист 9, Диманш 12, Н Гондо 3, Робино 9, Реј 2, Чупа 4, Аџаји 13, Досо 19, Кодре 9, Леополд 3, Ејом. 1
“nad svom ovom grdnom mješavinom, opet umna sila toržestvuje” (Njegoš).

Korisnikov avatar
Lepus
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Sub Dec 01, 2012 4:17 pm
    Windows XP Chrome

Postod Lepus » Pon Jul 16, 2018 7:38 am

Zna li neko šta je sa Ilićem? Igrao je na početku priprema, ali u posljednjih par utakmica ga nema.
Prins je sutercina,a to sto se njegovo ime nije naslo na guglu prilikom objavljivanja Knofijeve liste nije moja greska.

malinaro
Limitirani skakač s klupe
Limitirani skakač s klupe
Pridružio se: Pon Avg 24, 2015 9:40 am
    Windows 7 Chrome

Postod malinaro » Uto Jul 17, 2018 6:26 pm

Lepus napisao:Zna li neko šta je sa Ilićem? Igrao je na početku priprema, ali u posljednjih par utakmica ga nema.

Svi smo se to pitali. Izgleda da je bila neka povreda,ali nije ozbilnija,čim je otputovao u Rusiju,na dvomeč sa njima.

http://www.kss.rs/juniorska-reprezentac ... rettyPhoto

Korisnikov avatar
Peja
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 10:46 pm
    Windows XP Firefox

Postod Peja » Sre Jul 18, 2018 8:22 pm

Borisa odlican za sada, od 12 p on je dao 6 i veoma lepih
AJMO BRACO UZET AMERE

Korisnikov avatar
djokonda
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 10:39 pm
    Windows 10 Chrome

Postod djokonda » Čet Jul 19, 2018 11:37 am

Peja napisao:Borisa odlican za sada, od 12 p on je dao 6 i veoma lepih

Meni deluje da je Boriša napredovao...neće biti beli Durent, ali i dalje može da dobaci do NBA nivoa...definitivno je popravio odbranu (protiv Italija je imao par dobrih odbrana na igraču sa loptom) i više je uključen u igru u napadu...boravak u FMP-u mu čini mi se prija i trebao bi tamo da ostane još ovu godinu.

Korisnikov avatar
Lepus
NBA All-Star
NBA All-Star
    Windows 10 Chrome

Postod Lepus » Čet Jul 19, 2018 1:02 pm

Da se nadovezem i ja.

U toku prosle sezone sam propustio max 3 utakmice FMP-a (ne racunajuci one iz KLS gdje nije bio prenos), a razlog pracenja su, naravno, Radanov i Simanic. Od njih dvojice jedino Aranitovica pratim od ranije, od onog turnira za pionire u Moskvi kada je igrao za CZ(il FMP, ali to je isto).

Elem, Borisa jeste napredovao i tu nema nikakve sumnje. Prvo, njegov osnovni problem je bio u motivaciji i zelji koju nije pokazivao na terenu. To se prelaskom u FMP promijenilo. Da li je to trenutno stanje ili ce potrajati, vidjecemo, ali svakako mi je drago kada ga vidim da se nervira kada ga ne ide, da podvikuje i na saigrace i na sudije i sl. To je znak da mu je ipak stalo, a to je prvi preduslov da bude igrac.

Sto se tice same igre, ono sto sam primjetio:
U odbrani je dosta bolji na strani pomoci, to se vidjelo i u FMP-u. Dosta je popravio fiziku i atletiku, a to mu omogucava da dobro stiti obruc, jer sa onakvim rasponom ruku i odrazom lako stize sve zatvoriti. Jos mu fali mase, ali to ce doci vremenom. Bojim se da urodjenu mekanost(nema srce da zakrlja protiv jacih igraca kao npr. Novica) nece moci nikada iskorijeniti potpuno, ali nikada se ne zna. Problem mu prave bekovi koje nakon preuzimanja ne uspjeva ispratiti i tu mora dosta raditi na lateralnim kretnjama. Odlicno blokira igrace iz svih pozicija, posebno kada ih juri sa ledja, gdje napadac nema sanse da polozi loptu, a da ga on ne izblokira. U skoku je odlican (ono sto statistika ne vodi jeste mali milion lopti koje on izbije/dodirne i koje su kao skok pripisu drugim nasim igracima).
Napadacki repertoar se ipak malo prosirio i ne svodi se vise na samo sutiranje trojki, mada i dalje je to glavno oruzije. Protiv Italije i Svedske(a pominjao sam ranije i na turniru u Turskoj) je par puta odigrao ledjima i to izgleda veoma fino. On nema snage da ugura protivnika na zicer pa lako poentira, ali onaj njegov polu-horog(ili kako vec se zove) iz rolinga ne mogu braniti ni seniorski igraci. Ono sto mi smeta jeste sto ne dobija vise lopti, mislim da bi i licem mogao odlicno odigrati.

Od ostalih igraca, Aranitovic je dobar. Da ne trazim po statistici, ali cini mi se da ga sut sa poludistance sluzi veoma dobro. Trojka je i dalje kriticna, momak jednostavno nema range. Odbranu igra veoma dobro.

Radanov mi se, iako mi je najomiljeniji igrac, ne svidja kako igra. On na trenutakm bljesne, uleti medju tri igraca i zakuca uz faul, a vec sljedeci napad zabija se bez ikakve potrebe ili gubi loptu na vodjenju. On mora prelomiti i napraviti taj iskorak (u tome mu nikako nije pomoglo prebacivanje u CZ gdje je sjedio na klupi). Sut iz mjesta solidan, iz driblinga katastrofa, od mehanike do preciznosti.

Sto se tice ostalih, Glisic igra fino. Takodje mi se Marijanovic svidja. Beslaca nisam do sada primjetio, fino djeluje.

Svi playmakeri su mi katastrofalni i bojim se da nas jedino oni mogu kostati visoke pozicije.
Prins je sutercina,a to sto se njegovo ime nije naslo na guglu prilikom objavljivanja Knofijeve liste nije moja greska.

Korisnikov avatar
Peja
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 10:46 pm
    Windows XP Firefox

Postod Peja » Čet Jul 19, 2018 1:50 pm

Slazem se sve za Borisu, ima veliki plafon, sve je do njega, najveci problem je sto rekoste motivacija i ta neka vatra koju recimo ima Novica, ovo ostalo su neke sitnice koje se daju popraviti.

Danas igramo sa Francuzima u 18h, cetvrtfinale, kakvi su oni? Vidim da su u grupi imali dva poraza a onda otkinuli juce Montenegrine..

Ono sto je sigurno imaju dobre atlete pa ce biti jos zanimljivije videit kako ce Borisa odigrati
AJMO BRACO UZET AMERE

Korisnikov avatar
Lepus
NBA All-Star
NBA All-Star
    Windows XP Chrome

Postod Lepus » Čet Jul 19, 2018 3:14 pm

Ako se ne varam, ova ekipa Francuske je bila prvak na U18. Mada, pravilnije bi bilo reći ova generacija jer ovom timu fali dosta igrača od tama. Prije svih Ntilkina, a ima ih još.

Lično mislim da smo favoriti. U Turskoj su nas jedva pobjeili nakon što su zadnju četvrtinu dobili 20 razlike. Međutim, to je bio pripremni meč, Jovanović je dosta eksperimentisao.

Na toj utakmici su nas "ubila" dva playa dimenzija Filipa Covića, ništa nisu mogli da promaše.

Povratak na “Mlađe kategorije”