Takmicenja mladjih kategorija

Teme o mladim igračima i reprezentacijama
Korisnikov avatar
djokonda
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 10:39 pm
    Windows 10 Chrome
Status: OffLine

Re: Takmicenja mladjih kategorija

Postod djokonda » Čet Jun 21, 2018 3:04 pm

Bojdo napisao:
djokonda napisao:
Bojdo napisao:Pa u patikama je visok oko 213, raspon ruku oko 221cm. On je rođen 30. decembra 2001, jos se on fizički razvija.

Naravno, podrazumeva se da je još rano bilo šta na tu temu tvrditi...nego pričam onako bezveze...neki prvi utisak. Ok, raspon ruku je impresivan...zanimljivo bi bilo znati koliki mu je standing reach.

9'1.5

E o tome pričam...Jokić, koji je čitavih 5 cm niži ima 9'3''...čini mi se da bi sa tom visinom i tim rasponom trebao da ima viši (veći...jbm li ga)

Bojdo
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Pon Feb 09, 2015 10:40 am
    Windows 7 Chrome

Postod Bojdo » Čet Jun 21, 2018 6:09 pm

djokonda napisao:
Bojdo napisao:
djokonda napisao:
Naravno, podrazumeva se da je još rano bilo šta na tu temu tvrditi...nego pričam onako bezveze...neki prvi utisak. Ok, raspon ruku je impresivan...zanimljivo bi bilo znati koliki mu je standing reach.

9'1.5

E o tome pričam...Jokić, koji je čitavih 5 cm niži ima 9'3''...čini mi se da bi sa tom visinom i tim rasponom trebao da ima viši (veći...jbm li ga)

Caka je u tome sto Jokic nije nizi 5 cm. Svako mjerenje na kampovima je pokazivalo da je visok 211cm. Imas na Daft Expresu njegove kompletne mjere. Ono na NBA.COM je netačno, i to su dosta puta i komentatori koji prate Denver rekli. Pogledaj sliku kad Jokic i Saric stoje jedan do drugog , u pitanju je grupna fotka allstar tima, gdje se vidi da je Jokic visi za nekoliko centimetara, a Saric se na svakom kampu vodio da je visok 208.
Luki je drugosrbijansko govno !

Bojdo
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Pon Feb 09, 2015 10:40 am
    Windows 7 Chrome

Postod Bojdo » Čet Jun 21, 2018 6:13 pm

Pogledaj ovdje, pa da razbijemo tu famu da je Jokic ispod 210.

Slika
Luki je drugosrbijansko govno !

PASULJ PASULJ
Limitirani skakač s klupe
Pridružio se: Pon Jan 02, 2017 11:01 pm
    Linux Chrome

Postod PASULJ PASULJ » Čet Jun 21, 2018 7:52 pm

djokonda napisao:U seniorima četvorka...ova moderna, s tim da ne mi ne deluje da ima neki defanzivan potencijal...nema ''funkcionalnu'' visinu/dužinu...onako na prvi pogled ima duguljastu glavu, blago spuštena i uska ramena...kakve su mu lateralne kretnje, jer može da brani spolja? Simanić koji je bolja atleta i ima bolje telo je tu užasan.

Eto zbog čega sam tvrdio i tvrdim da je Nakić veći potencijal od Pokuševskog.

Korisnikov avatar
djokonda
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
    Windows 10 Chrome

Postod djokonda » Pet Jun 22, 2018 10:37 am

Jbg, za obojicu stoji da su 6'10'' (kao i za Sabonisa) s tim da to može da bude i do 3 cm razlike (zavisi od toga da li je 6'10''1/4 ili 6'10''3/4)...ja pre mislim da Šarić nema 208cm, kao ni Sabonis...ne sećam se da je dok je bio u Evropi vođen kao 208cm, već kao 206cm (što je u stopama takođe 6'10''). Ja verujem da Ameri (nba ga zvanično vodi kao 6'10'') ne bi skraćivali igrača i da Jokić jeste 6'10'' što mu dođe najviše 208 cm.

PASULJ PASULJ
    Windows 8.1 Mozilla

Postod PASULJ PASULJ » Pet Jun 22, 2018 3:05 pm

Stoji to da je inč= 2,54 cm pa odatle proizilazi zabuna ali kod Jokića je jasno.Bez patika,kako se mjeri u Evropi, viok je 208 cm a u patikama kako se mjeri u Americi 211 cm.Amerikanci često osim u stopama i inčima navedu i visinu u cm.Ali to nije bitno.Ako neko igra dobro,koga briga koliko je visok npr Barkli.

Korisnikov avatar
djokonda
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
    Windows 10 Chrome

Postod djokonda » Pet Jun 22, 2018 3:23 pm

PASULJ PASULJ napisao:Stoji to da je inč= 2,54 cm pa odatle proizilazi zabuna ali kod Jokića je jasno.Bez patika,kako se mjeri u Evropi, viok je 208 cm a u patikama kako se mjeri u Americi 211 cm.Amerikanci često osim u stopama i inčima navedu i visinu u cm.Ali to nije bitno.Ako neko igra dobro,koga briga koliko je visok npr Barkli.

Nije to u pitanju. Jokić je na svim sajtovima 6'10'' što mu dođe od 206 - 208 i oni mere sa patikama koliko ja znam, osim na draftexpress gde je 6'11''. Logično objašnjenje je da je on negde između 208 - 209 cm (jedno jutro jedno, drugo drugo...zavisi kako je spavao)...te mere u cm koje stoje u zagradama pored visine u stopama nisu merodavne jer nisu originalno merenje u cm nego prebacivanje stopa i inča u cm (ovo pretpostavljam ali mislim da su za sve igrače koji su npr. 6'10'' stavili 208cm). Ja verujem da su Jokića izmerili 6'11'' ali to ne znači da je 211cm. Jedino merodavno merenje u cm jeste ono koje nije rađeno na američkim kampovima ili NBA nego u Evropi. Tako je Šarić na euroleague sajtu 207 cm, a ne 208 (opet, i jedno i drugo je 6'10'').
Najpreciznija merenja se mogu naći na combine-u, ali tamo se ne pojavljuje većina evropskih igrača tako da tih podataka nema za njih.

forfang
Pridružio se: Pon Feb 01, 2016 7:59 pm
    Linux Chrome

Postod forfang » Sub Jun 23, 2018 10:41 pm

http://www.kss.rs/santa-fe/
Konačan spisak za U17 SP.
http://www.kss.rs/ubedljiv-trijumf-mlad ... u20-11957/
U20 reka počela pripreme za EP. U prvoj utakmici razbijena Slovačka.

forfang
Pridružio se: Pon Feb 01, 2016 7:59 pm
    Linux Chrome

Postod forfang » Sub Jun 23, 2018 10:42 pm

*repka

PASULJ PASULJ
    Linux Chrome

Postod PASULJ PASULJ » Ned Jun 24, 2018 8:19 am

Da li ju u U20 Saša Stefanović iz Amerike?

Povratak na “Mlađe kategorije”