Teme o mladim igračima i reprezentacijama
By PASULJ PASULJ
Kako stoje stvari i Pokuševski je odlepršao.Već sam pisao na neklom drugom forumu da ako jedan od trojke Pokuševski,Nakić,Vukčević bude igrao za Srbiju biće dobro.I eto neće igrati ni jedan.Nigdje manje patriotizma nego kod Srba.I nigdje više nesposobnosti nego u KSS.Pisalo se da li će Luka Dončić igrati za Srbiju.Ej živote ,o tome se pisalo a oni nisu uspjeli da zadrže ni Dinu radončića.Pa se pisalo da ako izabere CG da neće dobiti dozvolu da igra do 21. godine.Momak je igrao za CG na EP.A igrao je zato što u Savezu sjede kilavi Rakočević i biznismen Danilović koji ima poslovne veze sa CG pa je mali dobio dozvolu da igra za CG. KSS nije uradio ništa vezano za mlađe kategorije.Njima KLS služi za razvoj CG talenata i Miškovih globtrotera.Saša Stefanović,kojeg je Đorđević,kad već neće ovi iz KSS,očajnički pokušao da spasi za srpsku košarku je odustao od reprezentacije Srbije i ostao/postao Amerikanac.Pa Nakić je nekoliko dana bio na F/4 u Beogradu a migdje saopštenja da li se momak odlučio za Srbiju.Niko od novinara čak ne smije ni da nazove Savez i da pita.Nigdje saopštenja da Pokuševskog nema na pripremama za SP . Ništa.Totalna nesposobnost i javašluk u KSSS
By Bojdo
Razgovarao sam sa ocem od Pokusevskog, i digla se baspotrebna frka! Uopste nije upitno za koga ce igrati Pokusevski, vec se radi o tome da mu po pravilniku grčkog saveza sljedi suspenzija u juniorskoj konkurenciji. Porodica zajedno sa KSS radi sve sto može da rjese nastali problem! To je ukratko, uopšte nije upitno za koga će da igra, pitanje je samo kad će moći da se odazove bez posljedica po njega, a to je sigurno onda kada odigra prve seniorske minute, najkasnije tada!
By ikaluka
Samo kod nas mogu da postoje klubovi gde su vise od pola strani igraci.Samo kod nas takvim klubovima savez omogucava i organizuje takmicenja da ti igraci napreduju.Samo kod nas moze da se desi da drzava prizna lazna drzavljanstva tim igracima a oni sutra odu i zaigraju naprimer za CG, druge zemlje za takve stvari ukidaju svoje drzavljanstva.Dokle cemo mi pokusavati da kupimo neciju laznu ljubav i takvima omogucavamo da to koriste i zloupotrebljavaju praveci nas budalam.Ni jedan mladi kosarkas iz CG nikada nece zaigrati za Srbiju jer bi mu istog casa uzeli drzavljanstvo i postao bi stranac,ni kod hrvata to nema sanse da se desi istog trena sledovala bi noga u dupe.Samo smo mi samoposluga svima i zelimo brastvo i jedinstvo sa laznom bracom.
By Mulder
Mislim da je sasvam logično da Nakić igra za Srbiju. Ko zna da li bi on imao zagarantovano da igra u Španiji, kada je jaka konkurencija, a valjda samo jedan stranac može da igra. Imaju oni i tih mladih crnaca.
By PASULJ PASULJ
ikaluka napisao:Samo kod nas mogu da postoje klubovi gde su vise od pola strani igraci.Samo kod nas takvim klubovima savez omogucava i organizuje takmicenja da ti igraci napreduju.Samo kod nas moze da se desi da drzava prizna lazna drzavljanstva tim igracima a oni sutra odu i zaigraju naprimer za CG, druge zemlje za takve stvari ukidaju svoje drzavljanstva.Dokle cemo mi pokusavati da kupimo neciju laznu ljubav i takvima omogucavamo da to koriste i zloupotrebljavaju praveci nas budalam.Ni jedan mladi kosarkas iz CG nikada nece zaigrati za Srbiju jer bi mu istog casa uzeli drzavljanstvo i postao bi stranac,ni kod hrvata to nema sanse da se desi istog trena sledovala bi noga u dupe.Samo smo mi samoposluga svima i zelimo brastvo i jedinstvo sa laznom bracom.
Trenutno,dvije najjače figure u srpskoj košarci su Danilović i Miško.Danilović ima poslovne veze sa CG pa mu odgovara da ima dobar odnos sa Milom Đukanovićem a ovaj voli košarku.Miško voli pare pa mu odgovara sve što će mu omogućiti da zaradi više para.Đorđević se bori ali polako se čini da je sve uzalud.
By malinaro
Konačno da ovde progovorimo o suštini problema, i pasulj u ikaluka su potpuno u pravu. Ta stvarnost je ukratko sledeća:

1. KSS jeste u kanđžama menađžera, crnogorsko plemenske hobotnice i privatnih interesa koji se predstavljaju kao klupski. Zato danas imamo ovakva pravila o strancima u mlađim kategorijama,zato imate beogradski klub klub koji je ispostava crnogrske košarke i zato je Mega danas daje dva (a srpskoj samo jednog) a CZ jednog crngorskog reprezentatitivca. A rezultati ovih klubova nikad slabiji u međunarodnoj konkurenciji u mlađim kategorijama.

2. U KSS vlda totalna nesposobnost i javašluk. Svaki slučaj dece iz mešovitih brakova se završavao našim gubitkom,a sve se to više odnosi i na našu decu u inostranstvu. Ako i bude drugačije, pa se odluče za nas, to je više plod entizijzma I patriotizma roditelja,nego aktivnosti saveza. Čak ni deca iz RS nisu sistemski pokrivena. Na pridobijanju igrača više radi Đorđević nego cela trojka KSS (Danilović Rakočević I Tomašević)koji više preferiraju kabinete i kafane,nego rad na terenu.

3. KSS funkcioniše kao zatvoreno privatno predizeće koje nikome ne odgvara. Vreme je da nam kažu ko je doneo doluku da se Radončiću da saglasnost da igra za CG,i pored njegove pismene obaveze da će igrati za nas i koja se mora poštovati do 21 godine. Isti oće se desiti i sa Nakićem,jer se i on pismeno obavezao na isto kod dobijanja ispisnice saveza i zato jedino još ne igra za nikoga. Svi znamo šta će naš savez svojevoljno, u privatnom interesu odlučiti.
By PASULJ PASULJ
Radončiću je saglasnost dao Danilović na direktnu intervenciju Mila Đukanovića a Milo je obećao da će malo pogurati Danilovićeve poslove na teritoriji CG.
Danilović je čovjek koji u svemu i uvijek vidi lični interes.Sve ono što se dešavalo u Partizanu je valjda dovoljan dokaz.
By malinaro
Onda je jasno čemu su služila ona prenemaganja na konferencijama za štampu,oko Radončića.Samo za pripremu terena. Tako se isto kuva žaba i za Nakićev slučaj. Pošto KSS ipak (još, bar zvanično) nije privatna firma, onda bi predsednik morao javnosti ponuditi valjan odogvor zašto je to uradio, zašto je to u interesu naše košarke i da li je zauzvrat nešto dobio.
  • 1
  • 263
  • 264
  • 265
  • 266
  • 267
  • 326
Svaštara

Ne verujem da ima paket uz koji dobijas telefon za[…]

Reprezentacija Srbije

Marjanović je miljama daleko od ozbiljne ko&scar[…]

KK Partizan 2019/2020

https://youtu.be/XiMzJysXYkU Brat Palasio!

Željko, čuj me, Veselog na klupu a Štimara […]