Teme o mladim igračima i reprezentacijama
By malinaro
belgrade@europe.com , ikaluka

Dobri osvrti na suštinske probleme naše košarke u mlađim kategorijama,
Samoživost menađžera i klubova će ubiti budućnost naše košarke. Miško sa Megom nas žive sahranjuje. Znam slučajeve gde se i Zvezda oglušuje o sugestije saveza da samo odloži neke poteze,da ne bi štetili srpskoj mlađoj košarci, a oni nisu ni okom trepnuli na to i uradili su po svom.
A tek za savez. Pa nadležni za musku košarku retko svraćaju u sedište, kamoli da odu negde izvan Beograda. Jedini oblik komunkacije gospoda birokrata im je mejl, a tel. u krajnjoj nuždi. Lična viđanja su ima ispod nivoa. Kuzmanović je bar nešto pokušavao. Za početak, dajte bar mi ovde da javimo savezu šta mu je činiti,posebno za generaciju 2003.
By malinaro
Probudio se Rakočević i obznanio sa imaju obećanje da će Pokuševski igrati za Srbiju.i da oni brinu i o drugim talentimau. Brige nam ne nedostaje,hoćemo rezultate u tom pogledu.
By Novosadjanin
U nedelju sam gledao utakmicu Buducnost protiv Slobode Neos. Mogu vam reci da sam se razocarao , Marko Grkovic iz Buducnosti , navodno najbolji igrac , nista posebno , da ne kazem da je momak jako lose odigrao , kod njih se niko , ama bas niko nije istakao , a u Slobodi ... da ne pricam. Samo centar Nemanja Blazic i to nesto malo . Momak nema kosarkaski IQ ili je samo previse prepaljen bio, sutira bukvalno kada mu kazu iz publike da sutne , to sto je on tu visi od ostalih i skida lopte , to ce jos da funkcionise ovu sezonu i to je to , mora pod hitno da pocne da koristi ostale faktore igre , jer sa 205 ne moze igrati centra. Tu je na pocetku dobro izgledao , meni nepoznat , Banjac Uros... ali samo na pocetku . Momak ne razmislja , ja stvarno ne znam da li sam video nekoga toliko dugo da je na terenu , a da , od prilike , 7 minutu PRVE CETVRTINE napravi nesportsku ... stvarno zadivljujuce. Ajde da kazemo da je momak nadaren za "skoring" pa da mu oprastamo neke glupave greske ... ali nije , momak ne dodaje , gleda samo sebe , dao je mozda 15 ili 20 , ali je napravio toliko gresaka ... pa izasao je sa 2 nesportske . Stvarno zanimljive odluke trenera . Stevanović , na primer , nije igrao , ali bukvalno , momak je proveo najvise 10 minuta , ne znam zasto , da li je povredjen , da li mu se nesto desava , da li nije trenirao pa kao zbog toga mu je smanjena minutaza , stvarno ne znam , ali koliko sam video on je bio zdrav u svakom smislu . Mislio sam prvo da momak nece uopste ulaziti cim nije usao u 1. četvrtini , da je tu jer kao da ispostuje ekipu , ali ne , uveden je 2 minuta pred kraj druge , gde momak pokazuje sve svoje kvalitete , nije ga isao sut , ali se videlo sve ono njegovo od pre. Momak je izgledao veoma zdravo , ne znam stvarno zasto 10 minuta , a falila im je podrska nekoga ko je dobar "skorer". Da li ga nisu lepo prihvatili , ne znam , ali znam da mu ne dodaju , barem ne onoliko koliko se dodaje nekome ko je namenjen za "skoring". Eh da , postavka napada kod te ekipe (Slobode ) je stvarno cinicna . Drze 2 pleja , jedan je oko 175 i navodno atletski spreman , levoruk koliko sam primetio. Momak ni jednom akciju nije postavio ... Drugi je decak od jedno 160 , ne znam koje je godiste , cuo sam da je 2001 , ali moguce je da je mladji , sve u svemu momak nije uradio nista , ali bukvalno nista . Dva momka , po meni , koja su trebala da tu utakmicu ubace po trideset i da igraju , da ne kazem celu utakmicu P'n'R' su Stevanović i Blažić . Blažića nisu mogli da cuvaju dole , ali mu je trebao nekoga da ga smiri i da kada svi krenu na njega , sto se desavalo u par slucajeva , neko uzme drugi i da , dok njega ne zaustave ,ubacuje, a tu dolazi drugi momak, Stevanovic. Tako da , to je to od zanimljivih utakmica u NS za ovaj vikend . Ja sam se razocarao u ovu novosadsku kosarku, trebali su i Blazić , a pogotovo Stevanović, ako je zdrav naravno , da igraju dosta vise , ako ne i celu . Izgleda da se ambicioznost ,kvalitet , talenat i trud u ovom gradu ne isplate , koliko vidim. Steta sto smo na to spali. Zeleo bih im , Stevanovicu i Blazicu,da se poboljsaju sto vise i naredne godine nadju neku drugu sredinu u Evropi ili USA jer koliko vidim , imaju za to potencijala.
By malinaro
Dalibor Ilic (’00), Igokea
6’9, SF, Serbia
Ilic had a breakout performance in Zagreb, leading Igokea to the first spot in the group with a 4-0 record, while also averaging 22 points, 10.5 rebounds, 4 assists and 2 steals per game. Ilic is a 6’9 forward with impressive frame and length, whose physical development will be extremely intriguing to track in the next seasons. Despite being often the tallest player on the court, he showed to be natural with the ball in his hands, handling on the perimeter, pushing the transition, passing off the dribble and finishing strong drives at the rim. Outside shooting still a work in progress, but the kid has extremely high potential.
By Bojdo
MIHAILO MUSIKIC (SERBIA, MEgA LEKS, 2002, 210CM) – Standing at 6’11, Mihailo is kind of do it all Center. His overall skillset, tools and aggressiveness are truly amazing combination. He actually likes to get physical and is very consistent with his competitiveness. Has soft hands and is willing scorer. Can score either with his back and face to the basket where he can attack with solid change of directions and body control. Post defense and passing are at least acceptable for standards of his position. Handles and stretching distance he provides are another added value to his assets. On the other hand he has a bad tendency to fade away while taking the shot even in standstill situations from the FT line. Coordination and explosiveness are still subjects to improve. Moreover he could get more mature emotionally to fully control his behaviour. Anyway he is easy to categorize as potential Draft prospect at this point.

LUKA PAUNOVIC (SERBIA, MEGA LEKS, 2002, 195CM) – Good athlete who already reached nice positional size for SG at 6’5. Super energetic player who can be a nightmare once he gets into attacking mode. His very good explosiveness allow him to get to the paint at will. Not selfish at all – doesn’t get tunnel vision and kicks the ball out nicely. Looks always ready to try isolation or gain an advantage in transition by outrunning the opponents. What is more important can be considered two way player given good effort and foot speed. Like majority of Serbian prospects displays notable degree of toughness. Seems developable as pick and roll ball handler. Needs to work on his shooting skills to have more repeatable mechanics especially off the dribble.
Korisnikov avatar
By skeske
malinaro napisao:Dalibor Ilic (’00), Igokea
6’9, SF, Serbia
Ilic had a breakout performance in Zagreb, leading Igokea to the first spot in the group with a 4-0 record, while also averaging 22 points, 10.5 rebounds, 4 assists and 2 steals per game. Ilic is a 6’9 forward with impressive frame and length, whose physical development will be extremely intriguing to track in the next seasons. Despite being often the tallest player on the court, he showed to be natural with the ball in his hands, handling on the perimeter, pushing the transition, passing off the dribble and finishing strong drives at the rim. Outside shooting still a work in progress, but the kid has extremely high potential.
Ilic da radi na sutu, ono je skandalozno.
By malinaro
skeske napisao:
malinaro napisao:Dalibor Ilic (’00), Igokea
6’9, SF, Serbia
Ilic da radi na sutu, ono je skandalozno.
Apsolutno stoji. Ali stoji i ova ocena da ima ektremno velik potencijal. Njegov problem je netipičan. Za razliku od drugih juniora, on peviše igra, kako za juniore Igokee, tako i seniorski tim Student-Igokee,koji se takmiči u ligi Srspke. Kako je bitan igrač,nema pauze za njega,manje se trenira,a tako ni vremana za otklanjanje induvidualnih nedostataka. Kad bi naš savez bio pametan,pa putem tima stručnjaka, za sve naše potencijale napravio program induvidualnog rada za nadobradnju njihove igre i ispravljanje nedostataka, koji bi se realizovao u klubovima, bila bi to sjajna investicija i faktor koji bi dodatno uvezao igrače za reprezentaciju.
  • 1
  • 253
  • 254
  • 255
  • 256
  • 257
  • 326
Fudbal

Kvarežma posle 4 sezone napustio Bešikat&sc[…]

Reprezentacija Srbije

Da li se previše nadam ako očekujem od RTS-[…]

Ostale reprezentacije