Teme o mladim igračima i reprezentacijama
By Bojdo
Šteta što smo toliko osakaceni , inače bi ovu Litvaniju dobili, koja nije nista specijalno. Fali nam skok, Musikic bi tu posebno bio bitan. Prvi plej je Andric a ne Gorunovic . Paunovic takodje dosta fali sa svojim prvim korakom da probija.
By Bojdo
Sutra počinje jak turnir u Budimpesti za 2002 GOD. Učestvuju: Mega bemax, Barcelona, Real Madrid, Alba Berlin, Bayern , reprezentacija MADJARSKE...bice streamova.
[quote="Bojdo"]Šteta što smo toliko osakaceni , inače bi ovu Litvaniju dobili, koja nije nista specijalno. Fali nam skok, Musikic bi tu posebno bio bitan. Prvi plej je Andric a ne Gorunovic . Paunovic takodje dosta fali sa svojim prvim korakom da probija.[/quote

-Bas steta sto smo "toliko osakaceni" ! A osakaceni smo mi prvo ko drustvo svake godine sve vise i vise pa se isto odrazava na sve svere i segmente u drustvu. Od politike pa do sporta. A linija je tanka. Sve je danas politizovano i zavisi od politike, pa i kosarka cak i u ovom uzrastu. Primeri su uglavnom negativni. Danas sportisti koji žele da ostanu čisti, kako vidimo cak i u filmovima i životu, ispadaju iz sistema. Ovo s Kinom danas je BRUTALNA BRUKA, a i sve predhodne utakmice, ali ne dece, vec trenera Adzica koji je privremeni trener reprezentacije U16, jer Vukoicic ima "pametnija posla". Razumem obaveze u ABA juniorskoj ligi, ali ne razumem odsustvo 5 igraca Mege na TBF u Turskoj. Po nalogu Miska se radi na reklami petorice igraca Mega-Bemax na Szent Istvan U16 kupu. A objasnicu kasnije u postu i kako i zasto to ide tako u "FABRICI". Uglavnom ovo sto smo videli na TBF U16 u Sakariji je reprezentacija "Udruzenja menadzera i roditelja grada Beograda" Ima tu po koje dete koje zavredjuje paznju, ali ja u ovoj selekciji 80% dece sa spiska, ne vidim za par godina u svetu kosarke. To "guranje" moze tako jos dve godine i onda sa 18-19 sledi KRAJ! Ova deca u Turskoj nisu za sve vreme boravka u Sakariji imali bilo kakav trening, npr. suterski trening pred utakmicu da osete koseve. Juce kad je bio dan pauze Adzic ih je odveo u jutarnju setnju posle dorucka pa u TERETANU. RODJACI, Alooo u TERETANU ? RADILI VEZBE SNAGE ! Ja ne mogu sebi da dodjem. BRUKA kakve pacarve vode selekcije u ovom uzrastu. E sad odgovor za FABRIKU !

Rad s mladima, iliti stetnost Fabrike, svetski trendovi ovo-ono, kapiram ja sve to. I dodje onda menadzer ispred mame i tate, malo zvecka zlatnim satom, uzme pod svoje 20ak talentovanih klinaca i onda ide i prodaje ih. Pa dodje Covic do njega, zatrazi 200gr Saleta Djordjevica, po kile Vlade Divca i na kraju zacin Bobana Jankovica da bude malko prgav i da ima muda... e cool, evo ti Pera Peric, 14 godina. Super, kolko kosta? 20k evrica, mami i tati odnesi bombonjeru i 20 deka kave, sve sredjeno. Covic onda odnese Peru u Fabriku i napravi racunicu. 14-18 godina, stan-hrana-patike, mambo dzambo, jos 50k. uz onih 20k to je =70k. Vukojicicu? Vuuuuuuuuuuuukojicicu!!! Da, da? Napravi od Pere jednog za 100k od 18 leta, imas cetiri godine ... i kada napuni 18 leta, Pera ubi u juniorskoj konkurenciji, trpa li trpa, osvoji sve moguce i nemoguce medalje, cak igra i neka tamo Evro takmicenja, kao ono sada je on nesto iskusan i uvali se laganezi negde za 100k. Covic zaradio 30k, a Pera vise kurca u karijeri napraviti nece jer su mu u multitaskingu zaboravili ugraditi osnove jebene kosarke i dobijes igraca koji sa 18-19 godina udari u zid u svom razvoju! Katastrofa... ovo je svakako najtezi problem za resiti, makar od tri navedena. Jbg, ekonomska situacija u drzavi diktira ponasnje ljudi, a da ne pricam da slatkorecivi menadzeri nabede ljude da im je klinac Best Of The Beast pa im onda BOG nemos vratiti natrag u vugla da mali od 16-17 godina bas i ne treba da igra prvu ligu vec treba da otkida svoje dupe od treninga...[/i]
By ikaluka
Koliko ja vidim sve ono od 1990 pa do pre neku godinu je bilo po nekima mnogo bolje, kako u sportu i odnosu snaga u njemu tako izgleda i u politici, kosarkaskom savezu.Odose/oterase ih/ oni koji su nekima puno smetali /Rakocevic i Kuzmanovic/ dodjose njima pozeljni ali vidi vraga sada je jos gore jer su novodosli izgleda potpuno nezainteresovani za kosarku, narocito su izgleda na udaru mladje kategorije.Postoji samo jedan problem, nema para, novodosli su ocekivali da ce pasti sa neba a ne da treba da se oni postaraju da ih obezbede.Sto bi Misko pustio svoje igrace u koje on ulaze na neki beznacajni turnir na koji sem Litvanije,domacina Turske i ponekad donekle Francuske ni jedna zemlja u principu ne dovede svoje najbolje i najperspektivnije igrace sto posle nekoliko meseci potvrdi i evropsko prvenstvo.Mi u 2002 godisti nemamo ni problizno jaku generaciju niti perspektivne igrace kao sto su bili igraci rodjeni 2000 i 2001. Perspektivnu generaciju /i to vrhunsku/ mozemo ocekivati od rodjenih 2003 god. i to samo ako se deca iz Republike SRPSKE to jest njihovi roditelji odluce da igraju za Srbiju jer je u RS skoncentrisana apsolutna vecina perspektivnog potencijala te generacije.Daj boze da ovi novi trutovi i profesionalno osoblje iz KSS odluci da podigne dupe iz stolica i ode medu te ljude tamo a ne samo da cekaju da im neko dodje na noge.Najlakse je kukati i zaliti za nekim proslim vremenima i privilegijama.
Korisnikov avatar
By Lepus
Odgledah kompletan juniorski F4, ali nikako da stignem baciti koje slovo na papir. Generalno, osvrnucu se na igrace koji su mi bili zanimljivi, o samoj timskoj igri ne bih pisao. Ono sto odmah moram navesti jeste da je ovaj moj utisak izgradjen na osnovu ovog turnira jer vecinu igraca sam sada gledao prvi put.

Buducnost:
  • Slavkovic - svakako najzvucnije ime Podgoricana. Sta znam, meni se nije posebno svidio. Igrac koji je fizicki vec sada formiran, 99. godiste. Na sajtu mu navode poziciju SG, mada on sa suterom nema nikakve veze. Klasicna trojka koja u small ball postavi moze se spustiti i poziciju nize(bar u juniorima). Fizicki jak, dobar i kao atleta. Veoma dobar ulaz i dobra igra na obrucu, odlicno se snalazi prilikom takve igre. Cim je udaljen od kosa, bar i pola metra nema nikakav osjecaj. U sutu ne predstavlja prijetnju, mada u drugoj utakmici protiv Igokee je nesto i pogodio. Sa linije bacanja je u prvoj utakmici bio los, dok u drugoj nije masio.
  • Vujovic - ne vjerujem da ce od njega biti nesto posebno u seniorima. Neki kombo bek kojeg su samo pomenuti radi odbrane koju igra. Nisam odavno gledao igraca da je tako dobar odbrambeno. Paunovica iz Zvezde je maltretirao za pare.
  • Pajovic - kontam da je sin Gavrila Pajovica, nema druge. 01. godiste, tijelom jos uvijek dijete. Ima neki smek u igri, vrijedi ga ispratiti.
  • Zugic - bek 03. godiste koji je dobio sansu. 196 cm, atetski veoma mocan. Fino je odigrao za minute koje je igrao, apsolutno obratiti paznju na njega u buducnosti.
Igokea:
  • Ilic - generalno, utisak kakav sam imao i ranije, s tim da je se dosta popravio u sutu sa linije bacanja. Igrac koji je fizicki i atletski ubjedljivo najmocniji na ovom turniru. U tranziciji skoro nezaustavljiv. Dosta se spusta pod kos i ako mu dodaju loptu na vrijeme, to je kucanje 99%. Rekoh, cini mi se da je sut generalno popravio, mada tu ima mnogo prostora za napredak. Jedna trojka mu upadne kao kap, vec sljedecu ne pogodi ni obruc. U igri licem los. Naravno, igra u odbrani 1 vs 1 je odlicna sto i ne cudi zbog takve gradje, dok u timskoj odbrani nije bas sjajan.
  • Jankovic - play od 2 metra mora biti zanimljiv. Ima neki smek u igri. Tehnika solidna, veoma dugacak prvi korak kojim probija igrace iako nije neki atleta. Ne moze se reci da je neki suter, ali nije ni operisan od suta. Bacanja katastrofa. Takodje se dosta spusta ledjima, jer ga uglavnom cuva nizi igrac, a fino zna odigrati.
Zvezda:
  • Paunovic - vazi za najveceg prospekta u Zvezdinoj ekipi. All-round igrac na poziciji 2/3, visok oko 2m, odlican atleta. Odavno se ne sjecam da sam vidio onakav sut, posebno iz driblinga. Njega ni Goga nije mogao izblokirati koliko skoci na sutu. Iako na turniru nije briljirao, vidi se potencijal. Koliko sam cuo, on ce sljedece sezone u FMP.
  • Tomasevic - igra na poziciji centra, ali visok svega 2m. Iako ima fin sut, ne vjerujem da od njegove seniorske kosarke ima ista. Previse mi je spor za poziciju nize.
  • Zivanovic - Danguba bez mozga i suta, 01. godiste. Fizicki i atletski preslikani. Vidjecemo koliko se da utrenirati.
  • Vasic - o njemu su se bajke pricale, cak i medju forumasima ovdje. Zato kada vidim da mi neko okaci klip nekog pionira, okrene mi se sve u stomaku. Sta znam, 01. je godiste, zanimljiv je, ali nista posebno. Tehnika za playa skoroma, gradja jos losija. Sut moze pogoditi, ali takodje nista posebno.
  • Popovic - za kraj sam ostavo igraca koji mi se najvise svidio. Takodje 01. godiste i uz Ilica daleko fizicki i atletski najzanimljiviji igrac. Zvanicno 202 cm, igraca koji igra pozicije od 3 do 5. Dugacki ekstremiteti, pokretan, pametan u igri. Ima jos dosta da radi jer mu nijedan napadacki segmenat nije nesto posebno, ali zelja, pozrtvovanost i BB IQ su mu odlicni, tako da mislim da ce on biti nesto.
Mega - njihove igrace vecina je gledala u prvom tim pa cu samo ukratko:
  • Goga - ubjedljivo najbolj igrac turnira. Iako to nije toliko ubjedljivo dijelovalo na terenu jer su ga cuvala i po trojica igraca, on je odlicno pravio prosto saigracima. I ono sto je mene odusevilo, njegovo samo prisustvo u odbrani je otjeralo sve igrace od reketa. To se posebno vidjelo u finalu protiv Zvezde kada niko nije smio krenuti na ulaz.
  • Marjanovic - kao igrac mi se nikada nije svidjao, ali kvalitet mu se ne moze osporiti. U finalu je razbio. Mada, ovdje se najvise primjeti seniorsko iskustvo
  • Jovicic - nikada nisam gotivio ovakve igrace, tako da tesko sta mogu reci, a da budem koliko toliko objektivan. Isto se primjeti seniorsko iskustvo.
Ako nekoga posebno interesuje nesto neka napise, pokusacu napisati ono cega se sjecam.
  • 1
  • 252
  • 253
  • 254
  • 255
  • 256
  • 326
KK Crvena Zvezda 2019/2020

Ske ske, sta kaze centrala ko ce biti novi trener?[…]

ABA fantasy

H2H je tata za obicnu ligu, iz kola u kolo takmice[…]

Reprezentacija Srbije