Takmicenja mladjih kategorija

Teme o mladim igračima i reprezentacijama
Bojdo
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Pon Feb 09, 2015 10:40 am
    Windows 7 Chrome
Status: OffLine

Re: Takmicenja mladjih kategorija

Postod Bojdo » Sre Nov 07, 2018 12:34 am

Aleksej Pokusevski(26.decembar 2001). Juniorska liga Grčke. Ono kad sa 212cm igraš PG,SG.

https://www.youtube.com/watch?v=QHBxc6m ... outu.be&a=

Volim paratiti ovog specijalnog talenta.
Luki je drugosrbijansko govno !

forfang
Limitirani skakač s klupe
Pridružio se: Pon Feb 01, 2016 7:59 pm
    Linux Chrome

Postod forfang » Sre Nov 07, 2018 10:44 am

Pocela je NCAA sezona. U ubedljivoj pobedi Gonzage Filip Petrusev 12pts, 5reb za 16 minuta. John Koncar u porazu Fort Waynea od UCLA 25pts, 8reb, 6ass za 37 min.

Bojan
Pridružio se: Pon Jul 09, 2018 1:36 pm
    Windows 8.1 Chrome

Postod Bojan » Čet Nov 08, 2018 5:07 pm

Pozdrav!

Sinoc sam bio u Zrenjaninu i odgledao sa sinom utakmicu Petrovgrad-Proleter.
Ono sto sam video (na zalost i moj 12 godisni sin) je velika sramota za Zrenjaninsku i Srpsku kosarku.
Klinci 2004 godiste iz Proletera su sve vreme bukvalno mlatili klince iz Petrovgrada bez reakcije sudija! Desila se ista situacija kao i u NS, utakmica koju sam takodje gledao. Tada su igraci Vojvodine tukli igraca Partizana, dominantnog Milijasevica. Ubili su Boga u njemu. Sudije ga nisu zastitile od nasilnika u kosarci!
Sinoc se desilo isto. Bukvalno su konstantno tukli malog Radakovica, koji je koliko cujem u prvih deset igraca u drzavi u godistu. Dete je na kraju zavrsilo u bolnici sa ozbiljnim povredama obe noge! I sa poduzom pauzom van terena.

Pa ljudi sta se to desava i dokle cemo stici?
Sta je ono sto sam sinoc video?
Trener Proletera nije reagovao na ispade svojih igraca!

Uzgred, Petrovgrad je tu utakmicu dobio sa 30 poena razlike, a jedan ozbiljan potencijal eliminisan za jedno vreme iz kosarke!

hadrijan
Igrač gradske lige
Igrač gradske lige
Pridružio se: Sub Maj 27, 2017 3:04 pm
    Windows 10 Mozilla

Postod hadrijan » Pet Nov 09, 2018 7:32 am

Resih da se javim u vezi informacija koje imam u vezi sa utakmicom u Zrenjaninu.
Pratim Vojvodjansku kosarku, to se zna.
Vidim da se Bojan vec javio i napisao sta je video na utakmici.
Ja nisam bio na utakmici, ali imam informacije od roditelja deteta, kontaktirao sam oca malog Radakovica preko prijatelja, jer me je jako zanimalo sta je istina.
Znaci pisem bez sminkanja, onako kako mi je covek rekao.

Luka Radakovic (2004), igrac Petrovgrada je ozbiljno povredjen na utakmici Proleter-Petrovgrad (vojvodjanska liga, pioniri 2004)
Na utakmici se videlo da dete hramlje vec od treceg minuta utakmice, ali, mali ima srce, pa je i pored bolova igrao do kraja trece cetvrtine.
Tek kada su dosi kuci i kada se dete skinulo (nije moglo da udje u kadu da se okupa), videlo se sta se desavalo.
Roditelji su sacekali jutro (uz celonocni nadzor) i odveli ga kod sportskog lekara, koji ih je odmah uputio u bolnicu.

U bolnici su obavljena sva snimanja i interesantno je da su sva trojica lekara koja su pregledala Luku pitala da li je dete pretuceno, jer nisu mogli da veruju da je to sto su videli posledica odigrane utakmice. U PIONIRSKOM UZRASTU!
Luka ima nekoliko hematoma po telu, jedan hematom na levoj nozi i, verovali ili ne:
PREKO DVADESET HEMATOMA na desnoj butini!
Sa tim da mu je koleno puno krvi.
Hematomi su u drugom misicnom sloju, ne u prvom, sto samo govori o BRUTALNOSTI UDARACA!
Lekari kazu da je jasno da je po toj levoj butini trpeo konstante udarce sto je decak i potvrdio.
Naravno, udaran je po celom telu, ali se je na toj desnoj nozi izrazito vidi, verovatno znog toga sto mu je to kretna noga pri driblingu.
Decak je pod stalnim nadzorom roditelja i lekara naredna 72 sata, jer postoji mogucnost komplikacija povreda.
Na desnu nogu mu je stavljena longeta.

U skolu nece moci da ide (mali je inace sjajan djak, polaznik Petnice, drzavni prvak u robotici) bar 2,3 nedelje, a za kosarku se ne zna. Mesec, dva ili tri. Zavisi od razvoja njegovog zdravstvenog stanja.

Trener Proletera nije reagovao ni u jednom trenutku.
Sudije nisu reagovale, osim na kraju trece cetvrtine kada Luka vec bukvalno nije mogao da hoda, pa ga je pitao ko ga tuce.
Znaci, sudije dete ni u jednom momentu nisu zastitile!
Ovo je vrlo ozbiljan dogadaj u Srpskoj kosarci koji ne sme da ostane nesankcionisan na sve moguce i nemoguce nacine, jer ce se ovo ponoviti, dogoditi drugom detetu ukoliko se nesto ne ucini.

Apsurd je da je trener Petrovgrada zbog prigovora na sudjenje dobio 2 tehnicke greske zbog prigovora!

Roditelji Luke Radakovica su koliko sam cuo iz razgovora, ogorceni naravno!
Otac je vrlo cvrst u stavu da Luka treba da prestane da igra kosarku.
Napominjem da Luka pre ovoga nikada nije bio povredjen, znaci nije sklon povredama.

Znaci, ne ulazim u kosarkaske kvalitete deteta, jer to u ovom obracanju uopste nije bitno.

BItno je ovo sto se dogodilo!
KUDA IDE KOSARKA?
Ovo je pitanje koje ne sme ostati bez odgovora!

forfang
Pridružio se: Pon Feb 01, 2016 7:59 pm
    Linux Chrome

Postod forfang » Pet Nov 09, 2018 11:40 am

Veliki skandal! Hoce li neko da odgovara za ovo??!!

Korisnikov avatar
Gaja
Global moderator
Global moderator
Pridružio se: Sre Dec 05, 2012 10:43 pm
    Windows 10 Chrome
Zodiac: Pisces

Postod Gaja » Pet Nov 09, 2018 11:52 am

Sto je najgore ja to smatram pre svega kao krivicu roditelja koliko i trenera a potom ide do nastavnika u skoli.
Deca su podvodljiva i lakoverna, ako roditelj ne uci dete pravim vrednostima tesko ce to ispraviti nastavnik ili trener.
Jos ako je tener kao taj onda to ne ispadne na dobro.

Korisnikov avatar
Poska
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Uto Jul 22, 2014 6:19 pm
    Windows 10 Chrome
Zodiac: Taurus

Postod Poska » Pet Nov 09, 2018 12:12 pm

Сада морамо да се вратимо на претходну причу. Дошао је овде лик који је написао да је тренер Партизана ударио дете, без објашњења претходних догађаја. После тога долази потврда са 2 места шта се дешавало на тој утакмици, сада имамо и ову ситуацију.

1. Најважније, крив је тренер. И то мислим на тренера екипе које бију. То је он тражио и у то сам 99,9% убеђен да је тако. Зато он и ћути. Оно што је било у НС-у никако није смело да се догоди, тј да тренер Партизана уђе и удари дете. Да уђе да, да удари да, али тренера противничке екипе или да повуче своју екипу са терена. Значи он има начина да то спречи (говорим сада о тренерима екипа чија деца страдају) ако којим случајем не жели да изазива насиље и тиме вероватно оконча своју каријерy тренера може да повуче екипу са терена и да се не враћа уопште. Назад у бус и путуј. Болело би ме уво и за победу и за све остало (из кошарке не могу да га избаце због овог потеза) битно је здравље тог детета.

2. Родитељи су криви донекле, слажем се, али остајем при ставу да је ово искључиво кривица тренера, када говоримо о оваквом понашању на терену. Он је тај који треба да буде и педагог и да има одговарајући приступ деци. Он не треба да васпитава децу, али она треба да се понашају онако како он захтева за тих 2 сата када су са њим. У случају да дете игра на такав начин и да му је то сугерисано од родитеља, он је тај који то треба да спречи и доведе у ред. Па зато и постоји селекција, одстрањивање и остало. Наравно, то никада не треба бити прва опција, већ последња мера, увек треба пронаћи приступ детету и покушати тако да га уклопиш у неке нормалне вредности бар за тих 2 сата док је са тобом. Мишљења сам и да наставници више никакву улогу у васпитавању не играју већ је то сада чисто образовање, а некада ни то (а за то постоје многи разлози). Спорт и постоји да би се промовисале те неке нормалне вредности, бар у млађим узрастима.
Све ове године,
С тобом увек било где,
Ми смо црно бела деца,
Која броје успехе.
И још добро памтим све,
Памтим и све поразе,
Успомена кад се сетим,
Још кроз тело пролазе!

Bojan
Pridružio se: Pon Jul 09, 2018 1:36 pm
    Windows 10 Chrome

Postod Bojan » Pet Nov 09, 2018 10:08 pm

Poska napisao:2. Родитељи су криви донекле, слажем се, али остајем при ставу да је ово искључиво кривица тренера, када говоримо о оваквом понашању на терену. Он је тај који треба да буде и педагог и да има одговарајући приступ деци. Он не треба да васпитава децу, али она треба да се понашају онако како он захтева за тих 2 сата када су са њим. У случају да дете игра на такав начин и да му је то сугерисано од родитеља, он је тај који то треба да спречи и доведе у ред. Па зато и постоји селекција, одстрањивање и остало. Наравно, то никада не треба бити прва опција, већ последња мера, увек треба пронаћи приступ детету и покушати тако да га уклопиш у неке нормалне вредности бар за тих 2 сата док је са тобом. Мишљења сам и да наставници више никакву улогу у васпитавању не играју већ је то сада чисто образовање, а некада ни то (а за то постоје многи разлози). Спорт и постоји да би се промовисале те неке нормалне вредности, бар у млађим узрастима.

Mislim da je ovo sto je napisao Poska najpribliznije istini!

Sto se tice utakmice i dalje tvrdim da je strahoviti fizick i psihicki napad izvrsen na tog malog od strane, pre svega dvojice igraca Proletera. To se jasno videlo na terenu. Da ne govorim o starijim igracima tog istog Proletera u publici (lako sam shvatio da su iz istog kluba) ciji su povici od pocetka utakmice bili "Slomite Radakovica". Siguran sam da to nije bilo slucajno uzvikivano.
Ponavljam da je na utakmici bio i moj 12 godisnji sin.

Mislim da je malog trebalo izvaditi iz igre mnogo ranije, ali jebi ga, adrenalin je malog podigao i pored povreda, trener Petrovgrada je bio isto pod pritiskom, kasnije i izbacen iz sale. Taj prosedi sudija je zbilja katastrofalno vodio utakmicu i zasluzio je najozbiljniju kaznu!

malinaro
Pridružio se: Pon Avg 24, 2015 9:40 am
    Windows 7 Chrome

Postod malinaro » Uto Nov 13, 2018 7:19 pm

Trifa nije samo najveće pozitivno iznenađenje poslednjih godina,već i neko ko sve više potvrđuje stalano rastuća očekivanja. Na putu smo da dobijemo veliku budućnost na spoljnim linijama,ako se ovako bude i dalje razvijao. Ne znam da li ga usmeravaju ka poziciji plemejekra jer ima sve predispozicije za to.To bi bilo jako dobro za našu košarku.

https://twitter.com/SerbiaHoop/status/1 ... 3869685760

Bojdo
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Pon Feb 09, 2015 10:40 am
    Windows 7 Chrome

Postod Bojdo » Sre Nov 14, 2018 9:07 am

Uradio sam video Nikole Radovanovića(2003), protiv prvoplasiranog Borca i seniorskoj 1MLRS. 

Kod preokreta u zadnjoj četvrtini klačirao je sa 4 trojke i izborio produzetak, gdje su pobjedili. Bio je najbolji igrač elipe.

https://www.youtube.com/watch?v=1TK46jJBx54

Inače, prije toga je bio dva dana na kontrolnim treninzima KSS u Srbiji.
Luki je drugosrbijansko govno !

Povratak na “Mlađe kategorije”