Teme vezane uz sve reprezentacije
Korisnikov avatar
By djokonda
Duka85 napisao: Ned Sep 15, 2019 5:26 pm
alonzo86 napisao:
djokonda napisao: Ned Sep 15, 2019 4:39 pm Zakazalo je u tom što Jović nije igrač za to, za ''prebijanje''...Kad se uporedi prvih 5 ekipa, jedino mi i Francuzi ne igramo agresivno na lopti, niti nešto naručito pokušavamo da otežamo protok lopte...nema deny odbrane, presinga, uskakanja u kretnje...e sad, ni Francuzi se odbranom nisu proslavili na ovom turniru, ali bar imaju Gobera...mi individualno imamo možda i ispod prosečne igrače kada je odbrana u pitanju i veliki je znak pitanja koliko ovaj roster i može defanzivno da pruži, ali moj utisak je i da ništa specijalno nismo ni probali...da se nekako sve svelo na to da igrači daju sve od sebe pa šta bude.

Inače, SP je osvojila ekipa koja je igrala ubedljivo najbolju odbranu.
Nekoliko ljudi koji su imali priliku da igraju sa Jovicem su mi rekli da taj covek u odbrani mora makar da zakaci loptu prstima, da pored njega nema sanse uputiti pas ili nesto a da on loptu ako nista drugo okrzne. E sad mozda ne prebija... Ali mi Jovic sada jeste delovao manje agresivno nego 2014 recimo
Ovo je apsolutna istina, ozbiljan raspon ruku i brzu reakciju ima narocito u situacijama kad plej izgubi dribling.

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
Jović ima dobar raspon ruku i to je činjenica, ali mu fali nešto da bi bio dobar on ball defanzivac...koliko se ja sećam u Zvezdi su, kada su igrali protiv vrhunskih plejmejkera, iste češće čuvali Lazić, Đenka, pa i Dangubić...zapamtio sam i da je Radonja uglavnom Đedovića koristio kao defanzivca na Pejtonu Sivi ove godine u finalu nemačke lige...to su sve igrači koji su i viši i teži od Jovića, pa opet su treneri više poverenja imali u njih kada je u pitanju čuvanje brzih bekova.
Korisnikov avatar
By Heisenberg
Necu reci nista pametno ako kazem da je glavni razlog naseg neuspeha-odbrana.

Mi na ovom SP nismo imali nekog buldoga na bekovskim i krilnim pozicijama sto smo imali godinama ranije, Stefan Jovic je dobar defanzivac, kao i Bogdan ali to je nedovoljno posebno imajuci u vidu koliko se BB trosio u napadu.

Ovo je bilo jasno i pre SP, i Djordjevic prosto mora da snosi odgovornost sto Kalinic nije posao, takodje nadam se da je ovo besplatna lekcija buducem selektoru da na prvenstvo ne ide bez "sljakera" u odbrani koje ove godine nismo imali iz raznoraznih razloga.

Takodje, vise je nego ocigledno da nasa centarska linija Jokic-Milutinov ima sjajnu perspektivu i gomilanje centara u rosteru gusi njihovu igru i minute.

Iskreno sam zabrinut za poziciju krilnog centra, Bjelica neprepoznatiljiv, kao da ga je neko terao da igra, nadam se pre svega Smailagicu no videcemo...

Sve u svemu nadam se ipak da ce ova nasa "srebrna" generacija imati castan oprostaj u Tokiju, tu pre svega mislim na gorepomentog Bjelicu i Teodosica.

Raduljica, Simonovic i Bircevic su deo te generacije ali vreme je da ustupe mesto nekoj novoj garnituri igraca, mada to vec pisemo godinama pa opet oni nekako zavrse u 12.
Korisnikov avatar
By Pavac
Sta mislite hoce li se Kalinic vratiti?
Nedovic nam realno ne treba, ali su ove godine Kalina Teo i Gagi izuzetno falili
Kalinic jeste govorio sranja, drkao na trandzu i jeo vnago ali je sto kazete bio taj sljaker koji nam je falio..

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
By Peja
Pavac napisao: Ned Sep 15, 2019 7:40 pm Sta mislite hoce li se Kalinic vratiti?
Nedovic nam realno ne treba, ali su ove godine Kalina Teo i Gagi izuzetno falili
Kalinic jeste govorio sranja, drkao na trandzu i jeo vnago ali je sto kazete bio taj sljaker koji nam je falio..

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
Ako je razlog izostanka Vučićeva intervencija neće se sigurno vratiti.
U svakom drugom slučaju ne vidim razlog zašto ga neki drugi trener (pa čak i Sale da je ostao) ne bi pozvao.

Da li je pogrešio ili nije, da li je trebao ili nije da igra ove godine je sada nebitno, ovo njegovo neigranje je negde skupa i dovoljna lekcija i za njega i za narednog selektora.
Korisnikov avatar
By Valderama
Miško Ražnatović izjavio da Kokoškov neće biti selektor 99%.

--------------------------------------------------

Mislim da Kokoškov nije kandidat, 99% sam siguran i verujem da NBA liga ne dozvoljava da treneri, prvi ili pomoćni, odsustvuju iz tih razloga (FIBA prozori prim. aut.). Našu reprezentaciju u prozorima mora da vodi neko ko NE VODI tim u Evroligi ili NBA, pošto se ta takmičenja igraju za vreme FIBA prozora", kazao je Ražnatović tokom gostovanja na RTS i dodao:

"Manevarski prostor je sužen, neozbiljno je za bilo koju organizaciju da u februarskim prozorima vodi jedan trener, pa kvalifikacioni turnir i Olimpijske igre drugi, pa da se u novembru vrati onaj prvi...".

Grčka i Litvanija hoće kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre i to će biti jako teško za nas, čak i da se svi odazovu. Nema vremena za pripreme! Između završetka sezona i toga neće biti vremena. Selektor neće imati vremena da uigrava tim i pitanje je šta će se tu desiti...", kazao je Miodrag Ražnatović koji je pre toga dao i svoj sud o nastupu Srbije na Mundobasketu.

I bio prilično oštar.

"Rekao sam pre nekoliko meseci da je sve osim finala sa Amerikancima neuspeh i iskreno mi nije padalo napamet da ovako koncipirana ekipa može da ostane bez medalje. Bez obzira na tu slatku pobedu protiv Amerikanaca (za plasman od petog do osmog mesta, prim. aut.), ovo je jedan od naših najlošijih rezultata u poslednjih 10-15 godina", zaključio je poznati agent čija agencija zastupa veliki broj košarkaša u rosteru Srbije.

-----------------------------------------
By Mulder
Grčka i Litvanija će biti nosioci kao i mi u top 4 i ne možemo igrati protiv njih te kvalifikacije za OL.
Korisnikov avatar
By djokonda
Valderama napisao: Ned Sep 15, 2019 9:21 pm Miško Ražnatović izjavio da Kokoškov neće biti selektor 99%.

--------------------------------------------------

Mislim da Kokoškov nije kandidat, 99% sam siguran i verujem da NBA liga ne dozvoljava da treneri, prvi ili pomoćni, odsustvuju iz tih razloga (FIBA prozori prim. aut.). Našu reprezentaciju u prozorima mora da vodi neko ko NE VODI tim u Evroligi ili NBA, pošto se ta takmičenja igraju za vreme FIBA prozora", kazao je Ražnatović tokom gostovanja na RTS i dodao:

"Manevarski prostor je sužen, neozbiljno je za bilo koju organizaciju da u februarskim prozorima vodi jedan trener, pa kvalifikacioni turnir i Olimpijske igre drugi, pa da se u novembru vrati onaj prvi...".

Grčka i Litvanija hoće kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre i to će biti jako teško za nas, čak i da se svi odazovu. Nema vremena za pripreme! Između završetka sezona i toga neće biti vremena. Selektor neće imati vremena da uigrava tim i pitanje je šta će se tu desiti...", kazao je Miodrag Ražnatović koji je pre toga dao i svoj sud o nastupu Srbije na Mundobasketu.

I bio prilično oštar.

"Rekao sam pre nekoliko meseci da je sve osim finala sa Amerikancima neuspeh i iskreno mi nije padalo napamet da ovako koncipirana ekipa može da ostane bez medalje. Bez obzira na tu slatku pobedu protiv Amerikanaca (za plasman od petog do osmog mesta, prim. aut.), ovo je jedan od naših najlošijih rezultata u poslednjih 10-15 godina", zaključio je poznati agent čija agencija zastupa veliki broj košarkaša u rosteru Srbije.

-----------------------------------------
Ok, moj zaključak je da gura Milojevića ili nekoga iz njegove ergele...ovo za februarske prozore i kvalifikacioni turnir je po meni žešća glupost...ekipa koja će da igra februarske prozore i ekipa koja će da igra kval turnir veze nemaju jedna sa drugom tako da ne vidim u čemu je problem da budu različiti selektori.
Krajnji komentar je više nego jasnan pokazatelj njegovog odnosa (ili nedostatka istog) sa Đorđevićem.
Korisnikov avatar
By Duka85
Nakon 16 dana kosarke i svega sto smo ovde napisali ajde i jedan odjavni post.

Sagledavanja
Niski timovi su potentniji od visokih
Repr kosarka klizi ka situaciji gde kvalitet nije aksiom
Matorci peglaju, nema niti jedan mlad da je odskocio
Trener moze biti MVP, mada je to pravilno MVC
Jaz izmedju organizacija FIBA i ULEB je sve dublji

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31