Teme vezane uz sve reprezentacije
Korisnikov avatar
By Valderama
ma samo da su tu Teodosić i Nedović kao alternativa tandemu Jović - Bogdanović i ja bih već danas stavio solidne pare da uzimamo zlato. Ovako ostaje nada da će Micić- Gudurić napadački eksplodirati na samom SP.
Korisnikov avatar
By Lika
Opasno je ići sa samo 4 beka u rotaciji, ok 5 ako računamo i Gudurića.

Micić i Jović pokrivaju 1.
Bogdanović od 1 do 3.
Milosavljević i Gudurić 2 i 3.

Meni je to opasno kratka rotacija, pogotovo imajući na umu sklonost povredama i Vase i Jovića. Treba zvati trećeg pleja pod obavezno.
Korisnikov avatar
By MileBL
Zex podmuklo minira Saloa

Od ovih 13 zdravih, sve osim katovanja Raduljice je tesko objasnjivo i po mojim shvatanjima jedino ispravno.
Da objasnim zasto bih odstranio Radiljicu,
Jokic, o njemu ne treba puno trositi rjeci, glupost ga je gurati na cetri
Milutinov, igrac sa najboljim fizickim predispozicijama, moze odigrati kvalitetno u napadu i odbrani
Bobi ima veliku napadacku produktivnost i jako dobru kontrolu skoka
Mislim da je daleko pametnije voditi Simona i Bircu kao bekap igrace na tri i cetri nego pretrpavati igrace na centarskoj poziciji.
Korisnikov avatar
By djokonda
Mislim da je nerealno očekivati pozivanje trećeg pleja, prosto jer, sem Nedovića, koji objektivno sada nije opcija, nemamo igrača koji kvalitetom može da doprinese.
Ja Gagija isključivo vidim kao trojku, tako da nam je na 1 i 2 rotacija Micić, Jović, Bogdan i Gudurić...dakle 4 igrača.
Sa Miletom se u većem delu argumentacije u vezi sa Raduljicom slažem, ali ja bi ipak njega vodio pre Birčevića...Birča je toliko loš da ja ne mogu da vidim nijedan scenario gde njegovo igranje može da proizvede neku korist za nas...bukvalno imam utisak da bi igranje Bobija na četvorci donelo više koristi nego igranje Birče. Prosto bih vodio Raduljicu, kao mnogo boljeg igrača od Birčevića.
Olako se Sale odrekao Nedovića, Kalinića, pa i Jelovca.
Ako postoji šansa da se Teo oporavi 70-80% do 1/4 finala, ja bih njega vodio kao 12-og.
Dakle: Jović, Micić, Teo, Bogdan, Gudurić, Gagi, Lučić, Simonović, Bjelica, Jokić, Milutinov, Bobi...a ako Teo otpadne, išao bi Radulja.
Ono što me raduje iz viđenog sa Litvanijom je to što smo definitivno za ove Litvance suviše kvalitetni i da imam dovoljno napadačkih rešenja.
Ono što me brine je odbrana...imamo problem sa odbranom protiv realno limitiranih Litvanaca kada je u pitanju individualni kvalitet bekova...ako nam problem prave igrači poput Kalneitisa i Grigonisa, čemu da se nadamo protiv Španaca, Francuza, Grka...?
Korisnikov avatar
By djokonda
Zex88 napisao: Uto Avg 13, 2019 9:55 am I cetvrto,mislim da bi smo morali da prilagodimo nasu igru vise Jokicu.. Ne treba nakon skoka da on urucuje loptu pleju,nego kao u Denveru da pocne da vuce kontru..
Meni je smešno bilo kada sam video Gagija da poziva blok Jokića...zamisli da u Denveru Tori Kreg poziva blok Jokića. Gagi sa Jokićem može da igra samo give and go...nikako on da vrti pick.
Takođe i Bogdan...par puta je posle dodavanja Jokiću zaustavljao kretnju, a imao je prazan reket i Jokić je to video i očekivao tu kretnju.
Korisnikov avatar
By Zex88
Gudura je juče jednom lepo oslobodio i protrčao, Jokić ga je odmah spojio sa košem..
Nedović bi mi tu bio idealan partner..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Korisnikov avatar
By djokonda
Dobismo neplanirano pojačanje...Meli se Italijanima povredio i neće igrati SP...jedna ''ozbiljna'' reprezentacija na našem putu manje.
  • 1
  • 711
  • 712
  • 713
  • 714
  • 715
  • 737
Basketball 3x3

Novi sad pokorio rimini, osvojena titula, a u polu[…]

Svaštara

Dodao bih još Shane, 3.10 to Yuma (obje ver[…]

Reprezentacija Srbije