Reprezentacija Srbije

Teme vezane uz sve reprezentacije
Korisnikov avatar
MookieBlaylock
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Ned Dec 02, 2012 5:53 pm
    Windows XP Chrome
Status: OffLine

Re: Reprezentacija Srbije

Postod MookieBlaylock » Uto Jul 03, 2018 12:38 am

Sve ste manje-više u pravu što se mene tiče, samo moram da vas ispravim za broj gledalaca. Pun Spens dupke, samo je problem bio u katastrofalnoj organizaciji ulaska. Čekao sam 30 minuta da uđem unutra. Gomila ljudi je ušla pred kraj 1/4.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Ball don't lie.

Korisnikov avatar
djokonda
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 10:39 pm
    Windows 10 Chrome

Postod djokonda » Uto Jul 03, 2018 11:08 am

Zex88 napisao:Ako ne mozes vola da ubodes spolja,a imas odlicnog sutera na klupi,valjda je logicno sta je ciniti..A Sale ubaci petorku sa Penom na 1, a Vasom na 2.. Doslo mi da se samoupucam u tom trenutku..

EDIT: Bice zanimljivo kad Izrael gekne Svabe jer ovima ne treba nista..

Dobrić odličan šuter? Možda spot up šuter, ali takve šuteve mi protiv Nemaca nismo ni imali. I Avramović je dobar šuter, verovatno bolji od Dobrića...plus zna šta sa loptom, nije operisan od vođenja iste i što je bitno zna da pogodi iz driblinga. Šta će Dobrić da uradi? On zna da istrči kontru i da ćoškari...kontri nije bilo, da ostane sam na trojci teško jer mi nismo imali protok lopte jer smo teško pravili višak zbog nedostatka kvalitetnih spoljnih igrača (da smo imali to i Simonović bi šutnuo više od jedne trojke). Realno, izgubili smo zbog nekvalitetne spoljne linije...Micić je realno jedini igrač koji može da probije i to se videlo (otud i toliko usage...bez njega naše jedino napadačko rešenje je kruženje oko trojke i centaršut na Bobija što u egal završnicama nikada ne prolazi. Vasa je imao 10 od 21 asistencija...3/4 je spajao centre sa obučom, posebno Milutinova) i to nam je glavni hendikep bio...mi drugog beka nismo ni imali. Dobrić tu nikako ne bi bio rešenje...Avramović možda, mada sumnjam. Da smo imali bar Nedovića ili Gudurića (uostalom, šta je s njim? povreda?) bila bi druga priča.
Treba biti realan, igrali smo protiv kvalitetnijeg protivnika i izgubili zbog gluposti Jelovca i to mu dođe to. Veći deo utakmice smo dobro igrali...u 4/4 smo se defanzivno raspali što je i razumljivo jer Gagi, Vasa i Todorović nisu nivo koji može 30 minuta da napada ove Nemce i u istov vreme da vrše pritisak na loptu. Takođe, oslanjanje na igru pod košem ne donosi pobedu u egal utakmicama...ovakve mečeve rešavaju bekovi, a mi tu prosto nismo imali kvalitet.

Mnogo crveno belo razmišljaš...Milivojević kapiten fudbalske, Dobrić ''rešenje''...gimme a break

PASULJ PASULJ
Limitirani skakač s klupe
Pridružio se: Pon Jan 02, 2017 11:01 pm
    Windows 8.1 Mozilla

Postod PASULJ PASULJ » Uto Jul 03, 2018 11:35 am

Slažem se sa Mona Lizom.Spoljna linija je izgubila utakmicu.Pretpostavljam da je Nedović napravio sranje pa je izbačen iz reprezentacije a baš bi dobro došao protiv Nijemaca.Što se tiče Nedovića,čovjek jednostavno podivlja kada dođe u Srbiju.Bezbroj puta mu se to desilo.Trebalo bi da se ženi.Da bar Avramović nije povrijeđen mogao bi da odigra nešto i koliko toliko da odmori Micića.Inače Vasilije Mučeni je dobro odigrao ono što zna-razigravao je ali je problem što je on u ovoj reprezentaciji morao da igra i ono što ne zna jer nije bilo nikog na spoljnjim pozicijama.
Đorđević je pravio greške to stoji.Već sam napisao da on nikad nije bio najbolje rješenje za reprezentaciju u trenerskom smislu,Saša Obradović,Kokoškov ali niko se toliko ne daje reprezentaciji kao Đorđević.A to je isto tako veom bitno.
Bilo kako bilo,krajnje licemjerno će biti ako gospoda koja je došla da pruži podršku reprezentaciji ne bude u septembru dio ekipe.I oni i još neki.Grke treba dobiti po svaku cijenu i to u Grčkoj pošto će Izraelci vjerovatno dobiti nemotivisane Nijemce koji ćeigrati oslabljeni.

ikaluka
Pridružio se: Pet Mar 03, 2017 11:18 am
    Windows 8.1 Chrome

Postod ikaluka » Uto Jul 03, 2018 12:28 pm

Djordjevicu se bezbroj puta desava kako sa reprezentacijom tako jos vise u klupskoj kosarci da mu se ekipa raspadne na kraju u najbitnijim trenucima a on ostaje u nekoj cudnoj blokadi.Narocito je sinoc bio problematican/cudan/ izbor da onako puno vremena Vasa i Peno zajedno provode na terenu.
I cinimi se da ima istine u onome da za dosadasnje uspehe treba da zahvali Teu i Markovicu.

PASULJ PASULJ
Pridružio se: Pon Jan 02, 2017 11:01 pm
    Windows 8.1 Mozilla

Postod PASULJ PASULJ » Uto Jul 03, 2018 12:50 pm

Teške su to riječi...Još kada je izabran tvrdio sam da su Saša Obradović a pogotovo Kokoškov bolja rješenja u stručnom pogledu.Đorđević nikad neće imati onaj instinkt za treneraTo imaš ili nemaš.Međutim,šta bi bilo da je bilo? Da li bi Saša Obradović ili Kokoškov imali autoritet kakav je imao on za sve ove godine koje vodi reprezentaciju?Da li bi se Raduljica vratio pošto nije igrao kod Ivkovića?Da li bi svi oni koji su igrali pristali na to da je na čelu bio Saša/Igor a ne Sale?Da li bi se Milutinov vratio i još rekao da na njega reprezentacija može računati?Da li bi Ristić rekao da dolazi na ljeto jer je dao riječ Saletu?Da li bi Saša Stefanović došao iz Amerike da igra za U 20 i da li bi uopšte iko i išao njemu na noge da nije Saleta.To što je Stefanović napustio pripreme U 20 su razlog porodične stvari ali je bitno da je tu. Đorđević ima autoritet,ugled,zna da motiviše igrače,zna da se postavi možda nekad i jače nego što bi trebalo.Ima on i znanja.Ne previše ali ga ima.Možda bi bilo idealno kada bi mu kao pomoćnika dali nekog starijeg iskusnijeg trenera,Mutu ne računam on nema iskustvo, koji bi mu dao par sugestija na kraju utakmice kad se lomi.

Korisnikov avatar
Poska
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Uto Jul 22, 2014 6:19 pm
    Windows 10 Chrome
Zodiac: Taurus

Postod Poska » Uto Jul 03, 2018 6:20 pm

Што ови из Нба не би играли у септембру или ови из Ел?
Све ове године,
С тобом увек било где,
Ми смо црно бела деца,
Која броје успехе.
И још добро памтим све,
Памтим и све поразе,
Успомена кад се сетим,
Још кроз тело пролазе!

Korisnikov avatar
djordjino94
Pridružio se: Sre Dec 05, 2012 5:29 pm
    Windows 10 Chrome
Zodiac: Leo

Postod djordjino94 » Uto Jul 03, 2018 7:27 pm

Heisenberg napisao:Uvek smo mi igrali sranje kvalifikacije, secam se 2012 jedva smo zivu glavu izvukli iako je npr Teo igrao cele kvalifikacije, tada smo tipa gubili od Estonije ili tako nesto, dva puta od Crnogoraca itd...
Realno od celog ovog rostera Bobi i Milutinov su nivo prvog tima ovo ostalo..., jbt ne mogu vise da gledam Micica kao prvog pleja sjebace mi uzitak gledanja reprezentacije, dovoljno sam se mucio gledajuci ga na EP ovo je previse. Uopste se ne nerviram, nek se ne plasiramo bole me patka a FIba i Uleb mogu da popuse jedni drugima, nek im igra Senegal umesto svetskog, evropskog i olimpijskog vicesampiona tako se radi na unapredjenju i popularnosti sporta. Ko im jebe mater svima, necu odgledati vise nijednu utakmicu jer ovo je mucenje. Ovo nije moja reprezentacija, svaka cast Jelovcu, Penu, Djokovicu i ostalima ali oni nisu reprezentativci, ovo je srozavanje ugleda reprezentativne kosarke i ja kao navijac vise necu da ucestvujem u tome.

Lepo receno...

malinaro
Pridružio se: Pon Avg 24, 2015 9:40 am
    Windows 7 Chrome

Postod malinaro » Uto Jul 03, 2018 8:04 pm

Tipična srpska navijačka priča. Desi se kiks,napadi na igrače,selektora,dizanje ruke od reprezentacije. Svakom se desi poraz,a ovaj je plod okolnosti koji se desi jednom u hiljadu.
Hvala ovim momcima što su se odazvali i borili do zadnjeg,iako velika većina njih neće otići na SP,na koji ćemo se bez problema plasirati. Oni su odigrali kako mogu i problem nisu oni,već naša očekivanja da oni uvek budu bolji od sebe i nas,nezahvalnih. Niko od njih ne zaslužuje pljuvanje,dok se se bore,jer je sigruno njima više stalo od nas.
Ako ništa,dobro je što će ova situacija trgnuti i naše vedete i NBA igrače da se konačno odazovu. To što je bio Jokić na utakmici,znači više od dobrog rezultata,jer pokazuje da nije digao ruke od reprezentacije, Ovacije koje je dobio,samo če ga ograbriti u tome. I posle svega ja očekujem konačno našu prvu postavu na kvalifikacijama u septembru, sa svim vedetama.

Korisnikov avatar
Zex88
Administrator
Administrator
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 4:17 pm
    Windows XP Chrome
Zodiac: Sagittarius

Postod Zex88 » Uto Jul 03, 2018 8:14 pm

djokonda napisao:
Zex88 napisao:Ako ne mozes vola da ubodes spolja,a imas odlicnog sutera na klupi,valjda je logicno sta je ciniti..A Sale ubaci petorku sa Penom na 1, a Vasom na 2.. Doslo mi da se samoupucam u tom trenutku..

EDIT: Bice zanimljivo kad Izrael gekne Svabe jer ovima ne treba nista..

Dobrić odličan šuter? Možda spot up šuter, ali takve šuteve mi protiv Nemaca nismo ni imali. I Avramović je dobar šuter, verovatno bolji od Dobrića...plus zna šta sa loptom, nije operisan od vođenja iste i što je bitno zna da pogodi iz driblinga. Šta će Dobrić da uradi? On zna da istrči kontru i da ćoškari...kontri nije bilo, da ostane sam na trojci teško jer mi nismo imali protok lopte jer smo teško pravili višak zbog nedostatka kvalitetnih spoljnih igrača (da smo imali to i Simonović bi šutnuo više od jedne trojke). Realno, izgubili smo zbog nekvalitetne spoljne linije...Micić je realno jedini igrač koji može da probije i to se videlo (otud i toliko usage...bez njega naše jedino napadačko rešenje je kruženje oko trojke i centaršut na Bobija što u egal završnicama nikada ne prolazi. Vasa je imao 10 od 21 asistencija...3/4 je spajao centre sa obučom, posebno Milutinova) i to nam je glavni hendikep bio...mi drugog beka nismo ni imali. Dobrić tu nikako ne bi bio rešenje...Avramović možda, mada sumnjam. Da smo imali bar Nedovića ili Gudurića (uostalom, šta je s njim? povreda?) bila bi druga priča.
Treba biti realan, igrali smo protiv kvalitetnijeg protivnika i izgubili zbog gluposti Jelovca i to mu dođe to. Veći deo utakmice smo dobro igrali...u 4/4 smo se defanzivno raspali što je i razumljivo jer Gagi, Vasa i Todorović nisu nivo koji može 30 minuta da napada ove Nemce i u istov vreme da vrše pritisak na loptu. Takođe, oslanjanje na igru pod košem ne donosi pobedu u egal utakmicama...ovakve mečeve rešavaju bekovi, a mi tu prosto nismo imali kvalitet.

Mnogo crveno belo razmišljaš...Milivojević kapiten fudbalske, Dobrić ''rešenje''...gimme a break

Zna da istrci kontru i coskari.. :D Znaci one sve kretnje kroz blokove sam sanjao.. :violin:
Pod jedan imao si brdo kontri koje su lose zavrsene..
Pod dva, imao si pregrst suteva otvorenih jer su pomagali sa svih osim sa Simonovica(plus se on uopste nije kretao u napadu)..Bobija i Milutinova su i utrajali nekad, a Sruder je tako ladio u odbrani,da je bilo smesno..A kod vecine Vasinih cigli je bio potpuno sam u hali..
Da Dobric je resenje,jer ti igraci koji su dobili svu minutazu, nisu igrali ni pristojan mec.. Medjutim kapiram te,nema veze sto oni igraju smece,necemo da ubacimo drugog,necemo ni da probamo,sigurno ne valja..

Sto se tice Luke Milivojevica i kapitenske trake..Tu se pokazalo ko razmislja u navijackim bojama.. Zasto neko ko je ozbiljan igrac,postao u Engleskoj kapiten posle samo godinu dana, da ne bude kapiten nase reprezentacije kad se zasluzniji povuku? Uostalom,poslusaj sta je Mitrovic(nas najbolji igrac na SP i teski je Partizanovac) pricao o Luki i koliko ga ceni i koliko je tesko da stranac dobije traku u Premijer ligi..
JAKA BLAŽIĆ!!! TADIJA KAPITEN!!! VUCINA!!! IGOR RAKOCEVIC#8!!!

DEJAN STANKOVIĆ!!! VIDIĆ KAPITEN!!! DEJAN SAVIĆ!!! MIKI©!!! DARKO LAZOVIC!!!

LAZINJO!!! TEO4!!!

VETAR U LEDJA DA TI DAJE,KADA VETRA NESTANE!!!

Korisnikov avatar
djokonda
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 10:39 pm
    Windows 10 Chrome

Postod djokonda » Sre Jul 04, 2018 12:24 pm

@zexx

Ma Dobrić je bukvalno nezaustavljiv sa svojim kretnjama kroz blokove...celu Evropu je uništio tim svojim kretnjama...Ognjen je klasičan 3 & D, s tim da mu je D još uvek upitan. Sve u svemu mislim da si ga sanjao takvog kakvog ga zamišljaš...ili ga gledao takvog u KLS što složićeš se nije reper. Plus, igrači kojima je on potencijalna alternativa, a to su Todorović, Milosavljević i Peno, kada igra dvojku, su veći deo utakmice igrali dobru odbranu na Šrederu...vodili smo i nije bilo potrebe za očajničkim merama. Raspad je došao u četvrtoj i to u poslednjih 5 minuta i ja ne vidim da je to bio trenutak da uvodi Dobrića prvi put u igru (ako se ne varam Sale je nešto slično uradio sa Gudurićem na EP protiv ne sećam se koga pa bio žestoko isprozivan).
U svakom slučaju, kao što Simonovića nisu puštali, ne bi ni njega, a uigravati neke specijale za njega...to se radi za šutere kao što su Bogdanović ili Kerol, a ne Dobrić.

Što se tiče Luke, ja njemu ne osporavam kvalitete, ni liderske ni igračke, ali dok je Matić u reprezentaciji ja ne vidim da Luka ima zagarantovano mesto u prvih 11, a kapiten treba da bude igrač koji igra svaku utakmicu bez obzira ko je protivnik.

Nego...stvarno ti je Mitrović bio naš najbolji igrač na SP? 1 gol u 270 minuta, skoro nijedan dobijen vazdušni duel (u smislu da smo posle njega mi došli u posed lopte), uz verovatno rekordan broj istih, kao i ispod 50% uspešnih dodavanja, što je za posledicu imali dobar broj usranih napada koji su obećavali? Ne vidim da je bio bolji od npr. Tadića ili Kolarova (kojeg sam ovde nepravedno optužio za gol protiv Brazila). Izvinjavam se off topic.

Povratak na “Reprezentacije”