Ostale reprezentacije

Teme vezane uz sve reprezentacije
Korisnikov avatar
The Answer
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Sub Dec 14, 2013 3:32 pm
    Windows XP Chrome
Zodiac: Sagittarius
Status: OffLine

Re: Ostale reprezentacije

Postod The Answer » Sre Jul 10, 2019 11:41 am

Ona dva finala sa Amerima u Pekingu i Londonu meni daju taj neki plus da ih stavim na drugo mesto. Da proširim, ta finala i finala koje smo mi odigrali u Madridu i Riju su nebo i zemlja, oni su igrali sa verovatno drugim najjačim drim timom ikad, u najgorem slučaju trećim ('94?), a ovi su se sa nama igrali.

Imaju tri evropska i jedno svetsko i još nekoliko tih medalja koje nisu zlato. Igru ne možemo da poredimo naravno pa nam ostaje da nabrajamo ovako.

Meni ono 95-02 jeste nešto najbolje ikad ali nekako ih nikad nisam smatrao jednom "generacijom", dobar deo iz Atine ubrajam u onu najbolju generaciju ikad sa ostatkom SFRJ. Iako jesu igrali zajedno kasnije Divca i npr Jarića i Gurovića ne vidim isto ili Đorđevića i Daniloviča sa Peđom. Samo neko subjektivno mišljenje.

Poslato sa NEM-L21 pomoću Tapatoka
"Let's go shock the world!

Korisnikov avatar
Valderama
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pet Jan 02, 2015 4:28 pm
    Windows 7 Firefox

Postod Valderama » Sre Jul 10, 2019 11:44 am

Duka85 napisao:Pa slicno je i sa Spanijom. Gasol i Navaro su tu ostali se menjaju.
Njih dvojica su po meni napravili ovu spansku seriju medalja.

ŠBBKBB:
Ko bi dobio tekmu u finalu mi ili oni?
Razmisli o bilo kojem od ova 3 nasa tima

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

uzmi na primer okosnicu reprezentacije koja nam je početkom jula 1995. donela titulu prvaka Evrope, i uporedi je sa okosnicom tima koji je 2002. osvojio titulu svetskog prvaka, šta veže ta dva tima?
Pevali su '89 "Nije Karađorđe, ne može da dođe, pa je Slobu poslao narodu", da bi ga brzo odbacili jer su shvatili "ne bi znali šta je bilo juče, da te nije Draškoviću Vuče",pa su tražili od Koštunice da ih "spase iz ludnice"

Korisnikov avatar
Duka85
6. igrač ABA ligaša
6. igrač ABA ligaša
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 12:45 am
    Windows XP Chrome
Status: OnLine

Postod Duka85 » Sre Jul 10, 2019 11:49 am

Ta finala su dobar dokaz, prenebregnuo sam cinjenicu da su se u oba jako dobro drzali tu negde do 10 razlike.
Nisam razmatrao poraze kao cinjenice koje odlucuju

Edit: U pravu si Ramo. Bodi, Tomasevic, Kotur i Divac su u oba tima ;)

Korisnikov avatar
The Answer
NBA All-Star
NBA All-Star
    Windows XP Chrome

Re: RE: Re: Ostale reprezentacije

Postod The Answer » Sre Jul 10, 2019 11:52 am

Duka85 napisao:Nisam razmatrao otpor Amerima na OI kao cinjenice koje odlucuju

Evo, popravio sam.

Korisnikov avatar
Valderama
NBA All-Star
NBA All-Star
    Windows 7 Firefox

Postod Valderama » Sre Jul 10, 2019 11:54 am

meni su to dve generacije
Pevali su '89 "Nije Karađorđe, ne može da dođe, pa je Slobu poslao narodu", da bi ga brzo odbacili jer su shvatili "ne bi znali šta je bilo juče, da te nije Draškoviću Vuče",pa su tražili od Koštunice da ih "spase iz ludnice"

Korisnikov avatar
Valderama
NBA All-Star
NBA All-Star
    Windows 7 Firefox

Postod Valderama » Sre Jul 10, 2019 11:59 am

svi naši igrači - nosioci, akteri EP '95, su oformljeni u staroj jugoslovenskoj ligi (Đorđević, Danilović, Paspalj, Savić, Divac)

svi naši igrači - nosioci (osim Divca), akteri SP '02, su oformljeni van seniorske košarkaške lige stare Jugoslavije (Jarić, Bodiroga, Vujanić, Gurović, Tomašević, Koturović, Stojaković, Drobnjak)

Korisnikov avatar
Duka85
6. igrač ABA ligaša
6. igrač ABA ligaša
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 12:45 am
    Windows XP Chrome
Status: OnLine

Postod Duka85 » Sre Jul 10, 2019 12:10 pm

Nije mi zelja bila da polemisemo oko toga. Saglasan sam da je u periodu 98-01 izvrsena smena generacija.

Lepa diskusija koja nas vraca u mladost i bezbrizna vremena.

Answer,
Nije bilo ni gram sarkazma u mom odgovoru. Zaista nisam razmatrao nacin na koji si izgubio kao dokaz da si bolji od nekoga.
Ima jos jedna cinjenica zbog koje, vrv neobjektivno, umanjujem vrednost spanske ekipe, njihov uspon je pratio nas pad pa je animozitet prema njihovim uspesima rastao. Istovremeno par igraca je svojim flop sranjima dodatno nerviralo, uz cinjenicu da su imali i zelju i potrebu da namestaju kad da izgube kao i da se izivljavaju na +20 i qrce na max.

Korisnikov avatar
Valderama
NBA All-Star
NBA All-Star
    Windows 7 Firefox

Postod Valderama » Sre Jul 10, 2019 12:13 pm

Duka85 napisao:Nije mi zelja bila da polemisemo oko toga. Saglasan sam da je u periodu 98-01 izvrsena smena generacija.

Lepa diskusija koja nas vraca u mladost i bezbrizna vremena.

ma nije ovo polemika kavgadžijskog karaktera, samo ćaskamo sa osećajem privilegije šo smo bili u prilici da ispratimo taj neponovljivi period 1995 - 2002 :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
The Answer
NBA All-Star
NBA All-Star
    Windows XP Chrome

Postod The Answer » Sre Jul 10, 2019 12:18 pm

Ja na njih samo igrački gledam kao na druge najbolje, kao ljude, flopere, ciganisanje, nameštanje, klošarisanje i sve ostalo što činjenično ide uz njih... pri dnu su.

Korisnikov avatar
Valderama
NBA All-Star
NBA All-Star
    Windows 7 Firefox

Postod Valderama » Sre Jul 10, 2019 12:19 pm

meč koji u meni izaziva najbolnija košarkaška osećanja do dana današnjeg je polufinale sa Italijanima 1999. u Francuskoj. Da smo tada uzeli titulu povezali bi 4 uzastopna evropska prvenstva :shock: :drool:

Povratak na “Reprezentacije”