Teme vezane uz sve reprezentacije
Korisnikov avatar
By Peja

Evo po koja vest i za ovu temu:

Belineli jedva čeka SP i najavljuje da će Italijani doći u jakom sastavu.

Gober najavljuje da će Francuska napasti zlato na SP.

Davis najavljuje da će igrati za USA.

Korisnikov avatar
By Valderama

Kad smo bili ubedljivo najjači od Italijana smo pretrpeli poraze i na EP 1997, i na SP 1998, i na EP 1999. Kasnije smo ih redovno tamburali.

Korisnikov avatar
By alonzo86
Valderama napisao:

Kad smo bili ubedljivo najjači od Italijana smo pretrpeli poraze i na EP 1997, i na SP 1998, i na EP 1999. Kasnije smo ih redovno tamburali.

Italija tih godina je bila predvodjena jakim dvojcom, Gregorom Fuckom i Karltonom Majersom, na klupi je cini mi se bio Mesina, i 97 i 98 smo osvojili Evropsko i Svetsko prvenstvo. 99. nas jesu tukli u polu-finalu i posle su osvojili, srecom, ne secam se te utakmice, taman je proslo bombardovanje pa nisam mario da vise sedim kuci... Ali 97 i 98 smo osvajali, ne secam se za grupe, ali znam da smo u jedno od ta dva finala tukli Italijane, dakle kad je najbitnije... Poenta price je, da je ta reprezentacija bila jako dobra, jako se dobro secam Fucke i Majersa, ali su nas u jedinoj za nas bitnoj utakmici do sada tukli u tom polu-finalu 99...

Korisnikov avatar
By Valderama
alonzo86 napisao:
Valderama napisao:

Italija tih godina je bila predvodjena jakim dvojcom, Gregorom Fuckom i Karltonom Majersom, na klupi je cini mi se bio Mesina, i 97 i 98 smo osvojili Evropsko i Svetsko prvenstvo. 99. nas jesu tukli u polu-finalu i posle su osvojili, srecom, ne secam se te utakmice, taman je proslo bombardovanje pa nisam mario da vise sedim kuci... Ali 97 i 98 smo osvajali, ne secam se za grupe, ali znam da smo u jedno od ta dva finala tukli Italijane, dakle kad je najbitnije... Poenta price je, da je ta reprezentacija bila jako dobra, jako se dobro secam Fucke i Majersa, ali su nas u jedinoj za nas bitnoj utakmici do sada tukli u tom polu-finalu 99...

Na EP 1997 u Barseloni i SP 1998 u Atini smo izgubili od Italijana u grupama, kasnije smo osvojili oba turnira, s tim što smo u finalu na EP 1997 tukli baš Italijane (Jugoslavija - Italija 61:49).

EP 1997 Jugoslavija - Italija 69:74 (Djordjevic 29, Danilovic 13, Tomasevic 7, Bodiroga 6, Rebraca 5, Beric 5, Obradovic 2, Savic 2)

SP 1998 Jugoslavija - Italija 60:61 ( Bonora 6, Basile 2, De Pol 2, Fucka 16, Pozzeco, Galanda 9, Myers 12, Meneghin 5, Abbio, Chiacig 3, Damiao - Bodiroga 10, Scepanovic 5, Obradovic 12, Lukovski 3, Beric 6, Djordjevic 1, Rebraca 16, Bulatovic, Tomasevic 7, Topic) Topić je šutirao sa vrha kapice u poslednjoj sekudi za pobedu i promašio.

EP 1999 Jugoslavija - Italija 62:71 ( Fucka 17, Meneghin 16, Myers 11, Depol 2, Chiacig; Galanda 12, Abbio 6, Marconato 5, Depol 2, Bonora - Bodiroga 17, Danilovic 14, Divac 8, Loncar 5, Tomasevic 4; Scepanovic 12, Topic 2, Lukovski, Tarlac) Poraz u polufinalu, najbolnija tačka tokom naše superdominacije planetom 1995-2002

Korisnikov avatar
By Valderama

Mene su Italijani tih godina baš istraumirali. Kad su ih Hrvati senzacionalno eliminisali u četvrtfinalu EP u Turskoj 2001. godine, kleknuo sam i počeo da ljubim parket misleći "e sad nam se niko ne može isprečiti na putu do titule!"

Korisnikov avatar
By Valderama

Ben Simons će igrati za Australiju

Riki Rubio se prenemaže.

"Želeo bih da igram za Španiju, ali mi takođe treba 'OK' od tima. Kada ekipa odluči onda je na meni da donesem konačnu odluku, a činjenica je da ne želite da krenete loše sa novim klubom", rekao je Rubio, a prenosi FIBA.

Španac će ovog leta biti slobodan košarkaš i očekuje se da napusti Jutu i potpiše ugovor sa drugom franšizom.

------------------------------------------
  • 1
  • 296
  • 297
  • 298
  • 299
  • 300
  • 324
KK Partizan 2019/2020

Koliko sam video,dosta je bilo na gornjem delu, ip[…]

ABA fantasy

Kad sam se upoznao sa sistemom Blno (basketball le[…]