Ostale reprezentacije

Teme vezane uz sve reprezentacije
Korisnikov avatar
Valderama
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pet Jan 02, 2015 4:28 pm
    Windows 7 Firefox
Status: OffLine

Re: Ostale reprezentacije

Postod Valderama » Sre Apr 10, 2019 10:57 pm

hvala na informaciji :!:
Manojlović - Gajić, Milenković, Jovanović, Bogosavac - Pantić , Lukić - Radonjić, Grujić, Živković - Jović

Korisnikov avatar
Peja
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 10:46 pm
    Windows 10 Chrome

Postod Peja » Sub Apr 13, 2019 10:52 pm

Evo po koja vest i za ovu temu:

Belineli jedva čeka SP i najavljuje da će Italijani doći u jakom sastavu.

Gober najavljuje da će Francuska napasti zlato na SP.

Davis najavljuje da će igrati za USA.
AJMO BRACO UZET AMERE

Korisnikov avatar
Valderama
NBA All-Star
NBA All-Star
    Windows 7 Firefox

Postod Valderama » Sub Apr 13, 2019 11:27 pm

Kad smo bili ubedljivo najjači od Italijana smo pretrpeli poraze i na EP 1997, i na SP 1998, i na EP 1999. Kasnije smo ih redovno tamburali.
Manojlović - Gajić, Milenković, Jovanović, Bogosavac - Pantić , Lukić - Radonjić, Grujić, Živković - Jović

Korisnikov avatar
alonzo86
Limitirani skakač s klupe
Limitirani skakač s klupe
Pridružio se: Sub Dec 01, 2012 6:11 pm
    Windows 7 Chrome

Postod alonzo86 » Uto Apr 16, 2019 1:46 am

Valderama napisao:Kad smo bili ubedljivo najjači od Italijana smo pretrpeli poraze i na EP 1997, i na SP 1998, i na EP 1999. Kasnije smo ih redovno tamburali.

Italija tih godina je bila predvodjena jakim dvojcom, Gregorom Fuckom i Karltonom Majersom, na klupi je cini mi se bio Mesina, i 97 i 98 smo osvojili Evropsko i Svetsko prvenstvo. 99. nas jesu tukli u polu-finalu i posle su osvojili, srecom, ne secam se te utakmice, taman je proslo bombardovanje pa nisam mario da vise sedim kuci... Ali 97 i 98 smo osvajali, ne secam se za grupe, ali znam da smo u jedno od ta dva finala tukli Italijane, dakle kad je najbitnije... Poenta price je, da je ta reprezentacija bila jako dobra, jako se dobro secam Fucke i Majersa, ali su nas u jedinoj za nas bitnoj utakmici do sada tukli u tom polu-finalu 99...

Korisnikov avatar
Valderama
NBA All-Star
NBA All-Star
    Windows 7 Firefox

Postod Valderama » Uto Apr 16, 2019 9:46 am

alonzo86 napisao:
Valderama napisao:Kad smo bili ubedljivo najjači od Italijana smo pretrpeli poraze i na EP 1997, i na SP 1998, i na EP 1999. Kasnije smo ih redovno tamburali.

Italija tih godina je bila predvodjena jakim dvojcom, Gregorom Fuckom i Karltonom Majersom, na klupi je cini mi se bio Mesina, i 97 i 98 smo osvojili Evropsko i Svetsko prvenstvo. 99. nas jesu tukli u polu-finalu i posle su osvojili, srecom, ne secam se te utakmice, taman je proslo bombardovanje pa nisam mario da vise sedim kuci... Ali 97 i 98 smo osvajali, ne secam se za grupe, ali znam da smo u jedno od ta dva finala tukli Italijane, dakle kad je najbitnije... Poenta price je, da je ta reprezentacija bila jako dobra, jako se dobro secam Fucke i Majersa, ali su nas u jedinoj za nas bitnoj utakmici do sada tukli u tom polu-finalu 99...

Na EP 1997 u Barseloni i SP 1998 u Atini smo izgubili od Italijana u grupama, kasnije smo osvojili oba turnira, s tim što smo u finalu na EP 1997 tukli baš Italijane (Jugoslavija - Italija 61:49).

EP 1997 Jugoslavija - Italija 69:74 (Djordjevic 29, Danilovic 13, Tomasevic 7, Bodiroga 6, Rebraca 5, Beric 5, Obradovic 2, Savic 2)

SP 1998 Jugoslavija - Italija 60:61 ( Bonora 6, Basile 2, De Pol 2, Fucka 16, Pozzeco, Galanda 9, Myers 12, Meneghin 5, Abbio, Chiacig 3, Damiao - Bodiroga 10, Scepanovic 5, Obradovic 12, Lukovski 3, Beric 6, Djordjevic 1, Rebraca 16, Bulatovic, Tomasevic 7, Topic) Topić je šutirao sa vrha kapice u poslednjoj sekudi za pobedu i promašio.

EP 1999 Jugoslavija - Italija 62:71 ( Fucka 17, Meneghin 16, Myers 11, Depol 2, Chiacig; Galanda 12, Abbio 6, Marconato 5, Depol 2, Bonora - Bodiroga 17, Danilovic 14, Divac 8, Loncar 5, Tomasevic 4; Scepanovic 12, Topic 2, Lukovski, Tarlac) Poraz u polufinalu, najbolnija tačka tokom naše superdominacije planetom 1995-2002

Korisnikov avatar
Gaja
Global moderator
Global moderator
Pridružio se: Sre Dec 05, 2012 10:43 pm
    Macintosh Chrome
Zodiac: Pisces

Postod Gaja » Uto Apr 16, 2019 4:33 pm

Ja se secam bas te 98 ili 99, bilo je gusto sa njima i znam da sam navijao da fauliraju Fucku jer je bas lose sutirao bacanja, bar tu tekmu.

Korisnikov avatar
Valderama
NBA All-Star
NBA All-Star
    Windows 7 Firefox

Postod Valderama » Uto Apr 16, 2019 6:39 pm

Mene su Italijani tih godina baš istraumirali. Kad su ih Hrvati senzacionalno eliminisali u četvrtfinalu EP u Turskoj 2001. godine, kleknuo sam i počeo da ljubim parket misleći "e sad nam se niko ne može isprečiti na putu do titule!"

Korisnikov avatar
Valderama
NBA All-Star
NBA All-Star
    Windows 7 Firefox

Postod Valderama » Sre Maj 15, 2019 2:55 pm

Ben Simons će igrati za Australiju

Riki Rubio se prenemaže.
-------------------------------------------

"Želeo bih da igram za Španiju, ali mi takođe treba 'OK' od tima. Kada ekipa odluči onda je na meni da donesem konačnu odluku, a činjenica je da ne želite da krenete loše sa novim klubom", rekao je Rubio, a prenosi FIBA.

Španac će ovog leta biti slobodan košarkaš i očekuje se da napusti Jutu i potpiše ugovor sa drugom franšizom.

------------------------------------------

Korisnikov avatar
Valderama
NBA All-Star
NBA All-Star
    Windows 7 Firefox

Postod Valderama » Čet Maj 23, 2019 3:19 pm

Slika

Korisnikov avatar
Gaja
Global moderator
Global moderator
Pridružio se: Sre Dec 05, 2012 10:43 pm
    Macintosh Chrome
Zodiac: Pisces

Postod Gaja » Čet Maj 23, 2019 3:56 pm

Kul, kul. Mozda bude jedno od jacih SP.

Povratak na “Reprezentacije”