Danas na startu turnira u Ceskoj nase kosarkasice su izgubile od Kanade sa 73:54.

SRBIJA: Radočaj 6, Mandić, M. Dabović 4, A. Dabović 6, Butulija 3, Jovanović 4, Škorić 3, Marković, Rad 11, Krnjić 8, Ajduković 7, Vučurović 2.
KANADA: Langluis 2, Mers 12, Tornburn, Ajim 18, Filds 8, Flas, Marfi 7, Tatam 8, F. Mišel 5, K. Mišel 9, Hanblin 4.
Kosarkasice Srbije razbile Egipat 132-65 (34:19 32:12 33:24 33:10). Utakmica je odigrana u sklopu priprema za Svetsko prvenstvo pred oko 200 gledalaca u Rumi.

SRBIJA: Radočaj 5, Čađo 15, Krnjić 3, Jovanović, Milovanović 5, Butulija 21, Ajduković 4, Vučurović 2, M. Dabović 10, Rad 13, Marković 5, Mandić 6, Orozović 7, Škorić 2, A. Dabović 29, Baltić 5,
Seniorska reprezentacija Srbije na startu turnira u francuskom Bulazaku savladala je selekciju Japana. Izabranice selektorke Marine Maljković u punoj meri revanširale su se azijskoj selekciji za prošlonedeljni poraz na turniru u Mursiji (64:85). Naše najbolje košarkašice odigrale su puno bolje, pogotovo u fazi odbrane, sve vreme bile u vođstvu i sasvim zasluženo stigle do uverljivog trijumfa: Srbija - Japan 72:58 (14:8, 19:14, 24:21, 15:15).

Srpske košarkašice počele su veoma motivisano i snažno i već na samom startu meča povele sa 8:2. Imao je naš tim potpunu kontrolu, a trojkom Tamare Radočaj na isteku 20. minuta stigao do rekordnog vođstva u prvom poluvremenu – 33:22.

U istom ritmu nastavile su košarkašice Srbije i u nastavku susreta. Šut iza linije 6,75 bio je najjače oružje našeg tim, a ton igri davala je razigrana Nevena Jovanović. Japanski tim je početkom finalne deonice serijom 5:0 uspeo posle dužeg vremena dođe do jednocifrenog zaostatka, ali je ubrzo usledila nova trojka Ane Dabović posle čega je pitanje pobednika duela u Bulazaku bilo rešeno.

SRBIJA: Radočaj 5, Čađo 7, Jovanović 22, Milovanović 11, Butulija, Ajduković 6, Vučurović, Rad 3, Mandić, Orozović, Krnjić 3, A. Dabović 15. Nisu igrale: M. Dabović i Marković.
JAPAN: Oba, Takada 8, Mamija 8, Jamamoto, Mijamoto, Kudeken, Tokašiki 16, Kurihara 18, Nagaoka 2, Oga 2, Mijazava 4, Ao.
Znaći Mica Dabović i dalje igra za reprezentaciju...imao sam prilke prošle sezone gledati je u dresu Novog Zagreba u Euroleague...vidi se iz aviona da ima znanje,ali i da je svoje najbolje utakmice sasvim sigurno odigrala (što je s obzirom na godine normalno)....ali i da fotoshop čini čuda :D ...Mico ako ovo čitaš nemoj se ljutiti,upoznali smo se ono jednom u dvorani još dok mi je supruga bila pomočni trener...gledajući te na netu očekivao sam da ćeš me već na prvi pogled oboriti s nogu...ali nisi (zato me skoro oborila piva).Iako mi kriteriji i nisu neki :D ....Za razliku od Antonije Mišure,koja je sasvim sigurno najzgodnija košarkašica pa vjerovatno i sportašica koju sam ikad vidio.No nema veze,bitno da si se namirila kod gazda Vlade Ivankovića.Barem se tako priča....da si jedina od 60 igračica koje su klubom prodefilirale zadnje 4 sezone (svake sezone 15 novih zbog čega danas kluba takoreći ni nema) koja je dobila sve (ili ajde da ne pretjerujemo većinu) dogovorenog pri dolasku.Ajde baš mi drago :clap:
Faul u napadu napisao:Znaći Mica Dabović i dalje igra za reprezentaciju...imao sam prilke prošle sezone gledati je u dresu Novog Zagreba u Euroleague...vidi se iz aviona da ima znanje,ali i da je svoje najbolje utakmice sasvim sigurno odigrala (što je s obzirom na godine normalno)....ali i da fotoshop čini čuda :D ...Mico ako ovo čitaš nemoj se ljutiti,upoznali smo se ono jednom u dvorani još dok mi je supruga bila pomočni trener...gledajući te na netu očekivao sam da ćeš me već na prvi pogled oboriti s nogu...ali nisi (zato me skoro oborila piva).Iako mi kriteriji i nisu neki :D ....Za razliku od Antonije Mišure,koja je sasvim sigurno najzgodnija košarkašica pa vjerovatno i sportašica koju sam ikad vidio.No nema veze,bitno da si se namirila kod gazda Vlade Ivankovića.Barem se tako priča....da si jedina od 60 igračica koje su klubom prodefilirale zadnje 4 sezone (svake sezone 15 novih zbog čega danas kluba takoreći ni nema) koja je dobila sve (ili ajde da ne pretjerujemo većinu) dogovorenog pri dolasku.Ajde baš mi drago :clap:
A sta kazes na trojku Micice Dabovic preko Misure kojom je Lion usao u Evrokup ? :dance: I naravno ta trojka je bila sekund pred kraj meca. :D
MILOS OBILIC napisao: A sta kazes na trojku Micice Dabovic preko Misure kojom je Lion usao u Evrokup ? :dance: I naravno ta trojka je bila sekund pred kraj meca. :D
Ne kažem ništa.Jer iskreno nemam pojma da je tako bilo :D ...hvala Bogu pa nisam tolko zaglibio sa ženskom košarkom da pratim još i francuske i ostale europske lige...previše je i ovo što imam u malom prstu hrvatsku reprezentativnu (svih uzrasta!)i A1 ligu....doduše to i nije teško s obzirom na broj klubova i seniorki kojih je najmanje u toj kakti seniorskoj ligi.

Ma Mica je odlična,moguće još uvijek igrački bolja od Lepe Miške (Mišure),al Antonija je najljepše žensko čeljade koje sam vidio.....Da sam još uvijek predsjednik ženskog kluba dovodio bi u klub samo lijepe cure.Kvaliteta bi mi bila sporedna :D ...možda bi se tako moglo privući i više od samih oditelja u dvorane kad igraju ženske.....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16

Ok. Sto se tiče novih promjena u KSS. Rakocevic j[…]

Reprezentacija Srbije

Još jedan fan fekt- Ameri nikad nisu uzeli[…]

Ostale reprezentacije

Grci su kao i mi kratki na bekovskim pozicijama, t[…]

Svaštara