SRBIJA - NEMAČKA 100:57

Hala: Pionir, Gledalaca: 6 500
Sudije: Mazzoni (Ita), Difallah (Fra), Horozov (Bul)

SRBIJA: Radočaj 5, Petrović 17, Čađo 8, Krnjić 1, Jovanović 8, Milovanović 24, Ajduković, Topuzović 2, M. Dabović (K) 2, A. Dabović 17, Page 11, Crvendakić 5. Trener: Marina Maljković

NEMAČKA: Mersch 8, Skuballa 2, Thimm 2, Koop, Dzirma 3, Wagner 4, Fikiel 12, Greunke, Greinacher 16, Gaudermann, Brunckhorst 6, Bar 4. Trener: Bastian Wernthaler
Nase su izgubile od Ukrajine sa dva-tri poena razlike i sad su pod moranjem da pobede Nemacku. Dobili smo Nemice 43 poena razlike u Beogradu, ali ne smemo da se opustamo. Poraz od Ukrajine moze dobro da nam dodje da ne poletimo previse, a nadam se da ce sad dobiti sansu i Dragana Stankovic, a vraca se i Sonja Petrovic posle povrede na teren.
By Edibledi
UTORAK 2.08.2016. | 22:07
Košarkašice deklasirale Brazilke
Košarkašice Srbije ubedljivo su savladale selekciju Brazila 97:69 (31:21, 18:12, 26:21, 22:15), u test meču pred Olimpijske igre.

Ekipu Marine Maljković, koja je pre samo dva dana stigla u Rio de Žaneiro, predvodila je Jelena Milovanović sa 19 poena, po 16 su postigle Nevena Jovanović i Sonja Petrović, dok je 11 dodala Danijel Pejdž.

Selektorka Maljković je šansu dala svim igračicama na koje računa, i sve su postigle bar po jedan koš. Pobeda nad Brazilkama može samo da hrabri pred start Igara jer četvrti tim Amerike ima u svom sastavu dve igračice iz WNBA lige.

"Uverile smo se na ovoj utakmici kako se igra košarka na Olimpijskim igrama. Dobro smo se namučili da im pariramo i da dođemo do pobede. Ovo je bukvalno ono što nas čeka na Igrama, ovako gruba, ovako fizička igra u smislu agresivnosti u odbrani, u skoku, u trčanju, načina na koji će nas mučiti recimo Kanada ili Senegal. Od prvog minuta utakmice bukvalno su sevali laktovi i pesnice na sve strane, u mnogim momentima igračice su bile na patosu i sa naše i sa njihove strane. Što se tiče provere, utakmica je stopostotno uspela i time je nadoknađeno neodigravanje prijateljske utakmice protiv Senegala u Beogradu. Ovo što smo odigrale protiv Brazila je potpuno drugačije u odnosu na one dve utakmice koje smo odigrale protiv Turske pre deset dana", istakla je Maljkovićeva.

Narednu prijateljsku utakmicu srpske košarkašice odigraće u sredu protiv Australije, a prvi meč na Igrama imaće 7. avgusta protiv Španije.

Srbija: Radočaj 4, Milica Dabović 4, Butulija 4, Jovanović 16, Čađo 8, Milovanović 19, Pejdž 11, Stanković 4, Krnjić 2, Crvendakić 2, Ana Dabović 7. Petrović 16.

http://www.b92.net/sport/rio2016/kosark ... id=1161729
Skroz sam prestao da pisem na temu zenske kosarke, moram se vise posvetiti.
Nase devojke ce na EP igrati u grupi C sa Francuskom, Grckom i Sloveniju.
Mislim da je grupa povoljna, sa Francuskinjama ce biti gusto, a Grcku i Sloveniju bi trebalo da pobedimo, ali bez potcenjivanja.
Treba resiti problem pleja jer se Milica Dabovic povukla iz reprezentacije. Jeste da nasi igru vise organizuje Ana Dabovic nego Radocaj, ali na poziciji pleja nam sada ostaje samo Radocaj koja je jadni prosek. Bilo bi dobro vratiti Miljanu Bojovic u reprentaciju, koja je dobar plej, ne i suter, ali suter nam i ne treba jer imamo Anu, Sonju i Milovanovic za poene.
Vidicemo da li ce Pejdz opet biti u timu. Verujem da hoce. Nadam se da ce igrati dobro, a posto ulazi i ona polako u godine, mozda od SP zaigra neka mladja strankinja za nas.

Ocekujem i vecu ulogu za mladje snage na EP pre svega da odu tamo Sanja Mandic, Aleksandra Crvendakic i Dragana Stankovic. Mandicka ce i biti neki kombo plej, ako ne bude igrala Bojovic.
Marina Maljkovic podnela ostavku. Prva losa vest od kada je Danilovic predsednik. Naslednika nje NEMA.

Nadam se da ce Sonja, Ana i Jelena i dalje igrati za Srbiju i kod novog selektora, a mislim da ce Pejdz zameniti nova Amerikanka, ili ce se igrati bez stranaca. Bilo bi dobro sada vratiti Bojovic i dati sansu mladim devojkama kao sto su Mandic, Stankovic i Crvendakic.
Butulija da zavrsi karijeru na EP 2017.
Korisnikov avatar
By Jomer
ja sam pisao posle OI, izgleda da tamo odnosi u svlacionici nisu bili dobri, dosta toga je otislo ispod tepiha, Milica Dabovic daje glupu izjavu posle OI plakala sam(to je nazivala paklom) zato sto me neke devojke nisu poslusale sta da obuku :lol: :lol: :lol:

Od 27.juna do 7.jula u Srbiji i Letoniji se odrzava Evropsko prvenstvo za zene. Posto se zenska kosarka ne prati puno, na temi nase reprezentacije sam odlucio da komentarisem prvenstvo i igru nasih devojaka.
Prvenstvo se odrzava u 4 grada Riga, Nis, Zrenjanin i Beograd.

Glavni favoriti za osvajanje su Spanija, Turska i Francuska, a sansu iz prikraja vrebaju i Rusija, Srbija, uz par nezgodnih reprezentacija kao sto su Italija,Belgija, Belorusija, Ukrajina i domacin Letonija.

U grupi A su smestene Spanija, Ukrajina, Letonija i Velika Britanija.
U grupi B su reprezentacije Francuske, Svedske, Crne Gore i Ceske.
U grupi C su Madjarska, Turska, Litvanija i Slovenija.
U grupi D su Srbija, Rusija, Belorusija i Belgija.

Prvoplasirani ide direknto u centrtifinale a drugoplasirana ekipa igra baraz sa treceplasiranom.

Marina se vratila na klupu, ali nase imaju jako tesku grupu sa Belorisujom, Rusijom i Belgijom. Ako prodjemo grupu nadam se da mozemo do plansmana na Olimpijske igre i ulaska u polufinale.
Posle dugo godina u tim se vratila Bojovic na pleja, a na poziciji stranca imamo Milic koja je nasa devojka, ali je nastupala ranije za Bosnu pa se vodi kao stranac. Zanimljiva igracica, snazan centar, mogla bi da bude vrlo korisna na petici koja nam je dosada skripala.
Na pleju je Bojovic i Ana Dabovic kao sekundarni plej, na beku Butulica i Cadzo, na krilu Crvendakic i Nevena Jovanovic, na cetvorci Jelena Milovanovic i Sonja Petrovic na centru Milic i Dragana Stankovic.

Za mesto na EP se bore jos omaleni plej Aleksandra Stanacev, krilo Maja Skoric, krilo Kristina Topuzovic i centar Aleksandra Dugalic koja je 2001 godiste i predstavlja buducnost reprezentacije Srbije.

Milovanoviceva se porodila pre nesto vise od 2 meseca, Bojovic par meseci ranije. Zanimljivo da je sa reprezentacijom i beba i muz Jelene Milovanovic Bruks.

• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 16
KK Crvena Zvezda 2019/2020

Ske ske, sta kaze centrala ko ce biti novi trener?[…]

ABA fantasy

H2H je tata za obicnu ligu, iz kola u kolo takmice[…]

Reprezentacija Srbije