Teme o ostalim sportovima
Korisnikov avatar
By BogdanB
Sad vidim da je Kancelara razvio 69kmh I to dok ne sedeo na sedistu, sta bi bilo da je ustao? :D

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2
Korisnikov avatar
By BogdanB
Kakav pad danas, ubili su se mnogo ali mnogo. Kancelara je isto imao pad I posle je jedva nastavio, videcemo da li ce da nastavi sutra. Odustalo je 4-5 vozaca, veliki udarac za Oriku, odustao je Gerans.
Ne da se zuta majica Toniju Martinu, pa to ti je. Sada je Kris Frum uzeo a Toni kasni jednu sekundu. Da je samo malcice kasnije usao Frum u cilj, eto zute majice za Pancervagena ili da je Frum zavrsio treci :D
Sutra kaldrma, jos ako bude kisa, ludilo u najavi.

Edit:
Kancelara odustao od Tura,prelom dva prsljenja

Korisnikov avatar
By BogdanB
Konacno se desilo ono sto je vecina ocekivala da se desi jos na prvoj etapi. Toni Martin pobedjuje cetvrtu etapu I osvaja zutu majicu. Etapa sa kockom nije bila toliko luda kao prosle godine, prosle godine je bila I kisa.
Frum odlicno vozio po kocki, nisam ocekivao ovako nesto od njega.
PANZERWAGEN!

Korisnikov avatar
By BogdanB
Zuta majica je baksuzna!
Toni Martin pao pred kraj I izgleda da je slomio kljucnu kost, drzao se za rame I njegovi vozaci ga dogurali do cilja I pobeda Stibara ide u senku zbog pada njegovog kolege. U padu je bio I Nibali, ali nije povredjen.
Sagan baksuz najveci, ponovo drugi.

Potvrdjeno da je polomljena kljucna kost.

Korisnikov avatar
By BogdanB
Ivan Baso se povlaci sa Tura. Danas su mu otrkili rak testisa koji je zadobio u padu na petoj etapi. Sada se vraca u Italiju da sto pre pocne terapiju.
Kontador obecava da ce se boriti zbog njega I da ce da donesu zuti dres u Pariz.

Korisnikov avatar
By BogdanB
Zavrsio se 102. Tur po redu.

Po drugi put u svojoj karijeri osvaja Kris Frum,a ovo je treci Tur za Sky tim u poslednje cetiri godine :clap:
Mislim da su svi ocekivali da na ovom Turu puca od neizvesnosti,napadanja i ostalog,ali smo se ipak na kraju prevarili. To smo docekali u predzadnjoj etapi i malo na etapi pre predzadnje. Kontador nije bio u formi,umorio ga je Djiro mnogo. Nibali nije bio u formi ali je posle nekako na kraju trke pronasao formu i licio je na Ajkulu od prosle godine koja je osvojila trku. Kvintana je imao formu,koju je pokazao na kraju. Frum,on je imao formu i tim uz sebe koji su sve radili za njega.
Na pocetku,zuta majica je bila baksuzna,odustajanja Kancelare zbog povrede u ogromnom padu i posle Tonija Martina isto zbog pada. Preuzeo je Frum i nije je ispustao. Lepo vreme je vec napravio u prvoj nedelji,gde se bolje snasao na kocki od glavnih vozaca i po jakom vetru. Kada sam ocekivao napade,nije ih bilo ili krene ali je to prejaki Skaj hvatao. Da su svaki dan napadali,Skaj bi se izmorio ali toga nije bilo. Videlo se na predzadnjoj etapi da je Skaj izgubio snagu i da je Frum takodje izgubio snagu i Kvintana je to iskoristio ali nije ostvario dovoljnu prednost. Ponovo se ponavljam,steta sto se napadi nisu desavali ranije,a ne samo pracenje tempa koji je diktirao najjaci tim na trci.

Danas u Parizu,posle duzeg vremena je pala kisa ali je pred kraj ogrejalo sunce kako smo i navikli kada je zadnja etapa. Pobedio je najjaci sprinter na trci,Grajpel,njegova cetvrta pobeda :clap: . Nije osvojio zelenu majicu,nju je osvojio deverusa Sagan. Niko nije mogao da mu parira po planinama za poene ali on nikako da dodje do pobede,a toliko je bio blizu. Dve godine je proslo,a jos nije pobedio. Kitel nije vozio i njegova zamena je bio Degenkolb koji se lose pokazao,nijedna pobeda za njega.
Etiks za Kevendisa se na kraju raspao,tri vozaca su odustala i u Parizu,Kevendis je bio na losoj pozociji i nije mogoa da ucestvuje u direktnoj borbi sa Grajpelom za etapnu pobedu.

Tackasta majica,moze da se kaze da je koleteralna steta. Osvojio je Frum,zato sto je branio svoje vreme za generali plasman,a inace trebao je da je osvoji Barde,on je ipak proglasen za najagresivnijeg vozaca.

Bela majica ide Kvintani i ovo je zadnja godina gde je mogao da se takmici za belu majicu.

Najbolji tim je bio Movistar.

Inace,Movistar je imao dva svoja vozaca na podijumu,Kvintana na drugom i Valverde na trecem mestu,to je inace prvi podijum za njega a za Kvintanu drugi put,drugo mesto. Nibali je trku zavrsio na cetvrtom mestu,moze da se kaze da je spasao trku,ostvario je etapnu pobedu odlicnim begom. Kontador zavrsava na petom mestu i vidi i on da ne moze na dve velike trke za redom da se ide.
Ostaje samo zal sto nije bilo vece borbe,ali sta je tu je,cekamo sledecu godinu.

[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=BXzfY28QYWU[/bbvideo]

VIVE LE TOUR
Korisnikov avatar
By BogdanB
Rici Port napustio Skaj I presao u BMC. Ostade Frum bez svog glavnog pomocnika.

Korisnikov avatar
By BogdanB
Zavrsilo se svetsko prvenstvo.
U juniorskoj trci,vozio je nas veliki potencijal,Dusan Rajovic,bio je u begu,beg je uhvacen na krug i po pred kraj i zavrsio je kao 28. po meni super.

Malopre je Sagan osvojio svetsko prvenstvo i mislim da je on to zasluzio mnogo,bas mi je drago. Ivan Stevic je bio u begu ali nije zavrsio trku.

edit:

sad vidim da je Stevica ujelo nesto i da je morao zbog toga da odustane

http://www.bicisvet.com/2015/09/sagan-svetski-sampion/
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
Fudbal

Macva na stogodisnjicu kluba i slavu grada izgubi[…]

Evropske lige 20019/2020