Teme vezane uz regionalnu ligu
Korisnikov avatar
By Lika
I tako jedan od naših facebook razgovora na moju ogromnu radost završio uobličen u analizu pridošlica, svojstvenu samo Hemingwayu našeg foruma.

Ono šta je meni odmah zabliještilo ispred očiju je potencijal obrane sa rosterom koji se stvara za novu sezonu. Najavljuje se moćna petica, međutim ovaj roster doslovce vrišti "switch" :!: Potencijal lateralnih kretnji svih igrača, fizičke predispozicije gledane kroz wingspan i atletiku, obrambeni pedigre…. Već vidim situaciju gdje na parketu gledamo obrambenu petorku Nikolić-Walden(ili nova dvojka)-Sy-Thomas-Mosley u "This is Sparta!" modu. Naravno, ako Nikolić ostane, a to bih jako volio da se desi.

Čekamo šutera i centra, čitam (i čujem) "zajebane" stvari, pa hajde da vidimo kako će se to odigrati.
Prema ovome kako se roster do sada gradio, na dvojci vidim fizički potentnijeg 3 & D igrača za catch and shoot situacije. Za centra pojma nemam, ali da mogu da biram, i tu bih tražio fizički dominantnog igrača sa 15 + 10 u rukama, a da već nije potpisao u NBA, Barceloni, CSKA ili nekom sličnom klubu. :D
Korisnikov avatar
By Lucky
Svaka čast Antoine, ništa manje nisam ni očekivao osim da se javiš kada kompletiramo ekipu pa ga izanaliziraš.
Kontam da si pravio analizu na osnovu koledž karijera i da su sva trojica mogli samo napredovati tokom karijere. Jedino me brine da li Mosley može, s obzirom na godine, i dalje držati taj nivo atletike koji mu je najveća prednost.
Sa druge strane, totalno mi je novo da naša ekipa ima ovoliko stranaca. Prosto nemam predstavu ko bi mogao biti kapiten. Očekivao sam Mačvana na toj poziciji a sada, ili će Rade preuzeti vođenje navijanja nakon utakmica ili će Novica ostati uz ekipu sa tom ulogom specijalca za pozdrav sa navijačima.

Послато са Redmi 4 помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
By Zex88
Bandža ode u Andoru..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
Korisnikov avatar
By Lika
Zex88 napisao:Bandža ode u Andoru..

Nisam siguran da je to pametno za Partizan.
Korisnikov avatar
By Zex88
Lika napisao:
Zex88 napisao:Bandža ode u Andoru..

Nisam siguran da je to pametno za Partizan.
Sto kaze Milanezija,cim je dosao Letonac bilo je jasno da ide.. On je meni samo dobar fizikalac i to je to..
Korisnikov avatar
By MileBL
Izgubice na atlecizmu sa pozicije niskog krila, a vec se sad vidi da nemaju igraca koji ce zaustaviti Perperoglua
Korisnikov avatar
By Lika
MileBL napisao:Izgubice na atlecizmu sa pozicije niskog krila, a vec se sad vidi da nemaju igraca koji ce zaustaviti Perperoglua
Gledaš previše jednodimenzionalno. Nemoj me krivo shvatiti, ali nije ovo NBA2K ili ulični basket da se situacija gleda kroz prizmu pojedinog suparničkog igrača kojega treba zaustaviti.

Kao šta je i @Antoine pisao, Partizan (Trinchieri) ove sezone gradi kompletan sistem sa igračima koje on bira, a prema ovima koji su do sada došli iz aviona se vidi da će se sve preuzimati, da će se igrati sa puno energije. Tu više nije toliko bitno da li je s druge strane Perperoglu, Rozić ili neko treći, jer to nisu igrači koji će činiti toliku razliku u odnosu na ono čime će Partizan raspolagati u fazi obrane.
Korisnikov avatar
By MileBL
Ne bih se slozio, Aba liga je takticki zahtjevna, ako imas slabu tacku, protivnik je u stanju do iznemoglosti da to napada
Korisnikov avatar
By Lika
MileBL napisao:Ne bih se slozio, Aba liga je takticki zahtjevna, ako imas slabu tacku, protivnik je u stanju do iznemoglosti da to napada
To si odlično rekao, ali ta slaba tačka jednog kluba koji pretendira na naslov ne smije biti jedan protivnički igrač, ne u ABA ligi.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 38

Cica Gurovic prebio cerku i zenu Послато са Redmi[…]

Rukomet

Ništa od polufinala ali daj bar kvalifikaci[…]

ABA fantasy

Kad istrazis malo bolje Obilicev minuli rad s[…]