Stara škola - tema za romantičare exYu košarke

Teme vezane uz regionalnu ligu
Faul u napadu
Limitirani skakač s klupe
Pridružio se: Sub Sep 13, 2014 8:17 pm
    unknown unknown
Status: OffLine

Re: Ostali klubovi ABA lige

Postod Faul u napadu » Pet Sep 19, 2014 1:54 pm

Cibos napisao:http://crosarka.com/turniri/obradovic-objasnio-sam-mojim-igracima-sto-znaci-zadar-119292

Što Zadar znaći u košarkaškom pogledu hvala dragom Bogu (iako nisam praktičan vjernik :D )imao sam prilke upoznati prije puno godina kada sam kao 19.godišnjak igrao,ne puno,ali igrao u pravom smislu riječi,za taj klub u tadašnjoj YU ligi.Stvarno ne znam kako onima koji se tada nisu ni rodili opisati ugođaj u Jazinama bez obzira na ekipu koja je tamo gostovala.Skoro pa svejedno da li se radilo o Radničkom,Rabotničkom,Partizanu ili Olimpiji.Ipak ako bi trebao izdvojiti što mi se najviše urezalo u pamčenje onda je to svakako utakmica protiv Zvezde na katolički Božić 1979.Kada je 5 tisuca(hiljada)navijača(u dvorani koja je službeno primala 3 i pol) sat vremena prije početka utakmice u mraku i uz upaljene svijeće pjevalo Božićne pjesme (na kraju Zadar čak i dobio sa par razlike,a ja sa 5 minuta okusio atmosferu na samom terenu :) ....Danas to možda ne izgleda nešto posebno vrijedno spomena,ali treba znati da su to bila neka druga vremena kad se vjerski praznici i nisu previše javno slavili :) ....ipak ovi "luđaci" iz Zadra uvijek su bili svijet za sebe.Tim mi je teže pratiti koliko pate zadnjih godina u onoj velikoj dvorani na Višnjiku gdje Zadar sada igra.Prelaskom iz derutnih Jazina u luksuzni Višnjik Zadar je odmah morao potpisati da će biti barem 30% slabiji nego bi bio u staroj dvorani koja je bila nevjerovatno nezgodna za gostujuće ekipe.Najsličnijom nezgodnom dvoranom i atmosferom Jazinama vidim tadašnju dvoranu Borca iz Čačka.Ali koja i takva kakva je znala biti nije ni 10% onoga kakve su znale biti Jazine.Zadar i tada,ali i sada (iako sada ipak manje) stvarno živi košarku!

Korisnikov avatar
J.Erving
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Sub Dec 15, 2012 8:11 pm
    unknown unknown

Postod J.Erving » Pet Sep 19, 2014 2:05 pm

Ne znam kako je bilo igrati u Jazinama, ali podsetio si me da sam jednom procitao Mosorov tekst o tome kako je suditi u Jazinama, a i na drugim terenima nekadasnje SFRJ. :)

SIĆANJE NAŠEG NOVINARA NA DANE KAD JE BIJA KOŠARKAŠKI SUDAC

Faul u napadu
    unknown unknown

Postod Faul u napadu » Pet Sep 19, 2014 2:30 pm

J.Erving napisao:Ne znam kako je bilo igrati u Jazinama, ali podsetio si me da sam jednom procitao Mosorov tekst o tome kako je suditi u Jazinama, a i na drugim terenima nekadasnje SFRJ. :)

SIĆANJE NAŠEG NOVINARA NA DANE KAD JE BIJA KOŠARKAŠKI SUDAC

Mosora znam iz vremena kad je bio delegat na utakmicama u Splitu....

Naravno da se mi u najboljim godinama volimo prisječati prošlih dana :D ...a kad je košarka u pitanju radilo o stvarno teško ponovljivo dobrom vremenu....od broja gledatelja u dvoranama (recimo da je prosjek po utakmici bio od 3000 na više(danas Cibonu i Cedevitu zajedno ne dođe pogledati 2 tisuće/hiljade ljudi!),preko medijskog tretmana koji je imala košarka (subotom na tv u 17,a često i nedjeljom,ali i utorkom ako se kolo igralo preko tjedna,hrpom klinaca pa i starijih na vanjskim košarkaškim terenima pa i do na kraju sličica košarkaša koje su se prodavale u više navrata(serija) :D ....Naravno ne pada mi na pamet uspoređivati ondašnju i sadašnju košarku jer se radi o 2 različita sporta,ali da je onda (prije 30 pa i više godina) cijela tadašnja YU bila zaluđena košarkom to je sigurno!Uostalom vidim da je Sale s ovog foruma puno o tome pisao na svom blogu.Čovjeku malo fali da pusti suzu kad se svega toga prisjeti.....

horog
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 9:01 am
    unknown unknown
Zodiac: Capricorn

Postod horog » Pet Sep 19, 2014 7:56 pm

Један предлог администрацији и модрраторима: отворити посебне теме у оквиру АБА лига хрватски клубови у АБА лиги пошто имамо квалитетне чланове форума из суседне републике.

Faul u napadu
    unknown unknown

Postod Faul u napadu » Pet Sep 19, 2014 8:04 pm

horog napisao:Један предлог администрацији и модрраторима: отворити посебне теме у оквиру АБА лига хрватски клубови у АБА лиги пошто имамо квалитетне чланове форума из суседне републике.

Ako sam kojim slučajem i ja jedan od tih hvala na komplimentu.Iako trebala mi skoro cijela minuta da pročitam komentar :D ....šala mala,ipak sam generacija koja je učila ćirilicu...sa mnom možeš i slovenski ....za razliku od kćeri koja se u Sloveniji sporazumijeva na engleskom :D ....

horog
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
    unknown unknown

Postod horog » Pet Sep 19, 2014 9:20 pm

Faul u napadu napisao:
horog napisao:Један предлог администрацији и модрраторима: отворити посебне теме у оквиру АБА лига хрватски клубови у АБА лиги пошто имамо квалитетне чланове форума из суседне републике.

Ako sam kojim slučajem i ja jedan od tih hvala na komplimentu.Iako trebala mi skoro cijela minuta da pročitam komentar :D ....šala mala,ipak sam generacija koja je učila ćirilicu...sa mnom možeš i slovenski ....za razliku od kćeri koja se u Sloveniji sporazumijeva na engleskom :D ....

Ja inače pišem latinicu, ovo mi je tek da ne zaboravim matično pismo. Zavisi odakle pišem, da li sa računara, tableta ili telefona. Za vas ću ako treba preći na latinicu, a nije na odmet ni vama da nešto obnovite ili naučite.

Faul u napadu
    unknown unknown

Postod Faul u napadu » Pet Sep 19, 2014 9:30 pm

horog napisao:Ja inače pišem latinicu, ovo mi je tek da ne zaboravim matično pismo. Zavisi odakle pišem, da li sa računara, tableta ili telefona. Za vas ću ako treba preći na latinicu, a nije na odmet ni vama da nešto obnovite ili naučite.

Horoče,samo ti piši kako tebi odgovara,a ja ću se sasvim sigurno snaći :D ....i iako cijenim tvoje poštovanje starijih slobodno prijeđi i ti na "ti".....ta sportaši smo :)

horog
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
    unknown unknown

Postod horog » Pet Sep 19, 2014 10:52 pm

Faul u napadu napisao:
horog napisao:Ja inače pišem latinicu, ovo mi je tek da ne zaboravim matično pismo. Zavisi odakle pišem, da li sa računara, tableta ili telefona. Za vas ću ako treba preći na latinicu, a nije na odmet ni vama da nešto obnovite ili naučite.

Horoče,samo ti piši kako tebi odgovara,a ja ću se sasvim sigurno snaći :D ....i iako cijenim tvoje poštovanje starijih slobodno prijeđi i ti na "ti".....ta sportaši smo :)

Mislim da sam ja najstariji na forumu. Ne radi se o persiranju, vec sam se obratio tebi, PP, Cibosu, Liki...

Korisnikov avatar
Zex88
Administrator
Administrator
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 4:17 pm
    unknown unknown
Zodiac: Sagittarius

Postod Zex88 » Sub Sep 20, 2014 3:07 am

SinisaBL napisao:teško. ima nas ovde baš dinosaurusa. :D ja sam 79. godište.
btw. igokea nakon tri kontolne utakmice otpustila holanđanina. ponovo otvorena pozicija centra.

Nisi ni blizu staroj gardi.. ;)
JAKA BLAŽIĆ!!! TADIJA KAPITEN!!! VUCINA!!! IGOR RAKOCEVIC#8!!!

DEJAN STANKOVIĆ!!! VIDIĆ KAPITEN!!! DEJAN SAVIĆ!!! MIKI©!!! DARKO LAZOVIC!!!

LAZINJO!!! TEO4!!!

VETAR U LEDJA DA TI DAJE,KADA VETRA NESTANE!!!

Faul u napadu
    unknown unknown

Postod Faul u napadu » Sub Sep 20, 2014 6:35 am

SinisaBL napisao:teško. ima nas ovde baš dinosaurusa. :D ja sam 79. godište.

btw. igokea nakon tri kontolne utakmice otpustila holanđanina. ponovo otvorena pozicija centra.

He,he,he....sine,baš kad si se rodio ja igrao za Zadar :D ......neki dan ovdje pisao kako je to izgledalo u Jazinama......toliko o dinosaurima :D

Povratak na “ABA (Jadranska) liga”