U18 Evropsko prvenstvo 2015

Prohujalo s vihorom
Korisnikov avatar
dovlimir
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Pon Sep 15, 2014 7:54 pm
    Windows 7 Firefox
Status: OffLine

Re: U18 Evropsko prvenstvo 2015

Postod dovlimir » Čet Jul 30, 2015 5:19 pm

skeske napisao:Ne bih se slozio da je Aranitovic bez suta. Uz krvav rad on bi mogao postati veoma kompletan igrac.
meni se ne dojmi previše, vidjećemo...
2010- polufinale, 2014- finale, 2019- titula

Bojdo
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Pon Feb 09, 2015 10:40 am
    Windows XP Chrome

Postod Bojdo » Čet Jul 30, 2015 7:16 pm

dovlimir napisao:ono što smo dosada vidjeli od naših mladjih uzrasta ovo ljeto, po meni talenti su: Gudurić, Zagorac, Simanić i Radanov. na granici su mi Davidovac, Tejić, pa i Vanja Marinković i Peno koji možda spadaju u prvu grupu. Stojanović, Aranitović, Lazarević... sve fizikalci bez šuta, koji bi u seniorskoj košarci uz adekvatnu ulogu mogli da imaju solidne karijere.

Vjerujem da nisi namjerno " zaboravio " Jaramaza.On spada u prvu grupu!
Dječko je kosarkas od glave do pete , zna sta ce sa loptom , dobar je atleta, probija , jedan na jedan tesko zaustavljiv , dobar sut!

Novi Ljulj! :)
Luki je drugosrbijansko govno !

Korisnikov avatar
skeske
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pon Jun 29, 2015 4:37 pm
    Windows 7 Firefox
Status: OnLine

Postod skeske » Čet Jul 30, 2015 7:32 pm

Postoji mogucnost da bude i novi Jaka Blazic ;)
Da bi bio novi Ljulj mora odbranu popraviti za 800%.

Bojdo
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
    Windows XP Chrome

Postod Bojdo » Čet Jul 30, 2015 8:04 pm

Popravice, nadam se, a za Jaku je doktor kosarke! :)

Korisnikov avatar
skeske
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pon Jun 29, 2015 4:37 pm
    Windows 7 Firefox

Postod skeske » Čet Jul 30, 2015 8:21 pm

Naravno da nije :D . Kao i Jaka juri bezglavo na desnu stranu, zavrsava oko obruca u procentima Boze Djumica i ima muda kao i Jaka, ali slazem se da ima daleko vise prostora za napredak :)

Korisnikov avatar
Heisenberg
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Sub Dec 01, 2012 2:42 pm
    Windows 7 Chrome
Zodiac: Virgo

Postod Heisenberg » Čet Jul 30, 2015 8:52 pm

Jebes mi sve ako petorka Jaramaz, Guduric, Zagorac, Jokic, Milutinov vec sad ne bi igrala cetvrtfinale seniorskog EP, imamo mi dosta potencijala, vec se pisalo o tome, citam @Bojdo na onom drugom forumu kako komsije tvrde da je njihova najjaca generacija 95' jaca od nase zbog Hezonje, ljudi se skroz pogubili u vremenu i prostoru. Dakle mi imamo najbolje mlade igrace u Evropi, a ovo sve sto je 97' i ispod je jos rano da se utvrdi jer su naredne dve-tri godine kljucne za njihov razvoj.
Say my name...

Korisnikov avatar
Karaburac
Global moderator
Global moderator
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 1:45 am
    Windows 7 Chrome
Zodiac: Aquarius

Postod Karaburac » Čet Jul 30, 2015 9:15 pm

Pa Hezonja je pojedinacno bolji od svakog naseg igraca 95', ali komsije ne mogu da nam prismrde sto se tice sirine u tom godistu, mi bukvalno mozemo dva dobra tima da sklepamo samo od 95'. Ono sto mi imamo u 95' komsije imaju u 97', steta je sto su na ovom prvenstvu dosli bez mnogih igraca, na u19 su pokazali kakav su tim, a cak i tamo su bili oslabljeni.
I kad ne budes prvi ti...

Bojdo
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
    Windows XP Chrome

Postod Bojdo » Čet Jul 30, 2015 9:23 pm

Sem Hezonje u njihovoj 95 generaciji ne vidim potencijalnog seniorskog reprezentativca. Nasa 95 u tom potencijalnom reprezentativnom kontekstu daje : Zagorac, Jokić , Jaramaz , Guduric , Ristić , Davidovac , onda onaj dugoruku play u SAD..

Nema potentnije generacije od ove, sve ozbiljni talenti, i koliki god hezonja da je potencijala, nikada ga nebih uzeo prije ovih gore nabrojanih, dakle mislim na kompletnu generaciju zajedno.

Korisnikov avatar
Heisenberg
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Sub Dec 01, 2012 2:42 pm
    Windows 7 Chrome
Zodiac: Virgo

Postod Heisenberg » Čet Jul 30, 2015 9:45 pm

Sta vredi sto je Hezonja bolji od svih nasih, kad su svi ostali slabiji. Jeste njihova 97' vrhunska i tu su sigurno najjaci, igrati egal sa Amerima bez najboljeg igraca je stvarno za respect, mi recimo tu nemamo sirinu ali opet imamo jednog Simanica, Radanova, Vanju, Pena, Aranitovica, Glisica itd..., centra ni za leba, ali ovo ostalo itekako ozbiljno.
Istina oni imaju izrazite "kapitalce" u vidu Bendera, Hezonje i Sarica, a mi u moru ovih mladih igraca takodje imamo par potencijalnih bombi, ali oni se jos uvek nisu iskristalisali kao kod njih, sto ne znaci da nece.
Say my name...

Bojdo
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
    Windows XP Chrome

Postod Bojdo » Čet Jul 30, 2015 10:02 pm

Jokić je kapitalac to se iz aviona vidi , Ameri ce ga dotjerati, da očekujem da postane najbolja evropska četvorka.
Zagorac je potencijalna bomba , koja zahtjeva najvece strpljenje, legitiman NBA potencijal.
Simanic takodje , izvrsna mehanika suta, pokretan, agilan , skočan ...teško je procjeniti njegove granice , puno prostora za napredak.
Nažalost Koprivicu necemo gledati sad na EP, ali ako mu stručna javnost u SAD predvidja gotovo sigurno TOP 5 pick na draftu, onda ga itekako možemo u kapitalce svrstati.

Za 2001 cemo sačekati da još stasaju, ali po jutru ako bih ocjenio dan, bice tu mesa !

Povratak na “Arhiva”