Mesto za sve nekošarkaške diskusije
Korisnikov avatar
By The Answer
Mene jako nervira taj naš sistem koji primenjujemo prilikom brojanja stanovnika "sa okolinom". Znam ja da to rade i u svetu pa imaju onaj metro area i slično ali jednostavno neću da prihvatim da neko ko živi u Mladenovcu i Obrenovcu živi u Beogradu ili u Kaću i Futogu NS, Čenti Zrenjaninu ili u nekom selu 20km od Ivanjice u Ivanjici...

Leskovac na primer bez okoline ima više nego duplo manje stanovnika nego sa. Bez okoline nije ni u 10 a sa okolinom je u 5.

Što se mene tiče, ja uvek gledam bez okoline, dakle BG 1.3 miliona, NS 260, Niš 180, KG 150... ljudi sa prebivalištem.

Naravno na to treba dodati i gomilu studenata i ljudi koji žive i rade u tim gradovima a imaju prebivalište u drugim i to je još jedna velika mana našeg sistema popisa. Ti ljudi ovim velikim gradovima dodaju broj stanovnika ali gomili manjih gradova i mesta oduzimaju, tako na primer neko mesto koje je na popisu imalo 5-10-15000 ljudi u stvarnosti verovatno nema polovinu od toga.

Meni lično izuzetno odgovaraju KG i NS, verovatno bi mi odgovarao i Niš, Zr mi je već mali. U Beogradu ne bih živeo. Ne zato što mi je preveliki, živeo sam i u većem, ali je bio drastično uređeniji u svakom pogledu.

Poslato sa NEM-L21 pomoću Tapatoka
Korisnikov avatar
By Pavac
Odgovore, ovo listu sto sam ja stavio sam gledao da ,,prebijem'' sire i uze gradsko jezgro pa je lista realnija, na wiki npr je neki drugi raspored ( prema wiki, Užice je nekom magijom u prvih deset )

Šta znam, Ns mrzim od malena, ne podnosim taj grad i maksimalno ga izbegavam.. u Bg mi je bas lepo, pogotovo u centru i sirem centru, periferija je prica za sebe :mrgreen: u Nišu nisam nikad bio a jedan drugar na faksu iz Kg mi je rekao da Kg mozda i deluje veliko ali obrni okreni, brzo te smori.. kaze da sve vise Kragujevčana ide u Ns i Bg na faks jer je Kragujevac mali i smorio ih je
Zrenjanin ima dosta stanovnika iako mi uopste nije delovao veliko kad sam bio tamo, komotno sam isao sa jednog kraja grada na drugi peske i nisam ni imao predstavu da ima preko 100 000 stanovnika ( nit sam video neke guzve, saobracaj a ni nesto mnogo dobrih ribica :D )
Subotica mi je delovala top kad sam bio, ni mali ni velik grad, taman a i imas sve sto ti treba
Korisnikov avatar
By Zex88
Bg zna biti dosta naporan.. I za naš standard je skup.. Opet ima i milion svojih prednosti..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
Korisnikov avatar
By The Answer
Kragujevčani idu u BG na faks oduvek, ne svi naravno ali ima ih. Tu brojku popunjavaju onda Čačani, Kraljevčani, Paraćinci, Jagodinci, Ariljci, Ivanjičani, Pazarci... praktično ceo jug-jugozapad Srbije.

Zrenjanin u samom gradu ima 75000 i jeste mali, da nema onog Bagljaša utisak bi bio da je baaaš mali. I centar im je mali ali imaju sjajan trg zaista. Ali, Zrenjanin je uz Kraljevo posle Beograda najveći grad po teritoriji i onda izbije na 120000. Zašto?Zato što Zr počinje maltene odmah posle Padinske skele i ide gore do Melenaca, to je preko 50km razdaljina. Isto i KV, maltene do Raške, voziš sat vremena. To naravno dodirnih tačaka sa ZR i KV nema.

Sa ovog spiska prvih 10 gradova, to je to, to je 10 najvećih gradova u Srbiji s tim što je posle petog razlika između svakog sve manja i manja i broji se u par hiljada ljudi.

Kragujevac nije veliki, nije ni mali (naročito ne za Srbiju), šta znam, meni nikad nije dosadio, ali razumem ljude kojima jeste, ja nisam od onih kojima ima smisla da u gradskom ili kolima trošim nekoliko sati dnevno samo da bih stigao od tačke a do tačke b, ja i ovde i u ns-u svuda stižem za 10-15 minuta kolima i to mi odgovora.

Korisnikov avatar
By Pavac
Bagljas je neko predgradje?
Znam da je kad ides busom u Zr to prva stanica..
I mitrovicu vadi predgradje Lacarak, nekada najvece selo u srbiji, sad je predgradje jer se vremenom skroz stopilo i spojilo sa gradom ( ima skoro 15 000 stanovnika ), bez njih i desne obale grada koja je u Srbiji ( koju cini jedno gradsko naselje Macvanska Mitrovica i 5-6 sela ) bi imali jedva 50ak hiljada stanovnika, ovako sa njima ispade skoro 80 000..

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
By Zex88
Puno ti je 15000, nas se uguralo 40000..I samo se zida..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
Korisnikov avatar
By The Answer
Bagljaš je naselje na ulazu kad se ide iz NS-a, posle Aviva, da si ikada bio u Kragujevcu rekao bih ti kao Aerodrom u KG ali nisi. Stambeno naselje, poprilično veliko (i Bagljaš i Aerodrom), nije selo, zgradetine, neki fazon kao Nbg samo naravno više puta manji. Aerodrom kod nas npr ima oko 30000, to je 1/5 grada, Bagljaš ima oko 20, od 75... To je onaj fazon naselja koji je građen u doba sfrj, nbg, Limani, Aerodrom, Bagljaš, deo Erdoglije...

Korisnikov avatar
By Zex88
Samo da pohvalim Likana sto je nakon godina mog dosadjivanja dodao ikonice za teme.. :D :dance:
Korisnikov avatar
By Lika
Zex88 napisao: Sub Jul 27, 2019 11:38 pm Samo da pohvalim Likana sto je nakon godina mog dosadjivanja dodao ikonice za teme.. :D :dance:
Toliki otpor sam pružio da mijenjam nalog u Ohm :D
Korisnikov avatar
By Peja
Samo da pohvalim promenu dizajna foruma, dobro je, malo za promenu :D
  • 1
  • 3361
  • 3362
  • 3363
  • 3364
  • 3365
  • 3424

Cica Gurovic prebio cerku i zenu Послато са Redmi[…]