Mesto za sve nekošarkaške diskusije
Korisnikov avatar
By djokonda
surda napisao:

Oko plata:

Po zvanicnim podacima na nivou Srbije prosjek je oko 50 000 din, ali 50% ljudi prima platu ispod 30 000.

Sto ce reci pola stanovnistva radi za minimalac ili nesto malo iznad toga.

Treba gledati i prosjecnu i srednju vrijednost. Iliti mean i median.

Tako je...prosečna vrednost je klasična statistička kurva. Jel ima negde da se objavljuje srednja vrednost? Ja pretpostavljam da je srednja vrednost na Srbiji na nivou minimalca ili vrlo blizu, dok bi srednja vrednost u Bg verovatno bila negde blizu republičkog proseka.

EDIT: Sad sam prоčitao negde da je srednja vrednost oko 40.000...pa dobro, nije baš toliko velika razlika između srednje i prosečne...nije baš da smo Ekvatorijalna Gvineja :).

Korisnikov avatar
By The Answer

Još veći problem od toga što pola radi za minimalac je što više od toga ne radi uopšte. Negde sam gledao da u Srbiji ima oko 2.1 milion zaposlenih i 1.7 miliona penzionera (što je samo po sebi naravno veliki problem), to je 3.8. Ova zemlja ima 7 miliona a ne verujem da ima više od milion maloletnika...

Slažem se sve, i da zvanični podaci nisu prava slika i da statistika naša dika što poželiš to naslika ali za čisto poređenje ZG i BG to nije previše bitno jer je i tih njihovih 1017 šarena laža tako da je to otprilike taj odnos.

Koliki su troškovi života i koliko je sve skuplje naročito za ljude koji nemaju svoj stan mnogo je bolje imati npr 45 van Beograda nego 60 u istom. Zvanično prosek u zemlji je 54, BG 67, NS 59, KG 52, Niš 50.

Poslato sa NEM-L21 pomoću Tapatoka

Korisnikov avatar
By BBBbbb
MILOS OBILIC napisao:
BogdanB napisao:

Pitam se zasto protestvuju taksisti u beogradu? Recimo,danas su protestvovali nasi taksisiti i treba da protestvuju. Zasto kazem to? Videh sliku juce, neki taksista razvalio neke od aerodroma do nbgd-a, uzeo 8 soma i nesto.
A ovi nasi mucenici u kragujevcu, toliko ne mogu ni za dan

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

Zato vasi taksisti dodju na Zlatibor i za 500 metara voznje uzmu 300 dinara, za kilimetar 500 dinara

Realno da sam taksista i da me cimas za 500m, ja bih ti jos vise uzeo...

Korisnikov avatar
By rudonja
Valderama napisao:

Hrvatska je i pored sveg našeg dušebrižničkog trabunjanja i gunđanja, ipak, dosta ispred Srbije. Uređenija je, sređenija, ima odličnu infrastrukturu, finansijski skoro duplo jača, životni standard je kudikamo veći, ravnomernije je razvijena, i tako dalje...

Naravno, ovo niko ne spori

Korisnikov avatar
By BogdanB

Knez lazar na danasnji dan branio srbiju, a ja malopre master rad.
Forum je dobio master inzenjera masinstva :D

Korisnikov avatar
By Pavac

Cestitke!!!

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
By rudonja
BogdanB napisao:

Knez lazar na danasnji dan branio srbiju, a ja malopre master rad.
Forum je dobio master inzenjera masinstva :D

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

By surda
djokonda napisao:
surda napisao:

Oko plata:

Po zvanicnim podacima na nivou Srbije prosjek je oko 50 000 din, ali 50% ljudi prima platu ispod 30 000.

Sto ce reci pola stanovnistva radi za minimalac ili nesto malo iznad toga.

Treba gledati i prosjecnu i srednju vrijednost. Iliti mean i median.

Tako je...prosečna vrednost je klasična statistička kurva. Jel ima negde da se objavljuje srednja vrednost? Ja pretpostavljam da je srednja vrednost na Srbiji na nivou minimalca ili vrlo blizu, dok bi srednja vrednost u Bg verovatno bila negde blizu republičkog proseka.

EDIT: Sad sam prоčitao negde da je srednja vrednost oko 40.000...pa dobro, nije baš toliko velika razlika između srednje i prosečne...nije baš da smo Ekvatorijalna Gvineja :).

Napisao sam vec koja je srednja vrijednost.

Na mjestu gdje sam ja citao pisalo je oko 30 000.

E sad, gdje sam to tacno procitao nemam pojma.

Tih 40 000 bih prije rekao da je bruto 1, sto ce reci da je neto oko 30 000.

E sad, ovo je neka moja manipulacija tvoje informacije, ali mislim da sam u pravu.

Poslednja izmena od surda u Pet Jun 28, 2019 5:51 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
By Zex88

Čestitke Bogdane

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

• 1
  • 3348
  • 3349
  • 3350
  • 3351
  • 3352
  • 3389
Reprezentacija Srbije